Andrysiak: Nie będzie OFE, nie będzie niczego

autor: Andrzej Andrysiak05.09.2013, 08:43; Aktualizacja: 05.09.2013, 09:57

Stało się to, co stać się miało. Premier Donald Tusk przytłoczony długami i dziurą budżetową zdecydował o rozmontowaniu systemu emerytalnego, jaki znamy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Mała(2013-09-10 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Andrzeju
    Z pewnością miał Pan na myśli system repartycyjny czyli państowy w którym pracujacy utrzymują obecnych emerytów.
    Serdeczne pozdrowienia z Radomska

    Odpowiedz
  • Jożin z bażin(2013-09-06 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Panie zastępco NACZELNEGO-całkowicie się z Panem zgadzam,że nie będzie nic-tylko szczaw i mirabelki.
    Ale czy do cholery ktoś wam nakazuje pokazywać tą obleśną gębę niejakiego
    W...y znanego pod ksywą BOLEK ?

    Odpowiedz
  • Viva system zdefiniowanej skladki!(2013-09-06 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Redaktorze,
    w przeciwienstwie do Pana nie martwilabym sie o emerytury w przyszlosci.

    Zawsze bedziemy mogli skorzystac z wypracowanych zasad w obecnym systemie zdrowotnym i zastosowac metode 'programow emerytalnych'.
    Np. przez jeden rok swiadczenie emerytalne beda otrzymywac osoby urodzone w styczniu, w kolejnym roku urodzone w lutym itd.

    Mozna oczywiscie zastosowac kryterium terytorialne wg wojewodztw oraz caly szereg innych.

    Oczywiscie dla grupy emerytow najbardzie chorych opracuje sie program emerytalny 'ratujacy zycie', aby przed ostatnia podroza najedli sie do syta, ukoili bol fizyczny zakupionymi medykamentami i z dobrym wspomnieniem z planety Ziemia powedrowali na obrzeza Nieba.

    Wszak najwazniejszym osiagnieciem w reformie emerytalnej - jak podkreslil prof. Gora - jest wprowadzenie systemu zdefiniowanej skladki.
    Polska, obok Lotwy, jest jedynym krajem na swiecie, w ktorym naliczanie emerytury oparte jest w 100% o zdefiniowana skladke.

    VIVA system zdefiniowanej skladki!

    Odpowiedz
  • Kiedyś mówiono Inwestuj w Obligacje....(2013-09-06 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    No i Obligacje jako formę lokaty kupowali prości ludzie i fundusze inwestycyjne...

    A teraz idioci twierdzą że w ten sposób powiększono Dług Publiczny.
    W sumie fakt - bo stymulowano przygłupów do emisji Obligacji w ilościach przekraczających możliwości spłaty..

    Ale od czego jest Ministerstwo Finansów???

    Odpowiedz
  • antyOFE(2013-09-05 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Autorowi polecam zapoznanie się z poglądami Pani Prof. L. Oręziak z SGH. Może to Panu otworzy oczy na prawdziwe kulisy wprowadzenia w Polsce OFE i na to, kto na tym zarobił, bo zapewne nie przyszły emeryt. Ja się nie mogę doczekać kiedy będę mógł wycofać swoje pieniądze z OFE.

    Odpowiedz
  • edek(2013-09-05 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Wiecie, co a ja tam mam zamiar napłodzić dzieci ile się da. MOPS zapłaci mi za mieszkanie, dzieci będą miały zagwarantowane przedszkole, ja za zasiłek kupie piwko i mam to w pompie. A wy wypruwajcie żyły i pracujcie po 17 godzin.

    Odpowiedz
  • Patriota(2013-09-05 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    W dalszym ciągu reform rząd powinien ustawą zobowiazać wszystkich oszczędzającym w bankach do zakupu za swe oszczędności wódki.W cenie tejże 75% to podatek (dochód budzetu) Każde zatem 20 zł odlożone przez obywatela na koncie bankowym to strata dla państwa w wysokosci 15 zł.Za ogromny dlug publiczny są odpowiedzialne nie tylko OFE które pożyczaja (zgodnie z ustawą) państwu nasze pieniądze ale też obywatele którzy zamiast przysporzyć mu dochodu zakupując za wszystko co maja wódkę odkładaja w banku.

