Szydło: Będą podwyżki dla emerytów. W najbliższych miesiącach zaprezentujemy pakiet rozwiązań

02.10.2017, 20:37; Aktualizacja: 02.10.2017, 21:29
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydłoźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: VALDA KALNINA

W najbliższych miesiącach rząd zaprezentuje pakiet rozwiązań, które wsparłyby emerytów i dałyby możliwość podwyższenia świadczeń emerytalnych - zapowiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (198)

  • Robert(2017-10-06 12:32) Zgłoś naruszenie 1170

    Dalej są osoby z niższą emeryturą tylko dlatego że wychowywały dzieci i zabrakło stażu.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2017-10-07 17:32) Zgłoś naruszenie 1140

    Od 1 października obowiązuje nowy, niższy wiek emerytalny. Na emeryturę mogą przechodzić 60-letnie kobiety i 65-letni mężczyźni. Krótsza praca oznacza niższą emeryturę – liczy się tylko ilość składek, które odłożyliśmy. Wiele osób może dostawać na starość zaledwie 300 czy 500 zł. Dla tych, którzy odłożyli niewiele składek, państwo przewiduje emeryturę minimalną finansowaną z budżetu. Gazeta Wyborcza Emerytura minimalna wyniesie 1 tys. zł brutto Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wynoszą 1 tys. zł brutto. Emeryturę minimalną z ZUS otrzymuje ponad 150 tys. Polaków. W KRUS łącznie świadczenia emerytalno-rentowe do 1 tys. zł brutto pobiera ok. 406 tys. osób. Gdzie emeryci starego portfela, czemu Rząd o nich nie myśl, o starych schorowanych ludziach, sześćdziesięciolatki dostaną dopłaty do emerytur i pójdą do pracy, a my, nie mamy zdrowia, starsi o 10 i więcej lat. Czy ktoś w tym rządzie myśli? nie mamy na leki, wybieramy co kupić, lekarstwa, czy jedzenie. Wyrównać emerytury z urzędu dla wszystkich! Co robicie, to jest podłość! Kłamiecie i dużo moich znajomych nie zagłosuje na PIS, Partia Niesprawiedliwości

    Odpowiedz
  • PCHŁA SZACHRAJKA(2017-10-07 23:06) Zgłoś naruszenie 1140

    CO NA NEDZĘ EMERYTA POLSKIEGO MÓWIA KRZYKLIWI POLITYCY UNII.JAKOŚ ICH NIE SŁYCHAĆ W PARLAMEŃCIE .PIS ZGODNIE ZE SWOIMI ZAŁOŻENIAMI DOPROWADZI DO POPRAWY BUDŻETU ZUS POPRZEZ WYNISZCZENIE BIOLOGICZNE SŁABYCH I ZCHOROWANYCH EMERYTÓW. PROGRAM EUTANAZJA + DZIAŁA BARDZO DOBRZE A RZĄD TUMANI EMERYTÓW JAKIMŚ TZW.WSPARCIEM. PO 27 LATACH TZW. TRANSFORMACJI USTROJOWEJ POLSKIEMU EMERYTOWI POZOSTAJĄ DWA WYJŚCIA -ALBO ŻEBRACTWO I SZUKANIE PO SMIETNIKACH ALBO SZYBKA ŚMIERĆ.NIESTETY WIELU WYBIERA TO DRUGIE WYJŚCIE.

    Odpowiedz
  • Henryk(2017-10-07 12:55) Zgłoś naruszenie 1130

    Tak niskich waloryzacji emerytur nigdy nie było a mamienie ,że najbiedniejszym jednorazowe zapomogi to mydlenie oczu. Ja przepracowałem 40 lat i chcę by moją emeryturę rewaloryzowano uczciwie a nie po parę lub kilkanaście złotych. Gadanie,że tak jest to PISpropaganda, ceny i opłaty rosną w zastrszającym tempie- patrz masło, węgiel, owoce i warzywa i inne a nasze emerytury bez podwyżek bo to co dostajemy to skandal

    Odpowiedz
  • Aniela(2017-10-03 14:15) Zgłoś naruszenie 1120

    Odpowiadam, czytaj ze zrozumieniem, nikt mi nic nie dodał i nie dodaje !

    Odpowiedz
  • Cała Prawda(2017-10-03 11:18) Zgłoś naruszenie 1122

    Dla mnie Polaka, nie do przyjęcia jest to, że rząd nie zatroszczy się o schorowanych ludzi, którzy mają wypracowane 40 lat+ 60+ lat życia i nie mają za co żyć! Jak to ma się do przyznanych górnikom czteroletnich urlopów przedemerytalnych, czy mają inne żołądki, co na to przewodniczący Solidarności pan Duda i pani premier Szydło!!!

    Odpowiedz
  • Emerytka(2017-10-04 17:48) Zgłoś naruszenie 1111

    Nie tylko emeryci Z urzędu mają niskie emerytury PONIZEJ1000zł albo wszystkim emerytom podwyzszyc do 1000 albo nikomu!!!!!Nie damy już się oszukać przy urnach!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ada(2017-10-08 15:05) Zgłoś naruszenie 1080

    Gazeta Wyborcza.... . Od 1 października obowiązuje nowy, niższy wiek emerytalny. Na emeryturę mogą przechodzić 60-letnie kobiety i 65-letni mężczyźni. Krótsza praca oznacza niższą emeryturę – liczy się tylko ilość składek, które odłożyliśmy. Wiele osób może dostawać na starość zaledwie 300 czy 500 zł. ... Dla tych, którzy odłożyli niewiele składek, państwo przewiduje emeryturę minimalną finansowaną z budżetu. ... Wiadomo dlaczego emerytury z urzędu nie zostały wyrównane, pieniądze pójdą dla tegorocznych emerytek, które mają mało składek i będą finansowane do 1000 zlł. z budżetu państwa. ..Dlaczego nie wyrównano starszym emerytom, którzy na to czekają.. emerytur do kwoty minimalnej, dokąd mogą czekać starzy i schorowani ludzie, wszystko drożeje, nie ma za co przeżyć. Co za okrucieństwo, pani Rafalska, jak możecie patrzeć ludziom w oczy. Stosujecie rozdawnictwo, jak popadnie!

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-10-09 10:53) Zgłoś naruszenie 1060

    Zaniżając coroczne waloryzacje, najpierw rząd PO a teraz PiS - obniżyli nam w sposób trwały nasze emerytury!!! Do tego dochodzą wysokie ceny leków, ograniczony dostęp do specjalistów - wszystko to wskazuje na celową eksterminację emerytów! HAŃBA!!!

    Odpowiedz
  • Anka(2017-10-03 13:41) Zgłoś naruszenie 10616

    Kochani emeryci, wybraliście szydło, to szydło macie. A dostaniecie szydło z makiem. Zreszta nie jest tak źle,skoro utrzymujecie z tych emerytur nieroba Rydzyka.

    Odpowiedz
  • EMERYTKA(2017-10-10 19:15) Zgłoś naruszenie 1050

    W Sejmie pierwsze czytanie budżetu na 2018 r. W budżecie państwa na 2018 rok zaplanowano 75 miliardów złotych na cele społeczne. Najwyższa pora pomyśleć o emerytach, którzy nie mają minimalnej emerytury i żyją w nędzy i upodleniu nie wiedzą na co mają przeznaczyć te parę złotych, na opłaty, wykupić leki, czy coś do zjedzenia. CZEKAMY NA WYRÓWNANIE EMERYTUR, PANI PREMIER!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gornik(2017-10-09 12:01) Zgłoś naruszenie 1020

    Pozdrawiam Ciebie, nie szyderczo, ja 43letni jeszcze nie emeryt ale na urlopie górniczym - 3 lata do pełnej 100% emerytury, skorzystałem z możliwości odejścia na urlop górniczy po 20 latach pracy, czy to żle? Skoro była taka możliwość to odszedłem i siedząc w domu mam 3370 zł na rękę, dodam że na kopalni jako elektryk miałem tyle z 2 sobotami, czy to dużo, nie bo to tylko 75% do emerytury muszę wytrzymać, pozdro i mniej jadu .... ??????????????? Można - można pani Rafalska , a inni wypracowane mają 40 lat+ i ani grosza nie dostają, prawdziwy dramat, oni nie mają urlopów przedemerytalnych, chociaż mają ponad 60 lat życia. Niech was diabli wezmą postępujecie jak najgorsi oprawcy, nie Polski rząd!

    Odpowiedz
  • Agata(2017-10-12 18:27) Zgłoś naruszenie 1000

    "Sytuacja emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych w Polsce jest tragiczna. Nigdzie tak nie traktuje się tej grupy osób. Nie wiadomo kto i w jaki sposób połyka fundusze PEFRON. Kto i w jaki korzysta z ogromnych środków pochodzących z odpisów 1% od podatku oraz innych środków, z których żadnych nie wolno przeznaczać na pensje, inwestycje i inne apanaże / rozliczyć wszystkie OPP i Fundacje spod wszystkich znaków /. PiS nie rozumie że w nadchodzących wyborach ta grupa społeczna będzie miała decydujące znaczenie. Rozliczyć w krótkim czasie i to publicznie winnych nadużyć." ...... Sytuacja emerytów jest dramatyczna, pani premier, kiedy wyrównanie emerytur z urzędu. Ludzie nie wytrzymają tak podłego traktowania!

    Odpowiedz
  • biedna Bećka-obiecanka(2017-10-13 19:52) Zgłoś naruszenie 970

    Znów łobiecanki cacanki, co Bećka? Ale przecież tobie też nielekko. Jesteś dopiero na dorobku - masz tylko własnom oborę, asfaltowom droge do swojej wiejskiej rezydencji i stację kolejowom międzynarodowom, ale o lotnisko to dopiero musisz zawalczyć. Ciężko, oj ciężko, Bećka, tylko płakać i recy załamywać.

    Odpowiedz
  • raw(2017-10-15 18:40) Zgłoś naruszenie 960

    To prawdziwe janosikowe chamstwo - zabierają jednym aby dać drugim. Zwykle na tym tracą przezorni i zaradni, a zyskują nieudacznicy - dość tych praktyk!!!!

    Odpowiedz
  • emerytka(2017-10-15 19:01) Zgłoś naruszenie 960

    To jest niezgodne z Polską Konstytucją. Cała reszta emerytów powinna odwołać się do Sądu w Strasburgu!

    Odpowiedz
  • schorowany emeryt(2017-10-15 18:45) Zgłoś naruszenie 950

    Znów dopłaca się nierobom górniczym, którzy po 25 latach pracy maja wysokie emerytury, trzeba kupić ich glosy,SKANDAL.!

    Odpowiedz
  • biedny emeryt(2017-10-15 19:04) Zgłoś naruszenie 950

    Emeryci I renciści łączcie się, chcą nas wykończyć chorobami I głodòwką, bo nas nie stać na luksusy, klepiemy tylko biedę, podczas gdy oni obżerają się za nasze podatki!

    Odpowiedz
  • Dziadek ze starego portfela(2017-10-15 04:22) Zgłoś naruszenie 950

    Dobra Zmiano! A co dla tych emerytów z urzędu, którzy mają teraz 750 zł brutto, nie dostaną nic, dostają takie kokosy, że nie stać ich na nic! Na dziecko 500 zł, emeryt schorowany siedemdziesięciolatek niecałe 650 zł,na wszystko! Gorszego upodlenia nie wprowadziły do tej pory wszystkie rządy, jakie były do tej pory! Rząd Pis prowadzi emerytów do eutanazji. Wstyd i hańba Dobra Zmiano!

    Odpowiedz
  • oburzona(2017-10-15 18:58) Zgłoś naruszenie 940

    Dlaczego ten deputat ma być wypłacany z naszych podatków, bo co dobra zmiana boi się górników? Czy istnieje w naszym kraju myśląca i nie bojąca się górników opozycja? Białe kołnierzyki doją kopalnie na ciężką kasę, a pieniędzy na służbę zdrowia nie ma.!

    Odpowiedz