Policjanci pójdą do sądów w sprawie urlopów i wyrównania

autor: Bożena Wiktorowska28.01.2019, 07:36; Aktualizacja: 28.01.2019, 10:06
– Komenda próbuje grać na zwłokę. I zamiast wykonać wyrok Trybunału, chce zmusić uprawnionych do wdania się wieloletnie spory sądowe – zauważa adwokat Kacper Matlak.

– Komenda próbuje grać na zwłokę. I zamiast wykonać wyrok Trybunału, chce zmusić uprawnionych do wdania się wieloletnie spory sądowe – zauważa adwokat Kacper Matlak.źródło: ShutterStock

Funkcjonariusze, którzy przechodzą na emerytury, mają problemy z otrzymaniem rekompensat za zaległy urlop wypoczynkowy lub dodatkowy. A emerytowani dowiadują się, że nie dostaną nawet złotówki wyrównania.

– Mamy coraz więcej sygnałów, że policjanci, którzy przechodzą na emerytury, dowiadują się, że ich rekompensata może być policzona przy uwzględnieniu niekonstytucyjnego wskaźnika 1/30, bo nie ma żadnych innych przepisów określających sposób wyliczenia wysokości ekwiwalentu – wyjaśnia DGP Andrzej Szary, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

W niekorzystnej sytuacji są też byli funkcjonariusze. – Dostają odmowy wypłaty wyrównania z powodu przedawnienia się roszczenia. A przecież Trybunał Konstytucyjny dopiero co wydał wyrok w tej sprawie – zauważa Antoni Duda, prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • Robol(2019-01-28 11:04) Zgłoś naruszenie 181

    Przecież to CELOWE działanie Państwa Polskiego by nikomu nic nie wypłacić. Jednym słowem - jak można mieć zaufanie do Państwa i WŁADZY - jak one ciągle oszukują ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pav(2019-01-28 14:04) Zgłoś naruszenie 315

    No tak . W tych przypadkach lewe L4 sprawy nie rozwiąże. Ale jak się ma doświadczenie z naciąganiem prawa to się coś wymyśli .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane