Pierwsze pieniądze dotrą do prawie miliona osób pobierających świadczenia z ZUS już 30 kwietnia. Jednorazowe dodatkowe wsparcie jest przyznawane z urzędu, więc nie trzeba składać żadnych wniosków o jego wypłatę. Wyniesie ono 888,25 zł netto.
Na podpis prezydenta czeka ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r. Dokument ten został przyjęty w piątek przez Senat bez poprawek. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Dzięki temu w maju dodatkową wypłatę otrzymają osoby, które regularnie otrzymują świadczenia z organów rentowych (np. ZUS, KRUS). Jak tłumaczy rząd, celem ustawy jest poprawa sytuacji materialnej wszystkich emerytów i rencistów.
Nowe rozwiązanie spowodowało jednak, że pojawiły się liczne pytania dotyczące nie tylko sposobu przyznawania tej specjalnej formy wsparcia, lecz także grona uprawnionych. Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości czytelników.
Pozostało
88%
treści
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Powiązane
-
Termin na wnioski o przeliczenie emerytury dla kobiet z rocznika '53 - do 23 kwietnia
-
Czabański: trzynasta emerytura to podzielenie się wzrostem gospodarczym, który przeżywamy Trzynasta emerytura nie jest żadną jałmużną, ale podzieleniem się wzrostem...
-
Rafalska: Dementuję doniesienia, że całość "Emerytury plus” będzie finansowana z Funduszu Pracy
Reklama