Policjanci pójdą do sądów w sprawie urlopów i wyrównania

autor: Bożena Wiktorowska28.01.2019, 07:36; Aktualizacja: 28.01.2019, 10:06
– Komenda próbuje grać na zwłokę. I zamiast wykonać wyrok Trybunału, chce zmusić uprawnionych do wdania się wieloletnie spory sądowe – zauważa adwokat Kacper Matlak.

– Komenda próbuje grać na zwłokę. I zamiast wykonać wyrok Trybunału, chce zmusić uprawnionych do wdania się wieloletnie spory sądowe – zauważa adwokat Kacper Matlak.źródło: ShutterStock

Funkcjonariusze, którzy przechodzą na emerytury, mają problemy z otrzymaniem rekompensat za zaległy urlop wypoczynkowy lub dodatkowy. A emerytowani dowiadują się, że nie dostaną nawet złotówki wyrównania.

– Mamy coraz więcej sygnałów, że policjanci, którzy przechodzą na emerytury, dowiadują się, że ich rekompensata może być policzona przy uwzględnieniu niekonstytucyjnego wskaźnika 1/30, bo nie ma żadnych innych przepisów określających sposób wyliczenia wysokości ekwiwalentu – wyjaśnia DGP Andrzej Szary, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

W niekorzystnej sytuacji są też byli funkcjonariusze. – Dostają odmowy wypłaty wyrównania z powodu przedawnienia się roszczenia. A przecież Trybunał Konstytucyjny dopiero co wydał wyrok w tej sprawie – zauważa Antoni Duda, prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • pav(2019-01-28 14:04) Zgłoś naruszenie 315

    No tak . W tych przypadkach lewe L4 sprawy nie rozwiąże. Ale jak się ma doświadczenie z naciąganiem prawa to się coś wymyśli .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robol(2019-01-28 11:04) Zgłoś naruszenie 181

    Przecież to CELOWE działanie Państwa Polskiego by nikomu nic nie wypłacić. Jednym słowem - jak można mieć zaufanie do Państwa i WŁADZY - jak one ciągle oszukują ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane