Majstersztyk Morawieckiego. Zabiera 15 proc. mówiąc, że oddaje 100 proc.

autor: Rafał Hirsch17.04.2019, 07:00; Aktualizacja: 17.04.2019, 14:31
Drugim więc efektem proponowanych przez rząd zmian, chociaż nie będzie to skutek natychmiastowy, będzie zmniejszenie naszych państwowych emerytur.

Drugim więc efektem proponowanych przez rząd zmian, chociaż nie będzie to skutek natychmiastowy, będzie zmniejszenie naszych państwowych emerytur.źródło: ShutterStock

Najnowsza zmiana w polskim systemie emerytalnym wygląda na zupełnie niepotrzebną i wprowadzaną wyłącznie z powodu bieżących potrzeb polityczno-budżetowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • rzeczywistość(2019-04-17 09:37) Zgłoś naruszenie 3612

    To nie jest "majstersztyk". To zwykła propaganda i manipulacja. Po prostu zabiera teraz 15% - z obietnicą zabrania więcej w przyszłości. To trzeba piętnować, a nie się zachwycać sprawnością oratorską. W tym też wina Gazety Prawnej. Która też dała się złapać i pisała tytuły "ODDAJE", gdy istotą było "ZABIERA".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • podatnik(2019-04-17 10:14) Zgłoś naruszenie 269

    To cwaniactwo bankstera ukazane przez pryzmat "szczodrobliwości" czyli oszukańcze działania w celu uzyskania finansów na realizację obietnic kwaczki. Niby oddaje w 100% co zostało zabrane pod warunkiem otrzymani 15-procentowego zaskórniaka. Nos co raz bardziej się wydłuża i niedługo Pinokio pójdzie w zapomnienie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • asas(2019-04-17 10:31) Zgłoś naruszenie 157

    Udajecie Greka ? Oddaje 100% brutto, bo pieniadze w OFE są wcześniej nieopodatkowane. Przy podawaniu wynagrodzeń brutto jakoś nie protestujecie, ze ktoś kłamie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • le-vy(2019-04-17 10:35) Zgłoś naruszenie 613

    Pan Buczek cokolwiek by nie zrobić powie -NIE. 15% opłaty przekształceniowej to jednak nie 18% podatku od emerytury??? jeżli przez jakiś okres wartość IKE wzrośnie to wzrośnie dla właściciela a nie wzrośnie dla skarbu Państwa. Nadto p. Buczek i jemu podobni mogą skorzystać i przelać środki do ZUS a za ileś lat ZUS przy wypłacie potrąci podatek. Takie podejście Morawieckiego jest jak najbardziej podejściem biznesow-rynkowym, tłumacznie natomiast koniecznością sfinansowania 5 Kaczyńskiego jest tyle samo warte co sfinansowanie podwyzki dla nauczycieli>

    Odpowiedz
  • Słowianin(2019-04-17 10:57) Zgłoś naruszenie 242

    Wszystko, o czym mówi władza, jest użytecznym kłamstwem, dziełem zwierzęcych pragnień i egoizmu. Słuchając, czytając, realizując plany innych, nigdy nie będziesz mieć czasu, dla samego siebie ... i już zawsze, będziesz kapitałem, wykorzystywanym, do realizacji marzeń innych ludzi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2019-04-17 11:23) Zgłoś naruszenie 195

    Morawiecki ! " za miskę ryżu " nie oskubiesz polaków z ich pieniędzy ! Rodacy to nie cielęta jak wam się wydaje.......................

    Odpowiedz
  • T1000(2019-04-17 12:34) Zgłoś naruszenie 113

    Majstersztyk, który przyczynia się do nędzy milionów Polaków na starość. Jaki to majstersztyk??? Kiedy dziennikarze zaczną w tym kraju w końcu pisać w interesie ogólnym anie klakierować ten reżim???

