Rząd musi ratować system emerytalny. Są dwie propozycje zmian

27.02.2018, 10:33
emeryt emerytura senior seniorzy

Minimalna emerytura wynosi obecnie na rękę zaledwie 853 złźródło: ShutterStock

Rząd przymierza się ponownie do wprowadzenia jednolitej daniny i nałożenia składek na wszystkie przychody Polaków - informuje "Rzeczpospolita". Wszystko po to, by ratować system emerytalny. Więcej mogą zapłacić nie tylko samozatrudnieni, ale też pracujący na umowach-zleceniach czy dorabiający w kilku miejscach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • Anna(2018-03-17 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    nie ma pieniędzy na emerytury??? to niech nie kupują patriotów potrzebne nam jak umarłemu kadzidło.

    Odpowiedz
  • Wyższe Składki.....Od NISKICH Płac ????(2018-03-08 08:20) Zgłoś naruszenie 20

    Jak mają być większe wpływy do ZUS ?????......jak obecnie 90% Pracowników jest na Minimalnej Krajowej !!!!

    Odpowiedz
  • leszek(2018-03-06 08:22) Zgłoś naruszenie 31

    zabrać się za górników ,gornicy po 25 latach biorą po 6 tyś emerytury ,to skandal!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ob.(2018-02-28 14:34) Zgłoś naruszenie 51

    Najpierw zacznijmy od odprowadzania składek przez wszystkich pracujących i od każdej umowy i zobaczmy o jaką kwotę ZUS / ZER MSWIA wzrośnie. KRUS- składki podwyższyć. Płacę minimalna podnieść na 2400-2500zł brutto.

    Odpowiedz
  • xyz1(2018-02-28 08:40) Zgłoś naruszenie 52

    do jot. Proponuję wszystkie dodatkowe świadczenia dołączyć do stawki zasadniczej. Dot. to mundurowych, nauczycieli, górników, itp. Wtedy te zarobki już są naprawdę imponujące.

    Odpowiedz
  • zet(2018-02-27 16:51) Zgłoś naruszenie 153

    a ja sie nie zgadzam , nie po to pracowałem 36 lat i składałem na emeryturę ,żeby teraz dostać tyle samo co obibok , który się tym nie przejmował. top największa niesprawiedliwość. Beda obijac sie dorywczo przez 5 lat i tez dostana obywatelską.

    Odpowiedz
  • Janek(2018-02-27 14:50) Zgłoś naruszenie 214

    Obecne rozwiązanie, czyli wysokość emerytury zależy od zarobków, jest sprawiedliwe. Ile wpłaciłeś do ZUS to z tego masz obliczoną emeryturę. Inaczej szara strefa będzie rosnąć.

    Odpowiedz
  • 77(2018-02-27 13:44) Zgłoś naruszenie 84

    tak ratuje że Ukraincy mogą uzyskac emeryturę w Polsce gdyż na mocy ustawy z 2012 r. będą zaliczane im okresy składkowe na Ukrainie ale o tym problemie tylko partia Kukiz 15 informuje

    Odpowiedz
  • Voxveritas(2018-02-27 12:26) Zgłoś naruszenie 303

    Paradygmatem wspólczesnego ustroju politycznego w który jest podobno udziałem naszego kraju jest: RÓWNOŚĆ WOBEC PRAWA! Zatem dzisiejszy system emerytalny, który gwałci takie wartości w sposób wręcz patologiczny, nalezy natychmiast zmienić. Zmienić można w sposób prosty, nieskomplikowany i sprawiedliwy, mianowicie: nalezy wprowadzić jedną równą składkę emerytalno- zdrowotną w wysokości 1000 zł, płaconą przez równy okres czyli 40 lata. Po takim okresie płacenia składek, każdemu należała by się Postawowa emerytura bazowa w wysokości 2,5 tys zł. Ewentualnie zwiekszana o metodę większego przychodu wpłat do systemu. Ale warunkiem usunięcia absurdu dzisiejszego oraz zbilansowania systemu jest zlikwidowania kast uprzywilejowanych typu sędziowie, prokuratorzy, Krusowcy, wojsko, policja, górnicy, posłowie, senatorowie i Sam prezydent. Wszyscy ale wszyscy musza płacić taką składkę bez wyjątków żadnych, a nalezy zacząć od Prezydenta, posłow, senatorów, sędziów, prokuratorów, policje, wojsko, górników i Krusowców. Tylko takie rowiązanie cywilizuje i usprawiedliwi system, powodując że będzie zbilansowany i stanie się zródłem godnych emerytur, zapewniających podstawowe potrzeby nawet mało zarabiających.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Gosc(2018-02-27 12:25) Zgłoś naruszenie 213

    Podstawowa dla wszystkich a reszte ludzie powinni na dodatkowa emeryture placic taki jest sens ale bez wyjatku i przywileju.Nikt nie bedzie utrzymywac mlodych ludzi ktorzy wczesniej przechodza na emeryture.

    Odpowiedz
  • Miastowa(2018-02-27 12:20) Zgłoś naruszenie 224

    Zrobić porządek z KRUS-em i włączyć do ZUS. Sytuacja w rolnictwie od wielu lat zmieniła się diametralnie na plus. Ja mogłam całe życie płacić ZUS, który cały czas rośnie liczony od wirtualnej średniej krajowej - mieszkańcy wsi tez mogą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-02-27 11:11) Zgłoś naruszenie 3220

    "Rząd musi ratować system emerytalny. Są dwie propozycje zmian" -ja mam trzecią -aresztować natychmiast Tuska za przwłaszczenie cudzych pieniędzy ,wsadzić go i Kopacz do kamieniołomów ,odebrać Im emeryture ,może 10% spoleczeństwa znowu uwierzy w system.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ech(2018-02-27 10:57) Zgłoś naruszenie 154

    Tylko podstawowa a jak chcesz mieć na starość więcej, to oszczędzaj lub inwestuj. Przy emeryturze podstawowej dlaczego nie ma być stażu pracy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz