Pracowałeś przed monitorem kineskopowym? ZUS wypłaci ci rekompensatę

12.08.2019, 07:15; Aktualizacja: 12.08.2019, 07:25
Orzeczenie SN będzie miało zastosowanie nie tylko przy ustalaniu stażu do rekompensaty, ale także wcześniejszych emerytur czy emerytur pomostowych

Orzeczenie SN będzie miało zastosowanie nie tylko przy ustalaniu stażu do rekompensaty, ale także wcześniejszych emerytur czy emerytur pomostowychźródło: ShutterStock

Osoby urodzone po 1948 roku mogą się starać o specjalną rekompensatę za zmęczony przed laty wzrok przed monitorem kineskopowym - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • aga(2019-08-12 08:14) Zgłoś naruszenie 193

    jak dochodzić swoich praw, przepracowałam 20 lat przy dwóch komputerach

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-08-12 20:41) Zgłoś naruszenie 161

    Może autor artykułu poda bliższe dane , treść wyroku, kogo to może obejmować i jakie warunki trzeba spełnić, jakie dokumenty przedstawić, wypełnić. Znając praktyki ZUS , wątpliwe jest by przeciętny obywatel uzyskał takie dane .

    Odpowiedz
  • Kuba(2019-08-12 14:10) Zgłoś naruszenie 101

    kto wyda świadectwo pracy przy monitorze kineskopowym, jak firma nie istnieje, akta osobowe w archiwum miejskim????

    Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2019-08-12 10:48) Zgłoś naruszenie 81

    ZUS wypłaci jak sobie wysądzisz

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zibi(2019-08-12 08:36) Zgłoś naruszenie 81

    Ktoś może podać sygnaturę wyroku?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Rupert(2019-08-12 08:34) Zgłoś naruszenie 71

    A gdzie mogę znaleźć to orzeczenie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rupert(2019-08-12 10:46) Zgłoś naruszenie 44

    Ja pracowałem od 2001. Czyli u mnie 2001 - 2009. Potem przechodziliśmy na LCD. Czy te lata 2001-2009 też zostaną mi uznane

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • rrrr(2019-08-12 14:50) Zgłoś naruszenie 42

    a dlaczego tylko do 2009 r. Przecież dalej są monitory ekranowe

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Janina(2019-08-13 11:58) Zgłoś naruszenie 30

    Prosimy o więcej szczegółów na ten temat!!!. To co zostało podane jest bardzo ogólnikowo opisane.

    Odpowiedz
  • zosia(2019-08-12 21:08) Zgłoś naruszenie 33

    a jak w świadectwie pracy nie mam wpisanych warunków szczególnych bo w zakładzie twierdzili, że mi się nie należą, chociaż przepracowałam 20 lat

    Odpowiedz
  • Pracownik(2019-08-12 22:54) Zgłoś naruszenie 23

    I może jeszcze będą rządach opłaconych składek za pracę w warunkach szkodliwych, to jakiś pic na wodę😂

    Odpowiedz
  • Emeryt(2019-08-13 11:55) Zgłoś naruszenie 11

    Obecnie jestem na emeryturze, spełniam warunek 15 lat pracy przed takim monitorem. Czy wystarczy zaświadczenie z zakładu , świadectwo pracy już wystawione bez wpisu o pracy szkodliwej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2019-08-12 15:27) Zgłoś naruszenie 12

    Czy w tym przypadku granica wieku nie narusza konstytucyjnej zasady równego traktowania? Ja akurat pracowałam w takich warunkach wiele lat, ale cóż - urodziłam się rok za wcześnie - w 1947 (:

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nie rozumiem(2019-08-12 18:37) Zgłoś naruszenie 10

    a ja pracowałam od 1997 do 2018 r. czy mi się też należy. Dlaczego tylko do 2009 r.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2019-08-12 18:52) Zgłoś naruszenie 01

    a ciekawe czy działalność gospodarcza oparta na pracy przy komputerze w latach 90-tych też uprawnia do rekompensaty??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • załamany (2019-09-06 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS zrobi wszystko aby nie wypłacić, nie doliczyć i ogólnie NIE... Na pewno braknie jakiegoś papierka a to innego. A to jeszcze coś innego. I tak szanowny ZUS będzie zwycięzcą w sprawie. A bidusiom jak zwykle wiatr w oczy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Janusz🤕(2019-08-12 11:21) Zgłoś naruszenie 02

    Pracowałem około 10 lat przy kopiarce bez wyciągu wdychajac dzień w dzień toner, wykonałem ponad 500 000 tys. powieleń.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • przyszła emerytka(2019-09-06 20:04) Zgłoś naruszenie 01

    Ja pisałam do ZUS w sprawie wypłaty rekompensaty. Pierwsza Pani odpisała, że wyrok dotyczy jednostki osobowej a ZUS nie ma żadnym przepisów w tym temacie. Jak wysłałam fragment artykułu i poprosiłam aby wytłumaczono mi czego nie rozumiem lub źle interpretuję. dostałam odpowiedź tym razem od innej Pani, która napisała, że mogę złożyć dokumenty poświadczające i ZUS rozpatrzy: rekompensatę lub wcześniejszą emeryturę lub zasiłek przedemerytalny. Ciekawe jak to się skończy. .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz