Reforma odkręcana przez prezydenta: Emeryci dostaną niższe świadczenia

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki21.05.2015, 08:10; Aktualizacja: 21.05.2015, 09:26
Bronisław Komorowski, PAP/Maciej Kulczyński

Bronisław Komorowski, PAP/Maciej Kulczyńskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Maciej Kulczyński

Propozycja Bronisława Komorowskiego umożliwiłaby przejście na emeryturę już w wieku 58 lat tym osobom, które rozpoczęły pracę jako osiemnastolatkowie. Jeśli propozycja Komorowskiego wejdzie w życie, jednym ze skutków będą mniejsze świadczenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • Polka(2015-05-21 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    No i co z tego ,jeżeli mają 40 lat litej pracy zasłużyli na normalną emeryturę bardziej niż np. górnicy,policjanci itp

    Odpowiedz
  • dziadek(2015-05-21 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    a podobno odpowiedzialny, gwarantujący dostatek i bezpieczeństwo, aaaaaaa o odpowiedzialności zapomniałem

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-05-21 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    z pięściami zapewnia że zreformuje ustawę emerytalną, teraz się obudził, ale jak Polacy krytykowali wcześniej to tego nie brał pod uwagę, tylko podpisał ustawę, ciekawi mnie czy Polacy wezmą się na ten lep

    Odpowiedz
  • nina(2015-05-21 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    czyli do śmierci przy tym tempie życia to śmieć nagła lepsza niż wizja emerytury w wieku 75lat

    Odpowiedz
  • MAT(2015-05-21 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem dlaczego nie publikuje się danych ile osób nie dożywa do emerytury lub pobiera ją 5 lat lub krócej

    Odpowiedz
  • 50+(2015-05-21 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Fajne założenia , żw ma prace i zarabia 2500 brutto. ile jest takich ludzi z40 letnim okresem składkowym którzy nie mają pracy lub za psie pieniądze wegetuja.O tym sie nie mówi , bo po co.

    Odpowiedz
  • Wyborca nieuprzywilejowany(2015-05-21 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ton jest kiełbasa wyborcza GaJOWego.
    Bo tego nie uchwali rząd Kopacz.
    Po wyborach Gajowy powie , że on chciał , ale ten wredny rząd śwyńskich i parszywych liberałów PO się nie zgodził.

    Odpowiedz
  • komor w strachu(2015-05-21 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    "afera taśmowa", "hazardowa", "stadionowa", "stoczniowa", "autostradowa", "Amber Gold", "gazowa" i "wyciągowa","zegarkowa", OFE ,6 latki,wiek emerytalny ,21 podatki,szogun,włażenie na krzesło , siadanie gdy kobieta stoi,"bulu","obiat" ,udział w programie w którym flagę narodową wsadzano w psie gó...no i tyle w temacie to jak ma sie nie bać
    Debaty nie będzie. Sztab Bronisława Komorowskiego chciał wcześniej znać pytania
    Od sztabu Pawła Kukiza dowiedzieliśmy się, że sztab Bronisława Komorowskiego chciał przed debatą otrzymać pytania. Andrzej Duda od razu napisał na Twitterze, kiedy tylko pojawiła się propozycja debaty ze strony Pawła Kukiza, że wchodzi w to i nie stawia warunków. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sztab Komorowskiego debaty nie chce. Dla nas sprawa jest zamknięta
    Kto pracuje za 6 tys. zł? Według Bieńkowskiej „złodziej albo idiota” - „niemożliwe żeby ktoś za tyle pracował”

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-05-21 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Pogadajmy o kosztach którymi straszy Komorowski:

    1. . Czy nie jest tak że zadluzyli niebotycznie państwo a potem aby wyrownać deficyt budzetowy przed Unią razem z naćpanym Tuskiem postanowili okraść przyszłych emerytów i wyprowadzili pieniądze z funduszy emerytalnych do budżetu RP.

    2. . Jako Prezydent gdy by był tej funkcji godny -Komorowski --nie opowiadał by takich bredni a zrobił wszystko aby tak nie było,czyli np: aresztował by Buzka i postawił przezd TS -kolesia z partii który jako były premier rozdawał z naszej ZUSOWSKIEJ kasy od 97r--- 5 letnie Urlopy Górnicze ze wszelkimi przywilejami (barbórka ,14stka ,socjal,węgiel,wczasy ,dniówki obliczane jak dołowe) i zaliczany do pracy dołowej a po nich emerytury nigdy przecież nie wypracowane górnicze płacone do dziś bezpodstawnie. Czy Buzek jest w stanie to naprawić. Nie zagonił przecież tych górników nawet za tą kase do sprzatania na tych urlopach chodników.
    Niejaki Sośnierz Dyr Regionalnej Ślaskiej kasy Chorych był sądzony za duż mniejsze wykroczenia -marnotrawstwa (nie umieszczenie reklam na kartach zdrowia) - a Buzek czy kiedyś odpowie?- a co Ty zrobileś z tym Buzkiem - Rezydenicie. Wolisz okradać uczciwie pracujacych robotników?

    3. Rezydent Komorowski ogłosił kilka dni temu ,że po 37 latach pracy naród otrzyma 20%swojej ostatniej płacy jako emeryturę ,czym chciał usprawiedliwić swoja zgodę na POdwyzszenie wieku emerytalnego. Czyt Google: „ Raport prezydenta obnaża wady reformy emerytalnej”--- Zapomniał tylko o tym ,że słuchają Go miliony młodych którzy po takiej informacji powiedzą _ "to po kiego Nam w tym kraju uczciwie i legalnie pracować skoro Oni Nas okradną-wyjeżdżamy!! " Strzelił tym samym sobie ten gajowy przed wyborami w kolano a nam Polakom zafundował kolejną niewiarę w cokolwiek z władzy za co Komor juz powinien być sądzony ( Kto sieje Panike-- KK)

    --więc młodzi pytają się --po co płacić składki?.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-05-21 12:28) Zgłoś naruszenie 01

    Ludzie z tak zwanych zawodówek w częstych przypadkach byli zatrudniani Komorze na podstawie Umow o Prace dla maloletnich a to oznacza że nie byczyli sie podczas ferii tak jak Ty czy Naćpany Tusk w domu a pracowali !

    Mieli jedynie Urlop ,Urlop pracowniczy swiata pozatym nie widzieli.

    Odpowiedz
  • KOBIETA(2015-05-21 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    ozesz ku a czyli jeszcze gorzej niz teraz PALNAL COS ZEBY GLOSY DOSTAC A SKUTEK DLA NAS MARNY TYLKO NIE KOMOROWSKI NIGDY WIECEJ

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-05-21 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli już wczesniej na emeryturę, to powinna decydować suma zwaloryzowanych składek zapisanych w ZUS a nie jakiś tam staż pracy.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-05-21 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    do Qwerty - w teori masz racje ale wówczas mieli bysmy samych Prezesów na emeryturach,dodam więcej jak juz kazdy sobie uzbiera że go będzie stac na najnizszą to niech idzie jak chce ,w sumie to są Twoje oszczędności ,tu jednak dopuki Ktos mądry tego nie zmieni abyś to Ty decydował o swojej kasie ---należy brać pod uwage czynnik narażenia na szkodliwe warunki pracy bo trudno zmuszać do pracy osoby styrane.

    Odpowiedz
  • zabrac przywileje emerytalne cwaniakom w mundurach(2015-05-21 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    A CO Z PRZYWILEJAMI EMERYTALNYMI KAST RODEM Z PRLU? DLACZEGO NIKT NIE MOWI ZE KONIECZNE JEST ZLIKWIDOWANIE TYCH PRZYWILEJOW!!! Policjant po 20 latach pracy powinien dalej pracowac w Policji, przedsiebiorca rolny, sedzia itd tak samo!!!

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-05-21 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Do inspektora pracy: Ale zanim ci prezesi byliby na emeryturach PŁACILIBY składki na poprzednie pokolenie emerytów, bo chyba nie wiesz, że nikt na siebie nie płaci, skoro piszesz o "oszczędnościach" i "swojej kasie". Składki emerytalne to nie wpłata na lokatę bankową, kiedy to wreszcie dotrze to takich, jak ty.

    Odpowiedz
  • bravo!!!!!!!!!!!(2015-05-21 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Komorowski! A może tak ulgowe bilety na Księżyc dla wszystkich?

    Odpowiedz
  • dorosli niepelnosprawni.(2015-05-21 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    emeryci i niepelnosprawni nie glosowac na komoroskiego,5lat nas gnoil. glosujemy na dude...niepelnosprawni oraz recisci,takze ich opiekunowie...

    Odpowiedz
  • Nemo(2015-05-21 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    Średnia dlugosc zycia mezczyzny w 2014 wynosila 73 lat a w 2015 79 lat w ciagu roku 6 lat bhhaa tak GUS oblicza prognozowaną długość życia na podstawie danych historycznych. Ci, którzy dożyli już np. 60. roku życia będą żyli dłużej, bo nie ma "ryzyka", że umarli w wieku niemowlęcym czy średnim.Tak to te barany licza i wciskaja nam ciemnotę!

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-05-21 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    do qwerty: I tu widać ,że wyprali Ci mózg . Ja place na siebie i nie obchodzi mnie to że Ktoś twierdzi że place na przyszłych a Oni na kolejnych. To jest propaganda ,na mojego ojca płacił On sam . Państwo ma dość surowców mineralnych aby tym pierwszym co wygrali wojne ( a może przegrali) sfinansowało emerytury. Sam procent z moich składek a pracuje od 15r zycia wystarczył by abym zył ponad stan. A gdzie forsa tych co pomarlli.
    Właśnie mylisz się "składki emerytalne powinny być na moim koncie i żaden POmylony cpun ze ŚwietlikaTusk (gdy Ja pracowałem ON ćpał narkotyki) nie powinien miec do nich dostepu a jezeli ma to tylko dlatego że may państwo złodzieji ,Prezesów i Polityków.Świadczą o tym rażąco ponadkominowe place Prezesów w pseudoprywatnych spółkach skarbu państwa.

    Odpowiedz
  • logika(2015-05-22 07:12) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiejsi 60+ maja ponad 45 lat pracy i niesłusznie takim osobom przedłużono wiek emerytalny skoro do emerytury mieli rok lub 2 lata.Ludzi nie obchodzą wyliczenia różnej masci przemądrzalskich tylko to za co kupia chleb i lekarstwa.Skoro już nie pracuja i żyja z zasiłku to bo musza jakoś przetrzymać okres przedłużonego wieku to co jest dla nich lepsze zasiłek czy emerytura?Nikt nie wie ile ktoś będzie żył ani ZUS ani inne GUS-y,osoby z długim stażem pracy chca po prostu dostać to co im sie należy.I niech ta korekta wchodzi w życie jak najszybciej,żeby odciążyć UP od ludzi starszych korzystających przymusowo z zasiłków.

    Odpowiedz