PO i PSL za propozycją w sprawie emerytury po 40 lat stażu pracy. Opozycja mówi o kampanii wyborczej

20.05.2015, 13:52; Aktualizacja: 20.05.2015, 14:02
Od lewej: przewodniczący OPZZ Jan Guz, prezydent Bronisław Komorowski, prezes ZNP Sławomir Broniarz

Od lewej: przewodniczący OPZZ Jan Guz, prezydent Bronisław Komorowski, prezes ZNP Sławomir Broniarzźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował w środę, że w jego kancelarii opracowano projekt ustawy wprowadzający kryterium 40 lat stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę. Zapowiedział, że jeszcze w środę lub w czwartek projekt zostanie przesłany do Sejmu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Grzegorz54632(2015-09-13 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    A co ten pan Prezydent robił przez 5 lat kazał nam pracować 50 lat dopiero emerytura.
    Dobrze że przegrał te wybory bo te obiecanki o emeryturze po 40 latach pracy zaraz by po wyborach odrzucił no i to zrobił po przegranych wyborach.Nigdy więcej prezydentów bez twarzy i honoru.

    Odpowiedz
  • zbuch(2015-05-24 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    PRZEZ 3 RAZY TA PROPOZYCJA BYŁA ODRZUCANA PRZEZ SEJM choć dotyczy bardzo małej garstki ludzi przede wszystkim pracowników fizycznych umysłowi nie osiągną 40 lat pracy nigdy kończą studia mając 26 lat i bez przerwy !!! 40 lat pracy = 66 lat życia A FIZYCZNY 16 LAT ZACZYNALI -67= 51 LAT PRACY praca fizyczna DO smierci !!!

    Odpowiedz
  • stołki(2015-05-23 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    polityczna obstrukcja wystąpiła po szczawiu i mirabelkach zakończenie dopiero na jesieni

    Odpowiedz
  • Hunta GaJOWego(2015-05-21 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    PO i PSL za propozycją , aby:
    1. Generalicja III RP miała wczesne emerytury po 12.000,-zł miesięcznie.
    2. Biedni Polacy mieli emerytury minimalne po 880,- zł miesięcznie.
    Mundurowym płaci MON , ale z naszych podatków.
    Bo to podatnicy TUSKOeBUZKA utrzymują MON.

    Odpowiedz
  • ela(2015-05-20 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Mój mąż po liceum zrobił 2-letnią szkołę policealną. Później ukończył 2 kierunki studiów jeden po drugim. Efektem czego do 31 roku życia pracował na umowach śmieciowych i uczył się.
    Proszę mi powiedzieć, jak on ma dożyć tych 71 lat przy założeniu, że nie straci po drodze pracy i nie będzie musiał, pracować jeszcze dłużej!

    Odpowiedz
  • komorowski zafundował ludziom ,zaznaczam z 45.....(2015-05-20 20:50) Zgłoś naruszenie 00

    letnim stażem składkowym/czyli tylko praca na pełny etat/---tylko śmietniki po utracie pracy.Ludzie nie wierzcie w dobre intencje zbieraninie postkomunistów udających prawicę.Siedząc pod żyrandolem ze swoimi towarzyszami miał czas myśleć---teraz mu ręki nie podam tylko nogę---głosuję na DUDĘ!!!1

    Odpowiedz
  • polak(2015-05-20 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    ALE TO JEST GORSZE OD TEGO CO JEST BO JAK DOROBIC ZEBY MIEC 40 LAT PRACY MAJAC np 30 i wik 58

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-05-20 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    teraz to koalicja rządząca diabłu duszę sprzeda, byle ich pupilek wygrał, do tej pory olewali wszystko co proponowali Polacy, w większą panikę już chyba nie popadną, szkoda że to tylko 2 tygodnie kampanii II wyborów, bo Polacy by wyegzekwowali eldorado w Polsce

    Odpowiedz
  • Sen mara , Bóg wiara.(2015-05-20 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Idą już na chama, kto uwierzy to uwierzy,
    Gorzej jak stracą tych co już wcześnie im uwierzyli.

    Odpowiedz
  • Piotr(2015-05-20 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    Kobiety 35 lat pracy ale pod warunkiem posiadania co najmniej 2 dzieci (nie dotyczy mających problem z poczęciem, one przynajmniej się starały).

    Odpowiedz