Emerytury i renty wzrosną o 36 zł. Prezydent podpisał nowelizację

21.11.2014, 13:22; Aktualizacja: 21.11.2014, 13:39
złotówki-monety-pln-pieniądze

W ocenie Prezydenta, sama waloryzacja stanowi mechanizm zmianyźródło: ShutterStock

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, podała Kancelaria Prezydenta. Dzięki noweli nastąpi jednorazowa zmiana reguł waloryzacji, polegająca na połączeniu zasady procentowej z wprowadzeniem minimalnej kwoty podwyżki w wysokości 36 zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • jbt(2014-12-22 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    do poz -1-. Ograniczyc to trzeba Ciebie w zyciu spolecznym, politycznym. A Ty ile chciałbys zarabiac, lub miec emerytury. Ci co maja 4500 zł emerytury, np. długo, ciężko, odpowiedzialnie pracowali-słuzyli dla kraju., To jest chamwstwo, zazdrośc, drugiego człowieka.

    Odpowiedz
  • Jadwiga(2014-11-29 01:52) Zgłoś naruszenie 00

    Nasza wladza sobie to wie ile premii przyznawac odrazu po pare tysiecy,a emeryt ktory ma 1133 zl .niech sie biedak cieszy ze dostanie26zl netto.i gdzie tu sprawiedliwosc spoleczna . jestem emerytka jak dostane to ja chyba wysle spowrotem. premie ktore sobie przyznaja gdyby mieli troche godnosci powinni przekazac na biedne polskie dzieci

    Odpowiedz
  • Polak mały(2014-11-23 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Piszcie oficjalnie ze 36 BRUTTO.
    Kpina ze swoich obywateli!

    Odpowiedz
  • Szakal.(2014-11-22 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent jaki i posłowie , w tym i senatorzy cały czas lekceważą naród , emerytom po36 złotych brutto , a sobie wycieczki po parę tysięcy złotych z moich , naszych podatków bez rozliczenia dotyczy to wszystkich posłów i senatorów , polityków również od prawa do lewa i środka , co za szał zrobił prezydent z posłami i senatorami nadaje to się na forum Unii europejskie jaki to polski prezydent jest szczodry z naszym parlamentem ,przeliczmy to na euro ile to będzie zachwalanych euro i ile może europejczyk przeżyć za te euro?

    Odpowiedz
  • poszkodowany emeryt(2014-11-22 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    no, no - jestem ciekaw czy nowa p. Premier każe przeliczyć ten % zwiększonej drożyzny. Wiadomo że GUS nie jest obiektywny i ustanawiał waloryzacje według wskazań byłego premiera( ze swoją świtą). Wszak on ratował ten nasz kraj kosztem emerytów, kosztem wdów (z zasiłków pogrzebowych) z mandatów i różnych przedziwnych opłat-sankcji. Jeśli p. Kopacz chce stanąć na wysokości zadania swojej funkcji, to powinna natychmiast zweryfikować te fałszywie zaniżane naliczenia pauperyzujące nie tylko emerytów ale i całe społeczeństwo.

    Odpowiedz
  • !(2014-11-22 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytura to kompletna bzdura.Minimum 15% dochodow trzeba odsac zagranica na ubezpieczenie zdrowotne.Z racji tego,ze nie ma tam medycyny prywatnej (czyli tej poza ubezpieczeniem comiesiecznym ,bez supłania pieniedzmi poza sytemem) pacjent ma refundowane wszystko co tylko zechce.I z tej skladki placona jest emerytura z 2 powodow:niezdolnosci do pracy i wieku (niedoleznosci).

    Te 15 % to nie od podstawy podatkowej jak w Polsce co stsanowi matne grosze,tylko z calego dochodu.

    Ten kto chce placic mniej musi doplacac nie tylko u lekarzy,ale tez nie moze liczyc na wyzsza niz socjalna emeryture.

    Daje to 100% gwarancje dotepu do lekarzy i badan na najwyzszym poziomie bez ograniczen i gwarancje emerytury.

    Ja place 400 euro ubezpieczenia zdrowotnego miesiecznie i nie mozna mi doplacac zagranica u zadnych lekarzy i za zadne badania i leki.Mam miec wszystko.Plus po osiagnieciu wieku emeryture,

    Dzieki bogu faszysci nie dali zrobic z publicznej sluzby zdrowia prywatnych folwarkow.Polacy tak i dlatego jest tu tak kiepsko.Nie propaguje tej ideologii,ale jest ona co tu duzo kryc w tym zakresie dzialan panstwowych wybitnie skuteczna

    Odpowiedz
  • ANDRZEJ -ROCZNIK 1953LAT PRACY SZKODLIWEJ PONAD 15(2014-11-22 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    PREZYDENT PODPISAL WYROK NA 67 LAT CO OSZUKAL TUSK BO JEGO WYPOWIEDZ NIE ZAPOMNE ZE DOTYCZY LUDZI MLODYCH.AZROBILI CO CHCIELI BEZ KONSULTACJI Z NARODEM.ZATO POWINNI ZAPLACIC. WTYM RZODZIE WIDAC HAMSTWO I TO NA KAZDYM KROKU.
    LUDZIE ZARABIAJO GROSZE I KIEDYS WYJDO NA ULICE CZY IM SIE PODOBA CZY NIE I ROZLICZO WSZYSTKICH JAK KIEDYSCZALUSZESKO.CHCE DOCZEKACTYCH DNI A MAM 67 LAT.NIGDY TAK NIE BYLEM UPOKORZONY JAK TERAZPRZEZ ZUS TO JEST PANSTWO W PANSTWIE .PREZES ZUSU ZNASZYCH JEZDZI PO SWIECIE I BALUJE.GDZIE JESTTAKI KRAJ CO NATO PREZYDENT POWIE NIECH MU PODPISZE NIECH WIECEJLUDZI OKRADAJO Z TYCHGROSZY CO DAJO.CI LUDZIE BYLI OKRADANI CALE SWOJE ZYCIE.

    Odpowiedz
  • bogu(2014-11-22 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem co emeryci zrobią z taką forsą ! Zaczną żyć jak krezusi ! Mogą nie udźwignąć i zacząć szaleć !

    Odpowiedz
  • KoLiber(2014-11-22 04:25) Zgłoś naruszenie 00

    WOW!

    Odpowiedz
  • mysz(2014-11-21 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    2012 rok waloryzacja incydentalna. 2014 rok waloryzacja incydentalna. Ciekawe po ilu incydentach cos przestaje być incydentalne a staje się normą?!

    Odpowiedz
  • też emerytka(2014-11-21 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci,
    nie zapominajcie, że jest 36 złotych brutto, czyli na rękę to około 27 zł

    Odpowiedz
  • głosy z urn(2014-11-21 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    HAŃBA ZŁODZIEJE !!! Dla swoich płace, premie, nagrody po KILKASET TYSIĘCY złotych a dla emerytów netto 20 złotych ?! Z NASZYCH pieniędzy, z USKŁADANEGO przez KILKADZIESIAT lat pracy składek ?!
    I dlatego FAŁSZUJECIE wybory, bo EMERYCI i RENCISCI na WAS NIE głosują !!!

    Odpowiedz
  • dziadek Franek(2014-11-21 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Może tak przy okazji politycy PO zawitają na obiad do emerytki i niech świat zobaczy jak żyje większość Polaków

    Odpowiedz
  • Dorota(2014-11-21 16:21) Zgłoś naruszenie 00

    36 złotych... mój Boże...

    Odpowiedz
  • oszukiwany(2014-11-21 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    Kłamstwo.

    Odpowiedz
  • senior(2014-11-21 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle,oszukujecie ludzi,bo rencista z tzw trzecią grupą,dostanie guzik ,a nie 36zł.Kogo okradać,najlepiej najbiedniejszych.

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945(2014-11-21 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    Do 'młody", koleżko powiedz to swoim rodzicom jak ich masz bo myślę że wychowałeś się w państwowym bidulu i tam byłeś karmiony i ubierany po prostu nie wiesz co piszesz, pomyśl że starsi ludzie w naszym kraju pracowali bardzo ciężko kraj był w gruzach i teraz ci ludzie otrzymują łaskawie średnio netto 1300 złociszy proszę nie mylić z szeroko pojętymi działaczami partyjnymi oraz z t/z emerytami struktur siłowych t/z Ubeków sędziów milicjantów kapusiów typu słynny 'bolek' i im podobnych ja się ciesze że jak już będziesz miał wiek emerytalny i otrzymasz w/g obecnych wyliczeń ok 800 złociszy to będziesz śpiewał bardzo cienko jak będziesz miał na to siłę i na wszelki wypadek dowiedz się co to jest za skrót MOPS, może ci się przyda. Napiszę ci jeszcze że ja przepracowałem ciężko w naszym rozkradanym kraju przez t/z styropian pięćdziesiąt lat.

    Odpowiedz
  • młody27(2014-11-21 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Cieszcie się, że macie emeryturę!
    Chcielibyście zaraz o 500 zł albo 700 zł wzrostu.
    Podejrzewam, że i tak znalazłby się ktoś kto będzie ciągle narzekał.
    Taki naród..

    Odpowiedz
  • EWA(2014-11-21 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    ..."Zmiana ma charakter incydentalny ".. tak, jakby np. sejm postanowił, że utnie głowę połowie emerytów, ale "incydentalnie". W następnym roku już im nie utnie.

    Zlodzieje zawsze znajdą wymówkę. Zresztą, szkoda się wściekać - prawo w Polsce nie istnieje, tak samo, jak stosowanie art. 32 Konstytucji (zredukowanej do roli śmiecia). Że też aż połowie Polaków zechciało się pójść na wybory... dziwię się.

    Odpowiedz
  • recista.(2014-11-21 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    prezyden sra na biednych zawsze umial lawirowac jak tchurz taka jest polska rzadzana przez platforme... czekam jak lud wyjdzie na ulice...

    Odpowiedz