Niektóre emerytki zyskają dwa razy

autor: Paulina Szewioła16.12.2019, 07:07; Aktualizacja: 16.12.2019, 07:16
Ponieważ analiza problemu zajęła trybunałowi kilka lat, minął czas na występowanie do ZUS z wnioskami o zmianę decyzji.

Ponieważ analiza problemu zajęła trybunałowi kilka lat, minął czas na występowanie do ZUS z wnioskami o zmianę decyzji.źródło: ShutterStock

ZUS chce, aby w projekcie dotyczącym kobiet z rocznika 1953 znalazły się przepisy regulujące uzyskane już odszkodowania za bezprawie legislacyjne

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • Gosia(2019-12-18 23:19) Zgłoś naruszenie 01

    Przepracowałam 33 lata , jestem z rocznika 1953 , po przeliczeniu normalnej emerytury miałam świadczenie niższe od emerytury wcześniejszej - wypłacano mi tę o niecałe 100 wyższą. Wychowałam 6- tke kochanych dzieciaków, gdybym musiała liczyć tylko na to co mi naliczono ,nie przeżyła bym. Cieszę się , że w końcu ktoś o nas pomyślał !!!!!

    Odpowiedz
  • Ula(2019-12-18 07:08) Zgłoś naruszenie 40

    Wszyscy emeryci pracowali i mają emeryturę. Każdy z nas ( lub większość ) uważa, że zostaliśmy potraktowani nie tak jak powinniśmy przy obliczaniu emerytury. Ja również. Prawdą jest, że wolałabym nie mieć potrącanego podatku od emerytury, aniżeli dostawać 13 premię. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Bhgf (2019-12-17 23:56) Zgłoś naruszenie 22

    Skąd ten temat, ano Duda ma coraz mniejsze szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich i PiS coś musi dać wyborcom aby podnieść mu notowania

    Odpowiedz
  • Basia(2019-12-17 18:52) Zgłoś naruszenie 25

    Pracując 30 lat w warunkach szkodliwych rocznik 1952 to już się nie liczy mieć 1470zl to już się nie liczy tylko rocznik 1953 co napewno mają więcej to jest nie sprawiedliwe Basia

    Odpowiedz
  • Piast(2019-12-17 18:03) Zgłoś naruszenie 03

    Czy nauczyciele 1953 którzy przeszli na emerytury wczesniejsze z Karty Nauczyciela po 30 tu latach pracy też zostaną przeliczone

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tala(2019-12-17 14:41) Zgłoś naruszenie 82

    trzeba się dowiedzieć co to za sprawa z tymi poszkodowanymi z rocznika 1953, aby komentować sprawę, a jak się nie wie i nie rozumie to lepiej zamilczeć.

    Odpowiedz
  • Emerytka z 1950(2019-12-17 13:28) Zgłoś naruszenie 58

    A inne "roczniki"? Co ?? nie należy nam się nic?...wstyd nam że nikt się nami nie zajmie byśmy godnie żyli....

    Odpowiedz
  • 1953(2019-12-17 09:43) Zgłoś naruszenie 010

    A co z kobietami ubezpieczony i w KRUSe a nie w ZUSie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 1952(2019-12-17 08:10) Zgłoś naruszenie 54

    Rocznik 1952 dokładnie 7 miesięcy vacatio legls . Czas dla rocznika 1953 po wyroku TK dla pań składajacych pierwszy raz wnioski bezterminowy /mija wlaśnie 9 miesięcy /.Dlaczego rocznik 1953 ma bezterminowe vacatio legis ?. Patrz - strona internetowa ZUS.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2019-12-16 15:05) Zgłoś naruszenie 127

    PO i PSL rządził 8 lat mógł zwolnić emerytów z podatku jak również dać trzynastki, a co zrobił p Kosiniak i p Tusk zabrał OFE i nic nie dał emerytom, zabrał nawet pogrzebowe i wprowadzili niekonstytucyjny co do emerytek 53 art. 25 ust 1b ustawy emerytalnej. OTO rządy PO i PSL. Teraz najsłabsze emerytki ur. w 1953 muszą zawalać sądy pozwami żeby po 35-40 latach pracy przejść na powszechne emerytury. I to wszystko dzieje się w państwie prawa, ale do tego doprowadził właśnie p Kosiniak Kamysz, a teraz mówi o emeryturach bez podatku BY SIĘ WSTYDZIŁ bo nadal emerytki 53 są dyskryminowane !!!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ewa(2019-12-16 14:34) Zgłoś naruszenie 410

    Emerytury muszą być bez podatków, tak jak proponuje p. Kośiniak, trzynasta emerytura w wysokości pełnego miesięcznego emerytalnego i TYLKO DLA EMERYTÓW NIEPRACUJĄCYCH !!!, czternasta przewidywana emerytura winna być dla wszystkich niepracujących emerytów i wypłacana przed Bożym Narodzeniem, tak jak otrzymują wszyscy pracujący dodatkowe pieniądze na te święta

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Emerytka(2019-12-16 08:15) Zgłoś naruszenie 169

    Czy problem z emerytkami z roczników 1949-1952 , których art.25 ust.1b nie dotyczy , bo został wprowadzony 01.03.2013r zostanie przez senat zamieciony pod dywan ??? Czy RPO pisząc pismo 04,02,2016 r do prezesa ZUS zmienił zdanie ?? Niektóre z nas skończyły w tym roku 70 lat . Ile można czekać , a może za długo żyjemy ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz