Szydło: Gwaratnowana emerytura dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci

09.06.2018, 16:38; Aktualizacja: 09.06.2018, 17:31
Beata Szydło

Beata Szydłoźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Razem z premierem Mateuszem Morawieckim przygotowujemy projekt emerytury dla matek, który urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci - zapowiedziała w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej (Świętokrzyskie) wicepremier Beata Szydło.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • Marianna0109(2019-01-25 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Urodziłam i wychowałam sama 5 dzieci.Przepracowałam 45 lat i otrzymuję emeryturę niewiele przekraczająca najniższą.Był to bardzo ciężki okres mojego życia.Moja sąsiadka której mąż prowadził działalność gospodarczą też wychowywała 4 dzieci,bardzo dobrze im się powodziło i nigdy nie pracowała.Teraz ona dostanie emeryturę,gdzie tu sprawiedliwość.

    Odpowiedz
  • los(2018-10-12 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    moja małżonka urodziła dwoje ale według rządu to chba szczenięta nic jej się nie nalerzy

    Odpowiedz
  • gość(2018-10-01 10:07) Zgłoś naruszenie 10

    moje zdanie jest takie każdej matce za urodzenie dziecka dać po 200 zł ta co urodziła jedno dziecko dostanie 200 zł ta co urodziła dwoje dzieci dostanie 400 zł i tak dalej. tym które pracowały to te pieniądze za urodzenie dziecka miałyby jako dodatek do emerytury a te które urodziły czwórkę dzieci a nie pracowały miałyby te 800 zł

    Odpowiedz
  • buniek(2018-07-28 21:16) Zgłoś naruszenie 20

    Chory kraj.

    Odpowiedz
  • Wyszło Szydło z worka.(2018-06-13 17:57) Zgłoś naruszenie 120

    Gdzie są gwarantowane świadczenia ZUS dla osób , które przepracowały 40 lat , bez względu na wiek?

    Odpowiedz
  • EJ(2018-06-11 22:24) Zgłoś naruszenie 170

    Nie jestem osobą zawistną, ale znam matki , które wychowały sześcioro dzieci i gdy dzieci osiągnęły wiek szkolny poszły do pracy. Jest także wiele matek , którym poprostu nie chciało się pracować i teraz mają być nagrodzone? A co z przedsiębiorcami , ktorzy przepracowali ponad 40 lat i z uwagi na brak zleceń musieli zakończyć działalność, dlaczego nie moga otrzymac emerytury? Przed wyborami pan prezydent obiecał , ale to tylko były obiecanki.

    Odpowiedz
  • Zreimizak(2018-06-11 20:36) Zgłoś naruszenie 60

    Oddajcie pieniądze emerytom którzy złożyli wnioski lub się urodzili w czerwcu bo oni uczciwie wypracowali emerytury,a nie są Kaczyńskimi.i ich nikt nie ostrzegł od głupich i złodziejskich przepisów.Jak się nie wstydzą pracownicy ZUS-u brać co roku premię że się pewną grupę emerytów oszukało.Złodzieje!!! Przyznaję że zostałem oszukany na emeryturze przez PO i głosowałem z rodziną na PIS,jak nie cofną tego złodziejskiego przepisu no to wiadomo jak będę głosował.PIS woli oddać pieniądze nierobom i pijakom itd,a dla uczciwych nie ma tylko się kantuje Jak Wam PIS i ZUS -owcy możecie klękać w kościele przed Jezusem i przyjmować komunię świętą.

    Odpowiedz
  • Cicho...sza????(2018-06-11 15:27) Zgłoś naruszenie 180

    A gdzie gwarantowana emerytura dla tych co przepracowali 40 lat , bez względu na wiek?

    Odpowiedz
  • Zyta(2018-06-11 14:42) Zgłoś naruszenie 230

    Ważnym tematem powinny być emerytury po zmarłym małżonku tak jak to jest w innych krajach UE,oraz USA.Gdzie sprawiedliwość jeżeli oboje współmałżonkowie wypracowali swoje emerytury,a po śmierci jedno z nich może sobie wybrać wyższą emeryturę ale w wysokości 85%Gdy żona nigdy nie pracowała to też po mężu ma 85% jego emerytury. Na to rozwiązanie czeka duża grupa emerytów.

    Odpowiedz
  • Wyborca PIS(2018-06-11 12:09) Zgłoś naruszenie 120

    Najpierw obiecane stażowe powyżej 40 lat pracy a póżniej na te mamuśki. Jak chcecie znowu aby was atakowano tak jak za nagrocy to nierubcie tego bo znowu będzie kompomitacja

    Odpowiedz
  • 125op..(2018-06-11 00:10) Zgłoś naruszenie 70

    wszystko na wybory obiecanki cacanki a glupiemu radosc najlepszym sposobem jest zlikwidowac te 500 plus i te 300 plus albo caly rzad do wymiani by bylo sprawiedliwie lub rzad na bruk a emerytury to tylko muwienie jest bo ja 37 lat pracy i mam emeryture 723 zl na rekie na leki 350 zl a dalej jak zyc o tym pani szydlo nie pomiciala najlepiej niech swoja nagrode oda tym emerytom co na rekie maja 723 zl

    Odpowiedz
  • 125op..(2018-06-10 23:58) Zgłoś naruszenie 101

    wszystko na wybory obiecanki cacanki a glupiemu radosc najlepszym sposobem jest zlikwidowac te 500 plus i te 300 plus albo caly rzad do wymiani by bylo sprawiedliwie lub rzad na bruk

    Odpowiedz
  • Mural(2018-06-10 17:35) Zgłoś naruszenie 60

    a dla tych, co się nie załapali, rekompensaty albo dopłaty do emerytur???

