statystyki

Urzędnikom nie opłaca się uciekać na emerytury przed planowymi zwolnieniami

autor: Artur Radwan07.05.2020, 08:05; Aktualizacja: 07.05.2020, 08:20
Na razie rząd nie zdecydował się jeszcze na wydanie rozporządzenia o wielkości i formie zwolnień lub ograniczeniach pensji pracowników podległej mu administracji, do którego delegację daje mu specustawa

Na razie rząd nie zdecydował się jeszcze na wydanie rozporządzenia o wielkości i formie zwolnień lub ograniczeniach pensji pracowników podległej mu administracji, do którego delegację daje mu specustawaźródło: ShutterStock

Wśród osób, które mają w administracji rządowej pożegnać się z pracą, są głównie wymieniani doświadczeni urzędnicy z uprawnieniami emerytalnymi, a także nowo zatrudnieni na umowach terminowych. Ci pierwsi nie chcą czekać, aż dyrektorzy generalni będą wręczać im wypowiedzenia.

Sami informują, że chcą przejść na świadczenie emerytalne i skorzystać z lepszych warunków, niż przewiduje ustawa z 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. poz. 695 – dalej: specustawa).

Odchodzą doświadczeni

– Na samym Mazowszu w administracji podatkowej ze służby cywilnej chce odejść na emeryturę około 200 osób. W skali całej administracji może to być nawet kilka tysięcy doświadczonych urzędników. Wielu z nich mogłoby jeszcze pracować, ale w związku z zapowiadanymi zwolnieniami nie chcą stracić na odprawach, które zamiast sześciomiesięcznych mogą być ograniczone do trzymiesięcznych – mówi Tomasz Ludwiński, przewodniczący Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność”.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • veto(2020-05-07 13:10) Zgłoś naruszenie 939

    "Urzędnikom nie opłaca się uciekać na emerytury przed planowymi zwolnieniami" . "Sami informują, że chcą przejść na świadczenie emerytalne i skorzystać z lepszych warunków" . Co zdanie to zaprzeczenie. To nie opłaca im uciekać na emerytury czy sami przechodzą na emerytury? R. ty już całkowicie odleciałeś. Co ty chłopie palisz? Rzuć to!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nie komentować więcej wpisów o administracji(2020-05-07 13:25) Zgłoś naruszenie 6612

    nie komentować więcej wpisów o administracji. nie plusować, nie minusować, nie karmić trola autora. nie czytać, nie klikać. już dość tych tekstów poniżej poziomu mułu. to już od dłuższego czasu są tylko klikbajty i wierszówki. DPG, AR, - chałtura.

    Odpowiedz
  • T1000(2020-05-07 18:51) Zgłoś naruszenie 5922

    Wiadomo, chcą wywalać doświadczonych bo doświadczeni mają dodatki za wieloletnią pracę, które władza by chciała przejąć dla siebie, swoich pociotków i zaprzyjaźnionej szarańczy!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jak tylko to minie.....(2020-05-08 12:52) Zgłoś naruszenie 529

    To większość Urzędników sama odejdzie. Bo Urzędnik jest traktowany jak bura suka. Ciągle łamany i straszony

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Chodzi o Odprawy(2020-05-08 12:56) Zgłoś naruszenie 346

    Każdy woli 6 miesięczną jak sam odejdzie...a nie 3 miesięczną jak siłą *********

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • realista(2020-05-07 20:10) Zgłoś naruszenie 2355

    Powinno sie co najmniej tych szkodnikow narodu wyrzucic

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Cenik(2020-05-13 17:31) Zgłoś naruszenie 193

    W byłych urzędach celnych ponad 50% pobiera emerytury i blokuje etat. Ci ludzie do pracy mobilnej się nie nadają. W każdej izbie celnej to zjawisko występuje.

    Odpowiedz
  • urzednik(2020-05-19 14:43) Zgłoś naruszenie 192

    A dlaczego nie zwalnia się dyrektorów,kierowników , naczelników ! tylko szaraków .To taki jest rząd PISu ?

    Odpowiedz
  • robol(2020-05-09 19:23) Zgłoś naruszenie 1614

    pis pokazał gdzie ma SC ...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jak ktoś ma 65 lat(2020-05-20 13:28) Zgłoś naruszenie 122

    To marzy o Emeryturze.... zresztą urzędnik w Polsce jest nikim i nikt ani 1 dnia dłużej nie chce zostać

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Analityk(2020-05-17 18:51) Zgłoś naruszenie 111

    Pora na obiecywane emerytury stażowe. Zobaczymy czy wielu pracowników zostanie. Płace w budżetówce maleją, emerytury rosną.

    Odpowiedz
  • ip(2020-05-09 10:02) Zgłoś naruszenie 1116

    ....Jestem przerażony skąd te POtwory mają tyle środków finansowych aby w gazetach puszczać artykuły sponsorowane (bez możliwości komentarza) że trzeba wydłużać wiek emerytalny. Ja Ich zapewniam ,mogę załatwić Wam Obóz Dożywotniej Pracy jak uważacie ,ze teraz ktoś Wam zabrania dalej pracować....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • urząd(2020-05-12 20:39) Zgłoś naruszenie 104

    U nas do tej pory nie było waloryzacji wynagrodzeń zgodnie z ustawą budżetową. Pic na wodę. DG nie chce wypłacać, na coś czeka nie wiadomo na co. Ludzie sami zaczynają się zwalniać.

    Odpowiedz
  • biedota budżetowa(2020-05-18 15:14) Zgłoś naruszenie 106

    to tylko lenie, którzy dostali się po znajomości i z dobrym wynagrodzeniem do koryta nie chcą odchodzić, także obciąć im odprawy i pogonić, bo ja po 40 latach pracy dostawałam 2200 zł netto pracując za dwa etaty to z chęcią odeszłam

    Odpowiedz