Emerytury: Mundurowi popracują o 10 lat dłużej

autor: Bożena Wiktorowska09.01.2012, 07:26; Aktualizacja: 09.01.2012, 14:42

Po osiągnięciu 55. roku życia policjanci i żołnierze zawodowi będą mogli zakończyć służbę pod warunkiem, że przepracowali co najmniej 25 lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (158)

  • GOŚĆ(2012-01-10 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie tak zazdrościcie Policjantom, kto bronił iść to tej formacji, z...ć w niedzielę, święta, nocki mieć, narażać życie zdrowie, poświęcać życie rodzinne, słuchać obelg wyzwisk. Brak podwyżek tylko obietnice. A gdy zajdzie potrzeba to lecą do Policji po pomoc bo dzieje się im krzywda. Nie jeden z was śpi spokojnie bo Policja czuwa, może wyjść na ulicę. Tak są wśród nas ludzie, którzy nie powinni pracować i nosić munduru ale to margines. Zastanów się jeden z drugim czy ten tak znienawidzony przez was Policjant za chwilę nie będzie ratował życia zdrowa Twojego lub Twoich najbliższych.

    Odpowiedz
  • Strażak(2012-01-10 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś bronił iść do straży, policji lub wojska !?!?! Raczej chyba odwrotnie. A jeżeli nie spełnia się podstawowych kryteriów zdrowotnych i prawnych - to już inna bajka ! A na zdjęciu są strażacy, a nie wojsko... .

    Odpowiedz
  • norman(2012-01-10 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze należy ograniczyć zarobki na emeryturze jak mają normalni ludzie, cały czas obowiązują przepisy z PRL-u bez ograniczeń !!!

    Odpowiedz
  • dzielnicowa(2012-01-10 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ujadajcie niedorajdy jedne tylko do roboty jazda, tsza było iśc do MO a nie do FSO do roboty tumany zakute.

    Odpowiedz
  • policjant(2012-01-10 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    gość .. naucz się liczyć , a potem pisz :))))

    Odpowiedz
  • xxx(2012-01-10 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    czyli jesteśmy w czarnej d... 75% od podstawy

    Odpowiedz
  • wiechu(2012-01-10 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    dziwne jest to zjecie przy tym artykule strażacy są na nim o podpis pod zdjęciem brzmi "polscy żołnierze"

    Odpowiedz
  • logiczniemyślący(2012-01-10 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    ...wszystkim malkontentom i uzdrawiaczom prawa powiem tylko jedno: NIKT WAM NIE BRONIŁ WSTĄPIĆ W SZEREGI SŁUŻB MUNDUROWYCH ...ci co podjęli taką decyzję podpisali umowż z Państwem na określonych warunkach i dobrze by było dla nas wszystkich żeby Państwo swoich umów dotrzymywało...teraz mundurowi a kto będzie następny? górnicy, prokuratorzy, sędziowie, nauczyciele, księża, rolnicy...tak, że nie osądzajcie byście nie byli osądzeni!

    Odpowiedz
  • zombii(2012-01-10 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    policja musi być uprzywilejowana, za każde potknięcie dostają na garba, a urz ędnicy , gdzie jest odpowiedzialność urzędasów za popełnione buble, A jak sie komuś nie podoba to niech idzie pracować do policji, to żadna przyjemność ja w życiu bym nie poszedł, ale znam i rozumiem tych ludzi, jestem za !.

    Odpowiedz
  • Wiesia(2012-01-10 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Najwyższy czas - wreszcie ktoś poszedł po rozum do glowy. Mundurowi będa musieli przepracować przynajmniej 25 lat. Nikt nie mówi o tym, że np. przechodzący na emeryture policjanci - mieli ją dotychczas wyliczana z ostatniego m-ca. W tym ostatnim miesiącu policjant dostawał np. nagrodę podwyzkę i wychodziła mlodemu człowiekowi emerytura 2.500 zł Czyli młody czlowiek w pełni sił 35-40 latek nie musiał udowadniać okresów składkowych nieskładkowych do ZUSu jak jak zwykły cywil. To jedna sprawa - druga, dlaczego sedzia czy prokurator nie płaci składki emerytalnej do ZUSu

    Odpowiedz
  • hubek(2012-01-10 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jestem za włączeniem służb do powszechnego systemu emerytalnego i prawo pracy. Chętnie będę pracował do 67 roku wiedząc, że za moje 600 nadgodzin rocznie otrzymam dodatkowe pieniądze, że każda służba w niedzielę, święta, w nocy to nie tylko "ku chwale ojczyzny".

    Odpowiedz
  • policjant 2(2012-01-10 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Policjant zgadzam się z Tobą w zupełności...dodałbym bym jeszcze możliwość dodatkowego zarobkowania poza służbą...

    Odpowiedz
  • kk(2012-01-10 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    do Ja dlaczego tak stawiasz sprawę. Na moim przykładzie jestem policjantem od 24 lat, po 10 latach służby na ulicy, potem będąc d-cą drużyny, d-cą plutonu, skończyłem szkołę oficerską, dalej służyłem jako d-ca plutonu, potem w kryminalnym, znowu w prewencji, byłem komendantem komisariatu, teraz jestem dyżurnym w KWP i jestem starszym oficerem, jestem dumny ze swojego przebiegu służby, nikt mi nic w tej firmie za darmo nie dał. Studia II stopnia sfinansowałem sobie sam. Teraz powiedz Ja dlaczego mam być traktowany jak ty to nazywasz biurowiec, ja też w swoim czasie dawałem z buta teraz mam 44 lata i fakt jeszcze na ulicy sobie poradzę, ale dzięki tylko temu że dla zdrowia uprawiam sport. Przecież każdy się uczy i wspina po szczebelkach, żeby mu było trochę lepiej, w cywilnych zakładach jest tak samo. Według mnie niesprawiedliwie wrzucasz wszystkich biurowców do jednego wora. na marginesie jeszcze chce popracować jakieś 6 lat.

    Odpowiedz
  • JPM(2012-01-10 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem gliniarzem. 20,5 lat służby. Nie szedłem do munduru, żeby odejść po 15 latach i jestem za zmianami. Będę pracował jeszcze dłużej jak zdrowi pozwoli, a że pozwala to pracuję. Jest mi wstyd za tzw. policjantów, którzy lenią się; jak najmniej robić a jak najwięcej wziąć. Komendanci i związkowcy na wysokich stołkach związkowych powinni prawa emerytalne osiągać co najmniej po 35 latach. Generalnie przestańmy płakać i narzekać a weźmy się do roboty. Wykażcie swój patriotyzm!
    A Wy mądrale, cywile zapraszamy do roboty! Po 20 latach patrolowania i interwencji domowych i innych czy w szeregach operacyjno-rozpoznawczych będziecie mieli zjechaną psychę to zrozumiecie o czym tu mowa. Aż mi się chce kląć!

    Odpowiedz
  • lczk(2012-01-10 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    75 % po pełnej wysłudze, a te dodatkowe 15% panie nierzetelny redaktorze nikt nie da przy pełnej wysłudze. Można mieć 50 % z wysługi i starać się o kolejne 15% za uszczerbek na zdrowiu...może czas zagłębić się w temat przy pisaniu artykułu dla ogółu...

    Odpowiedz
  • pol(2012-01-10 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    3: gosc z IP: 87.105.212.* (2012-01-09 08:29)

    To ja mam pracpować do 67 roku życia a mundurowi do 55? Przecież to jet 22 lata !!!
    Jaka to jest sprawiedkliwość społeczna?

    ty debil_u przecież ty liczyć nawet nie potrafisz a się wypowiadasz, idź szukać gdzie jest krzyż

    Odpowiedz
  • podatnik(2012-01-10 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    policjanci tez płacą podatki...

    Odpowiedz
  • dzielnicowy(2012-01-10 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nie mówi o słuzbie w swięta , weekendy oraz słuzby nocne które powinny byc inaczej liczone dla gliniarzy a nie sa . Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • słuchacz(2012-01-10 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    Wspomina się, że takich przywilejów jak w Polsce nie ma w europie nawet w najbogatszych krajach, ale jesteśmy najsłabiej opłacani w całej europie, i to też jest niesamowity fakt. Coś za coś.

    Odpowiedz
  • xawery(2012-01-10 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wiadomo ,że w obecnych warunkach zwiększenie wieku emerytalnego w służbach mundurowych jest konieczne , ale w taki sposób jak proponowany . Młody człowiek chcący służyć krajowi podkreślam służyć nie pracować wstępuje w szeregi mundurowych powiedzmy w wieku 20 lat , musi przepracować 25 lat i osiągnąć wiek 55 lat to tak jakoś arytmetycznie wychodzi ,że musi służyć nie 25 lat , a 35 lat żeby móc przejść na emeryturę. Teraz z innej beczki jak wieść gminna niesie Unia dawała lub nadal daje pieniądze na podwyżki dla służb mundurowych , ale rząd woli oddawać te pieniądze i płacić niebagatelne kary ,żeby po upływie czasu , w którym jest unijna dotacja nie musieć samemu płacić przyznanych już podwyżek. Można by było służyć więcej lat ale za rozsądne pieniądze , które są tylko i ch nie chcą dać .

    Odpowiedz