    Odpowiedz
  • jest tak(2018-06-10 12:40) Zgłoś naruszenie 160

    " Poinformowała też o programie, nad którym pracuje razem z premierem Mateuszem Morawieckim – emeryturą dla mam, które urodziły co najmniej czworo dzieci. „Jeśli wychowując dzieci nie były w stanie wypracować sobie emerytury, będą miały gwarantowaną najniższą emeryturę. Jeśli pracowały, to będą miały ją uzupełnioną. Prace nad tym projektem trwają, on zostanie przygotowany do końca wakacji, a później zostanie przedstawiony do debaty parlamentarnej” – obiecał „Do końca kadencji zrealizujemy te projekty o których mówiliśmy w 2015 roku” – podsumowała Beata Szydło." DO TEGO AKAPITU SIĘ ODNIOSĘ , PONIEWAŻ W OBECNEJ CHWILI NIE SA TO SPRAWY KTÓRE NALEŻY SZYBKO ROZWIĄZAĆ , MOGĄ JESZCZE POCZEKAĆ , A SĄ SPRAWY O WIELE PILNIEJSZE I NIEZWŁOCZNE DO ZAŁATWIENIA. SZKODA CZASU MARNOWAĆ na postawienie na ostrzu sprawy emerytur dla kobiet które urodziły w tamtych czasach 4-dzieci. Lepiej zająć się tematem , który wydaje mi się , że w ogóle nie chcecie widzieć , jakie problemy czekają na jednego z małżonków jak drugi umrze ,którzy za życia otrzymywali prawie w jednakowej wysokości emerytury. Ten temat powinien być na pierwszym planie i powinniście tak robić , żeby zagwarantować wdowie , wdowcowi po śmierci 40% otrzymywanej za życia emerytury. Tak jak to się dzieje w UNII i Stanach Zjednoczonych. Zapytajcie żołnierzy stacjonujących u NAS ,to Wam powiedzą jak jest w USA. Ten temat jest w pierwszej kolejności do załatwienia , a kobiety które nie pracowały objąć opieką z MOPSu.

    Odpowiedz
  • asdf(2018-06-10 11:27) Zgłoś naruszenie 173

    Emerytura powinna być finansowana z pensji szydło i jej kolesi obłowionych za nieróbstwo i rozdawnictwo. Taka dobra do rozdawania niesowjej kasy.

    Odpowiedz
  • Byk(2018-06-10 11:14) Zgłoś naruszenie 171

    Trzeba przed wyborami dać wszystko . Robienie dzieci dla kasy już jest 500+ teraz dojdzie emerytura dla mamusiek którym nie chce się pracować . Są przedszkola żłobki .Dzieci wychowywane w grupach społecznych są bardziej zaradne i przedsiębiorcze niż chowane pod spódnicą mamuśki . Boże chroń Polskę i Polaków od samozwańczej władzy .

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Hdjdid(2018-06-10 07:45) Zgłoś naruszenie 173

    Żadnych emerytur! Gdyż równa się kobiety, które wychowały i ruchające się z kim popadnie Karyny żyjące z zasiłków. W takich wypadkach, gdy matce nie chciało się tak z ojcem organizować życia, aby poszła do pracy, to połowa emerytury męża idzie do kobiety, choćby i po rozwodzie (rozwiedli się po 15 latach? Dostaje połowę z 15 lat składek). I obowiązek alimentacyjny dzieci. W ten sposób nawet Karyny zadbają o to, aby ich potomstwo jako tako skończyło szkołę i poszło do pracy. Żadnych emerytur zabieranych z krwawicy ludzi pracy, bo nie z kieszeni matki księdza czy właściciela kota!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przecieszyn ****** stoi(2018-06-09 19:45) Zgłoś naruszenie 310

    Błąd podczas dodawania komentarza - nie zostały uzupełnione wszystkie wymagane pola. Szydło: Gwaratnowana emerytura dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci....... Pod warunkiem że co najmniej 4 z nich będzie legitymowało się dyplomem uczelni państwowym uzyskanym podczas studiów dziennych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przecieszyn ****** stoi(2018-06-09 19:45) Zgłoś naruszenie 39

    Szydło: Gwaratnowana emerytura dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci....... Pod warunkiem że co najmniej 4 z nich będzie legitymowało się dyplomem uczelni państwowym uzyskanym podczas studiów dziennych.

    Odpowiedz
  • stary pracownik(2018-06-09 19:06) Zgłoś naruszenie 381

    Polska jest jedna ale prawa a Polsce już nie dla wszystkich jednakowe. Wieloletni pracownicy z 45 - cio letnim stażem pracy nawet składkowym nie mają prawa do emerytur bez względu na wiek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz