Komorowski mija się z prawdą? Nie zdąży przesłać projektu ustawy emerytalnej do czwartku

20.05.2015, 17:46; Aktualizacja: 20.05.2015, 17:56
Bronisław Komorowski, PAP/Maciej Kulczyński

Bronisław Komorowski, PAP/Maciej Kulczyńskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Maciej Kulczyński

Kancelaria Prezydenta dopiero w czwartek przeprowadzi konsultacje dotyczące założeń do projektu ustawy umożliwiającej Polakom przejście na emeryturę po przepracowaniu 40 lat. Zapowiedź Bronisława Komorowskiego, że w czwartek prześle do Sejmu projekt ustawy jest całkowicie nierealna - pisze "Polska The Times".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • czerwony pażdziernik(2015-05-22 07:29) Zgłoś naruszenie 00

    Jest w tym wszystkim jeszcze jedna kwestia a mianowicie w 2012 roku osoby które w tym roku kończą 65 lat miały 61 więc były już w okresie chronionym,ten okres im sie przedłużył z czego pracodawcy pozwalniali je,żeby ich dłużej nie zatrudniać.A one przecież powinny przejść na emeryturę właśnie w wieku 65 lat.Co im zrobiono to szczyt chamstwa i skazanie na zasiłki, i teraz urodzeni np.w styczniu krócej będa czekali a urodzeni np.w listopadzie dłużej choc rocznik ten sam.Ktos mądry nie wziął tego wogóle pod uwage tylko na szybko wprowadził dłuższy okres.a ludzie zostali bez niczego.

    Odpowiedz
  • pierwsza chetna do usuwania(2015-05-21 21:56) Zgłoś naruszenie 01

    kucwa za ***** nami rzadzi - czy Polacy to tropiciele przestepcow!?
    jak to jest , ze nie ma ustawy prostej ktora kazdy kto mowi po Polsku zrozumie! a moze ustawy produkuja jakies ufoludy?
    usunmy poczwarki z rzadu to moze bedzie lepiej - mam nadzieje ze narod juz dorosl do tego aby wypedzic od naszych miejsc pracy bekartow zlodziei i zboczencow!

    Odpowiedz
  • wielki czas(2015-05-21 16:43) Zgłoś naruszenie 01

    Komorowski nie tylko mija się z prawdą ale nigdy koło prawdy nawet nie stał. Wielki już czas tych złych ludzi odsunąć od władzy.

    Odpowiedz
  • Tak powinno być , ale GaJOWy o tym nawet ani mru..(2015-05-21 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Do poz18.
    Wojsko jest zaliczane do pracy uciążliwej , tak samo zasadnicza służba wojskowa.
    Ono musi być zaliczane do stażu pracy , bo z przymusu pracujący w zakładach szli na 2 lata do wojska.
    Podobnie jeśli ktoś chorował i płacił przez ten czas tylko samą składkę zdrowotną do ZUS , to musi tez to być Zaliczane do stażu pracy , bo nie był rencistą nie płacącym składki zdrowotnej do ZUS.

    Odpowiedz
  • Wojtek(2015-05-21 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy piszecie o okresie studiów, a co będzie z okresem służby wojskowej czy to zasadniczej czy
    w szkołach oficerów rezerwy. Czy żołnierze i podchorążowie znowu stracą ?

    Odpowiedz
  • Nie dajcie się zrobić w bambuko.(2015-05-21 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    To kiełbasa wyborcza Gajowego.
    On dobrze wie , że tego nie uchwali Rząd Kopacz.
    Podobnie TUSKOeBUZEK wygłaszał już dwa ekspose.

    Odpowiedz
  • Ewa(2015-05-21 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jak czytam o emeryturach, to mną trzęsie. W marcu przeszłam na emeryturę z przedłużonym o kilka miesięcy wiekiem. Płaciłam wysokie składki. Przepracowałam prawie 42 lata, bez urlopów wychowawczych, byłam w OFE, przelałam środki do ZUS. Naliczono mi emeryturę wg nowych zasad, Przepraszam za wyraz, jaki napiszę. Otrzymałam głównianą emeryturę. Nie mogę mieć naliczonej wg starych zasad, która byłaby dla mnie korzystniejsza. Moja siostra przeszła w lutym. Taka sama historia jak moja. Byłyśmy dumne, że nie wyjechałyśmy z kraju. Płaciłyśmy wysokie podatki. Dzisiaj obie mamy główniane emerytury. Przepraszam za określenie. Nadal nie wiem, czy urodziłyśmy się za późno, czy za wcześnie.

    Odpowiedz
  • i po BULU(2015-05-21 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Życzenia urodzinowe dla A. Dudy były JEDYNYM plusem Bredzisława Komorowskiego w całej debacie!
    Z wypowiedzi Komorowskiego wynikało (podkreślał swoje doświadczenie), że urodził się już jako prezydent i w pieluchy też sr..ł, przepraszam, pakował jako prezydent, a nie Bronek. Tak się zgrzał na tej debacie (chyba naćpał się, alboco), że wyżłopał całą szklenicę wody, a Duda jedynie jakieś 1/5 jej pojemności. Komorowski nie zawiódł mnie. Nadal zachowywał się po chamsku - przerywał wypowiedzi kontrkandydata i odpowiadał nie na temat. Porównywał efekty rządów PiS - 2 lata i "efekty" rządów PełO - 8 lat Przy każdej okazji straszył PiS-em, którego nie boją się uczciwi obywatele, za to strasznie boją się aferały, złodzieje, bandziory, krętacze-lodziarze i kombinatorzy! Dewiza Komorowskiego „Ile razy mam powtarzać, że TYLKO JA jezdę najleprzy!” Afera aferę aferą pogania. Dziesiątki przykrytych afer to mało, a oto tylko 4 z nich... "marszałkowska”, "offsetowa", "gruntowa" i "uczelniana", że o jego ANAFABETYŹMIE i braku ZASAD WYCHOWANIA i ZACHOWANIA się już nie wspomnę! Przed I turą PełOwce dmuchali w balon, że Brunek Analfabeta wygra z poparciem 70%. Przegrał i uzyskał MNIEJ NIŻ POŁOWĘ, tego co miał przeca zapewnione! Teraz przed II turą znowu zaczynają dymać w pęknięty balon, mając nadzieję że wydmuchają ze 120%. Dmuchajta, dmuchajta, aż usłyszyta PełOwskie tumany wielgi huk gdy na ryj padnie wasz Bronek przed wyjazdem do Wronek (czy ma już postronek?)

    Odpowiedz
  • i po BULU(2015-05-21 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Propozycja prezydenta, żeby na emerytury można było przechodzić nie tylko mając 67 lat, ale też by mógł zrobić to ktoś, kto przepracował 40 lat. To nie jest kiełbasa wyborcza - to jest POGRZEBOWA PASZTETOWA Bula-Wpadki-Gajowego Żyrandolowego z Ruskiej Budy. GDZIE Bul był przez 5 lat, gdy Sejm i Senat przegłosowały ustawę „67”? Potem podpisał tę ustawę bez mrugnięcia okiem (tak jak "waloryzację kwotową" w 2012 . - PAMIĘTMY!), a teraz gdy brak głosów wyborców, to raptem obudził się i korzysta z inicjatywy ustawodawczej?! DACIE SIĘ NA TO NABRAĆ? Gdy ponownie zostanie wybrany to w ogóle położy lachę na wszystko i da popalić wszystkim, przecież 3 kadencji nie będzie, to zrobi jak będzie chciał i „podziękuje” wyborcom za głosy.

    Odpowiedz
  • EWA(2015-05-21 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    kto podszywa sie pode mnie? to nie moje!

    Odpowiedz
  • kobieta -Polka(2015-05-21 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo chciałabym poznać propozycję 40 lat pracy jako kryterium. Ciekawe czy będą odliczać też chorobowe i od kiedy? A co z wysokością tej emerytury ,bo przecież za 40 lat litej pracy powinna być pełna emerytura inaczej to jest następne kłamstwo

    Odpowiedz
  • EWA(2015-05-21 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    KOMOROWSKI ZERO HONORU???

    Odpowiedz
  • katkol(2015-05-21 06:55) Zgłoś naruszenie 00

    dla większości kobiet ustawa ta nie będzie miała znaczenia, liczą się tylko lata składkowe, a tych będzie ciężko kobietom nazbierać, będą musiały nadal pracować. jak powiedział wczoraj w polskim radiu programie I Jeremi Mordasewicz z lewiatana, że ustawa stworzona jest dla mężczyzn ciężko pracujących, którzy nieprzerwanie nagromadzili sobie 40 lat stażu pracy. Nie zachwycajcie się tak Polki tą ustawą bo i tak będziecie musiały długo pracować, a jeszcze planują podwyższyć wiek emerytalny do 71 roku życia. Dlatego będę głosować na Dudę, na Polskę, patriotyzm i lepszą przyszłość.

    Odpowiedz
  • windykator(2015-05-21 06:01) Zgłoś naruszenie 00

    Pan PBK mija się z prawda ! Nie będziemy dopłacać z własnej kieszeni, jak już pisałem na salonie24, wystarczy Ustawa, która zablokuje odpływ z Polskim ponad 140 miliardów zł. rocznie z banków i firm do ich krajów i krajów, tkz; rajów podatkowych, i starczy nam na emerytury, renty, edukację, wyposażenie armii w broń nowoczesną i rozwój Polski, o czym mówił dr A. Duda.

    -Pieprzenie i straszenie Polaków dopłacaniem do wszystkiego, jest prostą metodą tego rządu, by naród dzielić; wówczas łatwiej się rządzi! Mogliby się w końcu wziąć miernoty za pracę nad Ustawami, które rozbudują polski przemysł, a nie ludzie za pracą muszą do krajów UE, uciekać! To ich i was nie razi?, bo mnie bardzo - wszak, nie ciepię leni i kłamców!

    Odpowiedz
  • alina(2015-05-20 21:10) Zgłoś naruszenie 10

    Ponadto ustawa nie może być kolejnym gniotem ,wyprodukowanym na kolanie Komorowskiego, ku utrzymaniu go na kolejną kadencję, lecz porządnym aktem prawnym.

    Odpowiedz
  • alina(2015-05-20 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ponadto czas studiów w uczelniach powinien byc wliczony do okresu składkowego.

    Odpowiedz
  • alina(2015-05-20 21:01) Zgłoś naruszenie 10

    Może to dobry pomysł, ale zatrudniani na umowach śmieciowych powinni żądac od skarbu państwa wysokich odszkodowań, a może i zadośćuczynień,za długie lata nic nierobienia ze strony państwa w tym obszarze.

    Odpowiedz
  • polak(2015-05-20 20:44) Zgłoś naruszenie 10

    „I choćby przyszło stu Karolaków

    I każdy zjadłby trzy miski flaków

    I choćby nie wiem jak się wytężał.

    Nie popchną Bronka – taki to ciężar.

    I choć popychać będzie Majchrowski

    Ciągnąć Saleta i Korzeniowski

    Nie dadzą rady podsadzić Bronka

    Puści on tylko głośnego bąka.

    I choćby Holland to filmowała

    Z Wajdą i Kutzem ekipa cała.

    Choćby Olbrychski machał szabelką

    Gorzały pijąc butelkę wielką

    A Penderecki wspólnie z Rubikiem

    By napisali piękną muzykę

    I choćby film ten zdobył Oscara

    Bronek to kicha, obciach i siara.”

    Odpowiedz
  • obserwator(2015-05-20 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy co to może być za akt prawny pisany na kolanie pod potrzeby kampanii, aby mu słupki podskoczyły, szkoda że II tura wyborów trwa 2 tygodnie bo Komorowski w Polsce na papierze zrobił by z Polski kraj mlekiem i miodem płynącym, nawet nasi z TVP zaprosili męża Blidy, jakie zajączki jeszcze wyciągną z woreczka przez te dwa dni

    Odpowiedz