    Odpowiedz
  • TomKs(2019-04-17 15:13) Zgłoś naruszenie 25

    A mnie się to podoba. Jak orzekł miłościwie nam panujący Donald, pieniądze w OFE nie są nasze, tylko państwowe. A pieniądze w IKE są naprawdę nasze. Możemy nimi rozporządzać, inwestować - wedle woli ostrożnie lub ryzykownie - oraz dziedziczyć. Tymczasem pieniądze w OFE, jak już mieliśmy przykład, rząd może w dowolnej chwili sobie "zabrać". Więc dla mnie to wygląda tak, że rząd zwraca mi pieniądze wcześniej zabrane, co jest ewenementem na skalę pewnie światową. Potrąca sobie przy tym 15%, ale lepiej mieć 85% niż 0%. Wczoraj jakiś ekspert w TV policzył, że ZUS wypłacałby tą kwotę (w postaci zwiększenia emerytury) przez blisko 17 lat. Czyli jak dożyjesz 92 lat to twój pech, ale jak krócej to skorzysta rodzina. Jestem za.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2019-04-17 17:03) Zgłoś naruszenie 41

    Buzek nam już pokazał jak mieliśmy spędzać czas na emeryturze pod PALMAMI?On na pewno może, ale nam pozostałym dano palmy w niedzielę palmową.Kpina?

    Odpowiedz
  • kolo(2019-04-17 17:04) Zgłoś naruszenie 12

    Pieniądze wpłacane przez ZUS do OFE nie były opodatkowane. O CO WAM CHODZI ????? Rozumu brakuje ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rabbi(2019-04-17 18:41) Zgłoś naruszenie 31

    I gdzie tu zaufanie obywatela do własnego państwa ? Jeszcze do 2000 -roku takie miałem. Niestety po tym co widzę to tracę je całkowicie. Ot taka prawda

    Odpowiedz
  • xxxx(2019-04-17 19:33) Zgłoś naruszenie 30

    Morawiecki myśli,ze ludzi są głupi i nie wiedzą o czym on mówi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sygnatariusz(2019-04-17 21:29) Zgłoś naruszenie 81

    O to dowód, że tzw. państwo jest zwykłym złodziejskim bantustanem, wymuszającym haracz wielokrotnie za to samo. Mianowice system emerytalny istniejący jest repartycyjny to znaczy, że dzisiejsi płacący składki fundują emerytury tym, co z nich korzystają, oczywiście wmawianie narodowi istnienia jakowegoś systemy kapitałowego czy odkładania środków służy kolejnymu dymaniu ludzi i jest oczywiście kłamstwem głoszonym publicznie w celu ogłupiania i wydzieraniu coraz wiekszych składek na tzw. ZUS od tych frajerów którzy go placą, czyli celowego podatku na emerytury. Zatem skoro to podatek raz pobierany od płacacych i dzielony na emerytury, to jakim prawem drugi raz ten podatek pobierany jest od emerytur? Przecież to zwykłe chore złodziejstwo., świadczące, że każda rządząca kamarylla jest kleptokratyczną oligarchią pozbawioną przyzwoitości i mających naród głęboko w d,... A wszelkie kombinacje służą sponsorowaniu ich żłoba.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Vici(2019-04-17 21:55) Zgłoś naruszenie 50

    Polacy jak te barany beczą beeeeeeeee strzyżcie nas golcie nas, a za to rzućcie nam pińcet beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-18 08:55) Zgłoś naruszenie 31

    Morawiecki oddaje to co Tusk zabrał, mówiąc, że to nie są pieniądze Polaków, czytając te wpisy to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, podatek będzie brany przy wypłatach, bo wcześniej pieniądze te nie były opodatkowane

    Odpowiedz
  • obywatel(2019-04-18 09:31) Zgłoś naruszenie 24

    Dlaczego tak zrzędzicie, gdzie byliście jak rudy zagarniał 160 mld przy pozwoleniu ,, niezawisłych " sądów. Ludzie obudzcie sie bo jak wróci to barachło sprzed 4 lat to już napewno będziecie niewolnikami. Pytam się gdzie wtedy był tem demokrata ,,z timermans" i ten następny co go golenie często bolą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jaro fundator(2019-04-20 13:56) Zgłoś naruszenie 20

    W Fundacji Brata zasiadam......Już mi Morał rządowe dotacje tam....nadał.

    Odpowiedz
  • Maria(2019-04-29 19:24) Zgłoś naruszenie 41

    Ten pseudo premier "zapomniał jeszcze dodać, że składki w IKE są dziedziczone, a składki w ZUS już nie. Lepiej stracić 15% i mieć możliwość przekazania rodzinie pozostałych 85%, niż przekazać pieniądze do ZUS-u. Zapomniał świadomie, jak myślicie?

    Odpowiedz
  • prudy1234(2019-10-17 07:45) Zgłoś naruszenie 10

    To nie jest majstersztyk to jest kradzież

    Odpowiedz