Groszowe podwyżki dla emerytów i rencistów

autor: Bożena Wiktorowska11.06.2014, 07:17; Aktualizacja: 11.06.2014, 08:21
Emeryci

Emeryciźródło: ShutterStock

W 2015 r. świadczenia wypłacane emerytom i rencistom mogą wzrosnąć o 2,02 proc. Rząd chce, aby wskaźnik waloryzacji był zwiększony tylko o 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia z tego roku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (63)

  • PIOTR(2014-06-11 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    TO ICH OSTATNI BUDŻET I IDĄ DO DIABŁA

    Odpowiedz
  • mert 11.06.2014(2014-06-11 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje. GUS, jako przybudówka rządowa juz tak określi wszystkie parametry, że ten wskaźnik jeszcze spadnie, jak co roku. Hańba, aby tak starymi ludźmi pomiatac i ich poniżać!.

    Odpowiedz
  • stary(2014-06-11 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Wysłać tych baranów do diabła po wyborach.Renciści i emeryci mobilizujcie się.

    Odpowiedz
  • Bezrobotny(2014-06-11 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    Narodzie obudź się.Tych łobuzów i złodziei z platformy trzeba jak najszybciej pogonić i to już w tym roku wyborach samorzadowych.

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny.(2014-06-11 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    recisci glosuje na pis.dosc zlodziejii tuska. licze uda sie obalic rzad tuska i kwasineskigo.

    Odpowiedz
  • osa(2014-06-11 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    tą wloryzację niech sobie d..ę zapchają no normalne KOMOROWSKI powiedział 800mln na zbrojenie a my do śmietnika.

    Odpowiedz
  • Prosty Obywatel - czyli NIK(t)(2014-06-11 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Czy przypadkiem nie czas, aby zacząć się rozglądać za nowymi, z których - w następnych wyborach - zrobimy Nami Rządzących, ale to nie będą tacy, którzy szybko przekształcą się w Jaśnie Nami Rządzących, a tym bardziej Wszystkowiedzących Jaśnie Nami Rządzących.

    Odpowiedz
  • leszek_es5(2014-06-11 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Niic się nie zmienia z waloryzacją emerytur i rent,bedzie tak jak dotychczas.
    Dlaczego dziennikarz daje panikarski tytuł do artykułu i wprowadza w bład mniej zoriętowanych czytelnjków? To wyrażna polityczna działalność zmierzająca do siania fermentu i wymierzona przeciwko Rządowi.

    Odpowiedz
  • akcent(2014-06-11 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    podwyżka najniższej płacy krajowej-podwyżka rent i emerytur-podwyżka płac zwiazkowcom-podwyżka "płac" posłom,urzędnikom i innym nierobom.Kto na to wypracuje środki ? Ruscy? Niemcy? bo Polacy chyba nie ! Jak taka armia nierobów jest to żaden system nie wydoli.

    Odpowiedz
  • bogu(2014-06-11 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Autor nie wie o czym pisze ! Tu nie chodzi o jakieś ,,podwyżki,, emerytur , tylko w waloryzację. Ciekawe czy redaktorek to zrozumie ?

    Odpowiedz
  • jjj(2014-06-11 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Nie głosujcie w następnych wyborach na ślepo. Musi być złożona obietnica konkretnej wysokości waloryzacji. Inaczej nie ma co iść na wybory.

    Odpowiedz
  • JARO(2014-06-11 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO OPZZ ! TAK TRZYMAĆ ! KOCHANY RZĄDZIE I PRACODAWCY ! ZLIKWIDUJCIE NAJPIERW TZW. UMOWY ŚMIECIOWE, DAJCIE PRACĘ, OPIEKĘ PRORODZINĄ, EMERYTALNĄ, SOCJAL ITD., A PENSJĘ JAK W UE ! PO TAKIM ZABIEGU POLSKA I POLACY NIE BĘDĄ WYJEŻDŻAĆ ! DOŚĆ NIEUDOLNEGO RZADU PO/PSL !

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-06-11 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nielegalna eutanazja P. Tusk. Oby pana ona nigdy nie spotkała. Pan jest zabezpieczony finansowo do czwartego pokolenia do przodu. Można czasem zadławić się majątkiem.

    Odpowiedz
  • sędzia(2014-06-11 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież wszystko tanieje premierze, emeryci i renciści powinni oddać jeszcze rządowi. Przecież nie wpuścili do siebie kryzysu.

    Odpowiedz
  • qwerty(2014-06-11 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    DGP niech nie nazywa waloryzacji (przywrócenie utraconej wartości) podwyżką !!! Dość tych bredni !!! I proszę nie liczyć na 2,02%. Na razie inflacja jest 0,6% a REALNY wzrost płac 3.2%, zatem wychodzi 1,24% waloryzacji !!! 2,02% to tylko prognozy ! Żeby potem nie było, ze rząd okradł emerytów !!!

    Odpowiedz
  • iio(2014-06-11 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej nas uśpijcie!

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-06-11 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    emerytom po 40 zł + szczaw i mirabelki a sobie po 500 zł już tak było w 2012 r - ale to już koniec P-artii O-ligarchów !!

    Odpowiedz
  • tad(2014-06-11 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    Myślałem że dziennikarze DGP odróżniają waloryzację od podwyżki.A może jest to celowe działanie mające na celu wmówienie młodszej części społeczeństwa,która to w zgodnej opinii rządzących i mediów musi utrzymywać emerytów.jak to dobrze się emerytom dzieje.Dlaczego nikt się nie kwapi aby wyjaśnić społeczeństwu gdzie się podziały pieniądze ze składek które dzisiejsi emeryci płacili kiedy jeszcze pracowali.Wygodniej przedstawiać emerytów jako pasożytów,na których muszą pracować inni.

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-06-11 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Najważniejsze że Ci przy korycie mają dużo a emerytów mają w d...e niech zdychają bo nawet na leczenie im nie wystarczy

    Odpowiedz
  • starzec(2014-06-11 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego szczur ma cztery łapy?
    ano- żeby zdąrzyć do śmietnika przed polskim emerytem - i tu jest cały morał

    Odpowiedz