Nowa forma oszczędzania na emeryturę. Rusza kampania promująca PPK [WYWIAD]

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki04.09.2018, 08:02; Aktualizacja: 04.09.2018, 10:31
Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

- To dobrze przygotowany program, z którego skorzystają pracownicy i w dłuższym terminie pracodawcy - zapewnia prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.źródło: Wikimedia Commons

Jeśli ustawę uda się uchwalić do końca listopada, to nowa forma oszczędzania na emeryturę wystartuje od lipca przyszłego roku – mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Borys.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • przyszły emeryt(2018-09-13 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    nastepny skok na kase my bedziemy wplacac a oni zagarna cała pule, ofe bis w wykonaniu pisu.Dopóki Konstytucja nie zapewni nam naszych praw emerytalnych to każdy przy władzy bedzie nas okradał

    Odpowiedz
  • Aniołek(2018-09-05 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny ślepy zaułek. Dopóki nie zmotywują ludzi do powrotu z emigracji do kraju, wszystkich kobiet do posiadania kolejnego dziecka (tych co mają jedno ale 18 letnie też), nie obniżą (zamiast podwyższać) opodatkowanie pracy aby zwiększyć dochody osób pracujących, to nic się nie zmieni . Ludzie wezmą 500+ dzieci dorosną i wyjadą za granicę tam pracować. A my dalej będziemy wymyślać kolejne filary, fundusze, podatki aby choć teoretycznie mieć szansę związać koniec z końcem

    Odpowiedz
  • Emerytka2014(2018-09-04 20:58) Zgłoś naruszenie 20

    Następny sposób na naciąganie naiwnych. Podatki i parapodatki musisz zapłacić! I nie licz na to, że coś Ci się należy w zamian. Największą tragedią w tym kraju jest brak stabilności i pewności prawa. Mnie już, tuż przed emeryturą, obłupiono z części wkładu do OFE. Nie musiałam, ale przystąpiłam, bo OFE wydawały mi się interesującą alternatywą dla "co łaska" z ZUS-u. Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że pracownik nie będzie miał tu nic do powiedzenia, jak jego pracodawca postanowi zostać "uczestnikiem" tego programu! Jak te 0,5 do 2% obejmie kilka milionów pracowników, to rzeczywiście szybko mogą zrobić się z tego miliardy. Ale w to, że pracownicy dostaną z tego ekwiwalentne kwoty do emerytury NIE WIERZĘ!! To państwo łupiło i upokorzała nas za komuny. To samo robiło za PO-PSL. I to samo robi dalej!! Znam naiwnych, którzy wierzą, że coś się zmieniło. Ja już mam pewność, że owszem "tak", ale na pewno nie na lepsze!!

    Odpowiedz
  • kasjer z biedronki(2018-09-04 20:38) Zgłoś naruszenie 30

    Wpłacałem do OFE , (po 20 latach dowiedziałem się od rostowskiego że to była "należna danina" , PPK to będzie na końcu OFE-bis ! Wpłacajcie wiec, a na końcu UCHO OD ŚLEDZIA !

    Odpowiedz
  • ciekawy(2018-09-04 12:26) Zgłoś naruszenie 31

    Ależ Paweł Borys ma długi i chudy nosek? Krewny Pinokia? Mateuszka M.? Ciekawe ile my płacą za okłamywanie pracujących? Ma choć pensje młodego proboszcza? A może obiecali mu stanowisko w banku takie jakie miał M.M.? Wspomnijcie OFE oraz tych co tam wpłacali.

    Odpowiedz
  • Kris(2018-09-04 10:47) Zgłoś naruszenie 50

    Do autorow artykulu: NIestety projekt ustawy PPK z dnia 4 lipca 2018r. to ponoc nie jest ten projekt ktory przyjela Rada MInistrow w ubieglym tygodniu... Panie Bartoszu, duzo I rzeczowo od dawna pisze Pan o tej reformie, dlatego tym bardziej warto dowiedziec sie jak wygalda najnowszy projekt ustawy o PPK - bo nikt go nie widzial...

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-09-04 08:41) Zgłoś naruszenie 30

    " z jakim Polski Fundusz Rozwoju jedzie na Forum Ekonomiczne do Krynicy"-już wożą za ta przyszla kase dupska po Krynicach.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-09-04 08:12) Zgłoś naruszenie 60

    Kolejny , złodziejski numer III Ż-RP - a konkretnie , to w wykonaniu Przekręciarzy i Sprzedawczyków . Albo Picu i Syfu . Albo Platformy i Stronnictwa . Itd. , itp .

    Odpowiedz