    Odpowiedz
  • Kryzys przywraca logiczne i rozsadne myslenie(2013-09-05 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    Rzad Tuska powinien juz dawno np.
    - calkowicie zlikwidowac OFE,
    - wprowadzic 5 progowy podatek progresywny,
    - wprowadzic w systemie zdrowotnym zasade rozliczania NFZ z pacjentem za uslugi medyczne .
    ---
    Kryzys z reguly przywraca rzadom logiczne i rozsadne myslenie. Miejmy nadzieje, ze w Polsce bedzie coraz lepiej.

    Odpowiedz
  • OFE - maszynka do produkcji dlugu publicznego(2013-09-05 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Rzad Premiera Tuska rzadzi tu i teraz i jest odpowiedzialny za odpowiednie wskazniki finansowe, aby otrzymac wynegocjonowane dotacje z UE w wysokosci 400 mld zl.

    Czy Minister Finansow ma pojechac do Brukseli i powiedziec, ze Polska woli utrzymac OFE - maszynke do produkcji dlugu publicznego i rezygnuje z dotacji unijnych?

    Odpowiedz
  • Zgadzam się z 3 /klakierem/(2013-09-05 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dosyć żerowania na ludzkiej pracy - Buzek i Balcerowicz, pod sąd.
    Od kilku lat wiadomo było, że OFE to wielki niewypał - ale grupie ZŁODZIEI ŻYŁO SIĘ DOBRZE.

    Odpowiedz
  • Znawca(2013-09-05 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Andrysiak to Pajac Popierający pseudoreformy Buzka i Balcerowicza.
    Efekty tych "reform" mamy dzisiaj.
    Złodziejskie OFE , bezrobotni i bezdomni w wieku 50+

    Odpowiedz
  • EWA(2013-09-05 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Punktem wyjścia do dyskusji powinny być dane nt.kosztów PRZYWILEJÓW EMERYTALNYCH !!! A tu - ani słowa! Poza tym - problemem są pieniądze na emerytury, a nie liczba młodych, bo młodzi bezrobotni nie wypracują ani własnej, ani cudzej emerytury! Artykuły nt. emerytur są tak prymitywnie propagandowe, że aż niedobrze się robi

    Odpowiedz
  • Ibis(2013-09-05 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze, że to koniec OFE. Skończy się żerowanie na długu publicznym.

    Odpowiedz
  • klakier(2013-09-05 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Andrysiak, musi kiedyś skończyć się okradanie Państwa i obywateli /przyszłych emerytów- emeryci już zostali okradzeni/. Brawo dla Pana Tuska . Teraz skończyć z konkordatem, PFRON-em, okradaniem Państwa przez pracodawców /nie ujawniają zarobków swych pracowników/, Funduszem Kościelnym, oraz z koniecznością istnienia Senatu i ilością Posłów w Sejmie. Itd...itd... Trybunał Konstytucyjny- wywal ten TWÓR na "zbity pysk" z Polski.

    Odpowiedz
  • W Rumunii i Bułgarii(2013-09-05 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Tam już 2/3 społeczeństwa jest na rentach i emeryturach...

    Młodzi wyemigrowali, a pozostałe nędzne resztki młodzieży wyemigrują z tych krajów jak za moment znikną dla nich ograniczenia w zatrudnianiu w UE.

    Patrząc na Pana artykuł ...Nas czeka podobna "przyszłość"...

    Odpowiedz
  • Tomek(2013-09-05 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Pisze Pan ciekawie i porusza naprawdę ważny temat. Jadnak dywagacje na temat przyszłości są zawsze obarczone dużą dawką oceny z punktu widzenia teraźniejszości. Swego czasu (bodajże na początku XIX w.) ktoś obliczył kiedy Paryż stanie się bagnem odchodów końskich bo w zastraszającym tempie przyrastała liczba dorożek i tego typu transportu. Tymczasem przemysł i motoryzacja wyeliminowały problem. Nie wiemy jak technologicznie i rozwojowo będzie wyglądał Świat za 20 -40 lat.Dlatego dywagacje są po prostu obarczone szalenie dużym błędem. A kasę z OFE zabierają TERAZ. Ja, Pan i każdy Polak ma tam zgromadzone jego własne duże albo nieduże pieniądze. I jeżeli ma być likwidacja OFE to proszę bardzo oddać ludziom ich własne zgromadzone pieniądze. A tak to mamy do czynienia z kolejnym PODATKIEM. Na który się składaliśmy 13 lat. To jest jawne złodziejstwo. Nikt tym nie pisze. Specjaliści i analitycy biznesowi nie poruszają kwestii własności tych pieniędzy. TO SĄ NASZE PIENIĄDZE. Ech...

    Odpowiedz