O ile wzrosną emerytury? Prezydent podpisał nowelizację ustawy

14.02.2020, 10:58; Aktualizacja: 14.02.2020, 11:01
Zgodnie z podpisaną przez prezydenta nowelizacją najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne wzrosną do 1200 zł (wzrost z 1100 zł), a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy – do 900 zł (wzrost z 825 zł). Dodatki do emerytur i rent zostaną podwyższone procentowym wskaźnikiem waloryzacji.

Zgodnie z podpisaną przez prezydenta nowelizacją najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne wzrosną do 1200 zł (wzrost z 1100 zł), a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy – do 900 zł (wzrost z 825 zł). Dodatki do emerytur i rent zostaną podwyższone procentowym wskaźnikiem waloryzacji.źródło: ShutterStock

Nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z FUS podpisał w czwartek prezydent Andrzej Duda. W związku z tym od marca emerytury i renty wzrosną o co najmniej 70 zł brutto. Najniższe wyniosą 1200 zł brutto. Wzrośnie także z 1600 zł do 1700 zł próg dochodowy przy świadczeniu dla osób niesamodzielnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Inspektor pracy(2020-02-14 12:19) Zgłoś naruszenie 105

    Definiowane -za co?---a pro-po wieku emerytalnego: To Woła o Pomstę do Nieba aby osobom z 45 latami stażowymi z wojskiem lub nadgodzinami- dla mężczyzny i/lub 40 lat przy min równocześnie 15 latach w szkodliwych i nieb zarówno wg Rozporządzenia Ministra Gosp z 1981r w sprawie wiek emeryt osób zatrudnionych w szkodliwych i nieb warunkach pracy jak i Ustawy POmostowej z 2008r., nie wypłacać Emerytur ze względu na staż gdy w około trwa rozdawnictwo nawet dzieciom z PO..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • inspektorze schowaj się -łkaj,że łżesz niewinnie..(2020-02-14 14:19) Zgłoś naruszenie 610

    Prezydent i rząd jest dla polaków sprawiedliwy i to co obiecuje-wykonuje.Tylko jeszcze musi dopracować sprawiedliwość w organach sprawiedliwości,resztą zajmą się pracowici polacy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • To nalezy wiedziec(2020-02-14 16:21) Zgłoś naruszenie 52

    Ile trzeba zarabiac srednio miesiecznie w okresie calej kariery zawodowej, aby wypracowac w systemie skladki zdefiniowanej emeryture w wysokosci 1200 zl brutto? ------- Przy wieku emerytalnym 60 lat, waloryzacji skladek w ZUS wedlug 100% wzrostu sredniej placy krajowej, 40 lat skladkowych i 24 latach pobytu na emeryturze nalezy miec sredni miesieczny zarobek z calej kariery zawodowej w wysokosci okolo 3600 zl brutto.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hipolit(2020-02-16 21:59) Zgłoś naruszenie 30

    Emerytury powinny wzrosnąć w takim samym procencie jak wzrastają wynagrodzenia. Jeśli emerytury nie będą przyrastały to z roku na rok będzie poszerzała się grupa osób najuboższych. Inflacja doprowadza, że z miesiąca na miesiąc siła pieniądza szaleje.

    Odpowiedz
  • szybki dlugopis(2020-02-15 10:48) Zgłoś naruszenie 20

    ten znowu wymyslil przed wyborami klamstwo stulecia emerytura 40 -35 lat czy on ma jakies wyksztalcenie chocby na poziomie chilwki / szkola podstawowa na slasku ukonczona wieczorowo/ na takiego mi wyglada a gwizdac bedziemy oj bedziemy zaden prokurator zerowy nie przeszkodzi zarobiles taka wyplate

    Odpowiedz
  • Zbych(2020-02-16 07:22) Zgłoś naruszenie 20

    Nic nie wzrosną bo na chwilę obecną już są przejedzone nawet gdyby wierząc to co pisze i rewolaryzacja będzie 3,56% a inflacja 4,4%za styczeń i lepiej nie będzie bo tak na prawdę ceny żywności poszły w górę około 7,5%.

    Odpowiedz
  • Marks...(2020-02-15 17:18) Zgłoś naruszenie 20

    Emerytury bez wtórnego podatku i rekompensata wstecz za 10-lat !!! Tu jest rozwiązanie kompensujące to co to państwo PiS i PO w różnych konfiguracja po 1989 roku odebrało społeczeństwu ... To jest ta godność zapisana w Konstytucji a nierealizowana dla obecnie znędzniałych emerytów !!! Przypomnę tą panią , która zasiada w Komisji Weneckiej Suchocką ....To jej rękoma ZMIENIONO STARY PORTFEL EMERYTUR... To dzięki temu mamy nędzarzy emerytów, którym się rzuca ochłapy na czas kampanii.. Duda to kłamca oszukał FRANKOWICZÓW oszukał EMERYTÓW po raz kolejny... Ten ochłap to sobie dajcie po połowie z J. Kaczyńskim.. Podam wam jedno równanie . Podatek od świadczenia emerytalnego za 2019 średnio około 3500,00 zł. ten wasz ochłap tzw. 13 emerytura 1100,00 zł... 3500-1100=2400 -tyle jeszcze wam, politycznym leniom zostaje.... Prosty rachunek=kłamcy, bez godności , dlatego łamiecie każdą GODNOŚĆ....

    Odpowiedz
  • xxxxxxx(2020-02-20 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    Biorą pod uwagę inflację to emerytury zmaleją i to znacznie więc nie ma się czym chwalić.

    Odpowiedz
  • teresa(2020-04-01 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    Oszczędności to pewnego rodzaju ratunek dla młodego pokolenia, bo ich emerytury zapowiadają się mizernie. Szanse poprawy marne, a więc jedynie co zostaje to ppk, pozwalające oszczędzać minimalnym kosztem na atrakcyjnych warunkach.

    Odpowiedz