Prezydent Komorowski: Na emeryturę dodatkowo oszczędzają tylko najbogatsi. Trzeba to zmienić

19.01.2015, 16:41; Aktualizacja: 19.01.2015, 18:09
Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Z trzeciego nieobowiązkowego filaru emerytalnego korzystają tylko najbogatsi. Tymczasem obok obowiązkowego oszczędzania w ZUS i OFE, Polacy powinni dodatkowo gromadzić środki na przyszłe emerytury. Tak uważają uczestnicy debaty „Jak zapewnić godziwe dochody na starość - rola dobrowolnych oszczędności emerytalnych”. Debata odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Bronisław Komorowski zaznaczył, że trzeba się zastanowić jak sprawić, by trzeci filar był atrakcyjniejszy i dostępniejszy dla osób o niskich dochodach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • tak trzymac 17........(2015-01-20 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    nie głosuję na czerwonych darmozjadów...

    Odpowiedz
  • glews(2015-01-19 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jasne mości hrabio, ajuści mój szef już myśli o tym, abym więcej zarabiał? Hehehehe, ja wiem, to już kampanie wyborcza idzie na całego! Ty nasz zbawco, który przewidział śmierć Lecha K. jeszcze przed urzędowym przejęciem Pałacu?

    Odpowiedz
  • XXX(2015-01-30 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Głosujcie dalej na PO , na Komorowskiego , na Kopacz , ...itd. - a oni zadbają aby zgodnie z głoszonym przez nich powszechnie hasłem "ABY SIĘ NAM ŻYŁO LEPIEJ " - Gwarantuję , że dotrzymają obietnicy , zrobią wszystko aby to im ( i ich najbliższym) się żyło lepiej ( kosztem innych ). Mają w tym wprawę , potrafią to robić doskonale -DURNIE , KOLEJNY RAZ GŁOSUJCIE NA PO , ABY IM SIE ŻYŁO LEPIEJ .

    Odpowiedz
  • fryczszyc(2015-01-28 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Składajcie, odkładajcie a potem i tak powiedzą Wam, że to nie Wasze piniądze - tak jak z OFE.

    Już ja tam wole przepić te pieniądze niż oddawać dobrowolnie złodziejom.

    Odpowiedz
  • Wdzięcznik(2015-01-27 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    Za przyczynienie się do podwyższenia nam wieku emerytalnego podziękujemy Komorowskiemu i Palikotowi w najbliższych wyborach prezydenckich.

    Odpowiedz
  • Już dawno ludzie,mają swój i tylko swój...........(2015-01-19 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    bez geszeftowy udział banków w ich lokaty w zakładach pracy i sami dysponują tym co odkładaja bo nie mają zaufania do banków tak jak cała europa...upadłość banków bliższa niż restrukturyzacja górnictwa..

    Odpowiedz
  • iwonka(2015-01-19 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    Nic dziwnego, ze ludzie nie mają dzieci, skoro muszą odkładać na emeryturę. A bez dzieci nie będzie tez części emerytury i koło się zamyka.

    Odpowiedz
  • złodziejskie metody tego nierzadu są popierane....(2015-01-19 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    w całości przez pałacbulowy,bo tam pachnie komuną///??złodzieje okradli ludzi ze spełnionymi warunkami do otrzymania emerytury,poraz drugi okradli ludzi z OFE,poraz trzeci okradli wszystkich ubezpieczonych wydłużając wiek emerytalny,prześledzić stronę sejmu a sprawy odnośnie zaopatrzenia społecznego obywateli są odstawiane na boczny tor.Władza samowybieralna-wybiera już ostatki??? z kieszeni obywatela,WSTYD!!! nie przystoi Tfuuuuuu!!!

    Odpowiedz
  • RoDo(2015-01-21 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Szykuje się nowy skok na kasę. Trzeba zapłacić za kiełbasę waborczą dla górników i innych niedojdów
    Prezydent? - to ten człowiek podpiał ustawę, dzięki której rząd ukradł obywatelom ich oszczędności.

    Odpowiedz
  • Diogenes z Kaszub(2015-01-22 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Dowcipniś z niego ! - trzeba odłożyć z pensji 1800zł ? - Hrabio ale z czego ?

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny.(2015-01-19 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle komoroski gada glupoty, trzeba go zmienic juz dosc sie wzbogacil..koniec z nim na rente za 650 pln jak niepelnosprawni.

    Odpowiedz
  • viatrak(2015-01-19 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    Pan prezydent ma rację. Na III filar odkładają najbogatsi i trzeba to zmienić. Od czerwca powinni dołożyć się też najbiedniejsi.

    Odpowiedz
  • sdsd(2015-01-19 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu bogatsi będą płacić na biedniejszych ? KOMUNA ! !

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-01-19 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    BREDNIE ! Emerytów wcale nie jest coraz więcej, tylko coraz mniej. Mniej przybywa nowych niż umiera tych, co na emeryturze.

    Odpowiedz
  • Zdziwiony(2015-01-19 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    Obudził się ze snu zimowego.

    Odpowiedz
  • o.S..(2015-01-19 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje nie ustają w kolejnych pomysłach na okradanie ubogich.

    Odpowiedz
  • zbulwesowany(2015-01-19 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    Głupota po co podpisał wiek emerytalny do 67 lat skoro 70 procent nie dożyje wieku emerytalnego a pozostali 30 procent już widzę dziadka 66 letniego gdzieś na budowie na rusztowaniu no chyba mu mózg wyparował

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-01-19 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    Czytaj : najbogatszym nie podskoczymy , a najlepiej się okrada najbiedniejszych - więc do jumy .

    Odpowiedz
  • Wściekła(2015-01-22 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Buc!!! z czego ma odkładać pracujący za 1500 zł??? Biedę klepie już jako pracujcy!!! ten buc nie wie jak bieda wygląda i bredzi. Złodzieje wodę z mózgu robią biednym ludziom.

    Odpowiedz
  • Komorruski(2015-01-19 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    Uprzywilejowanym TUSKOeBUZKA wczesnym emerytom górniczym w wieku 43 lat.
    Nie trzeba nic zmienić.

    Odpowiedz