Rząd likwiduje OFE: Gdzie trafią środki zgromadzone w funduszach?

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki05.06.2017, 07:15; Aktualizacja: 05.06.2017, 08:00
finanse, pieniądze, banknoty, kasa

Przekazanie aktywów będzie opisane w rozporządzeniu.źródło: ShutterStock

Państwowy Fundusz Rezerwy Demograficznej będzie mógł przejmować akcje spółek notowanych na giełdzie, dziś należące do otwartych funduszy emerytalnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (42)

  • Karol(2017-06-12 05:14) Zgłoś naruszenie 10

    Komuna wróciła, w najgorszej postaci

    Odpowiedz
  • magda(2017-06-10 18:35) Zgłoś naruszenie 10

    Jeszcze został do wyprowadzenia kapitał początkowy/obecnie zamrożony, /z którego są wyliczane emerytury powszechne oraz zakusy aby wrócić do wcześniejszej metody przyznawania emerytur ..

    Odpowiedz
  • H@CKER(2017-06-09 19:31) Zgłoś naruszenie 20

    Ja tu charu charu , a Rząd polski marnu marnu nasze many many. Każdy rząd zabiera się i pcha swoje paluchy gdzie widzi pieniądze , szkoda tylko że zarobione naszymi rękami , czasami bardziej brudnymi a czasami bardziej czystymi, zależy od fachu, ale każdy pracuje. Biorą z kąd mogą tylko kase. Prawda jest jedna i bolesna, trzeba odkładać do skarpety pieniądze, bo na emerytury nie długo nie będzie, i nie oszukujmy się, nie hejtuj że piszę nieprawdę. Szkoda tylko ludzi, którzy ciężko pracują za marne grosze. Może za to czas się zabrać ? Aby mieli na tą swoją złotą jesień wszyscy!

    Odpowiedz
  • Nowoczesny(2017-06-06 21:38) Zgłoś naruszenie 10

    Krótko podsumowując Rząd PiS chce "ukraść = znacjonalizować" - 25% środków z OFE należących do polskich obywateli!!!:( Coś czuję, że to będzie największy pozew zbiorowy przeciwko Rządowi Polski w całej historii!

    Odpowiedz
  • robson82(2017-06-06 12:48) Zgłoś naruszenie 10

    i czym się różni ten rząd od PO niczym, tamci kradli w białych rękawiczkach ci pełną gębą biorą wszystko i mają obywatela w *****

    Odpowiedz
  • San z Escbar (2017-06-06 12:31) Zgłoś naruszenie 130

    No tak, PO przeniosła ok. 150 mld z OFE do ZUS. Czyli teoretycznie pieniądze tam powinny być. Teraz PiS zabiera resztę ok. 130 mld na podejrzane filary w tym blisko 33 mld na podejrzany fundusz. Fundusz demograficzny, czyli przyszłościowy, czyli kasę teraz można za plecami wykorzystać. A to akurat kwota na pokrycie 500+, czyli na dzietność. Zwiększy się dzietność, zmieni się demograficzny, zmieni się kasa. Czyli jawna kradzież naszej kasy. Brawo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mis Coralgol(2017-06-06 11:50) Zgłoś naruszenie 01

    Mafia Balcerowicza w Radach Nadzorczych OFE zmusiła wszyskich do "dobrowolnych ubezpieczeń" to i teraz płacze że i Oni są "okradani"--ale czy napewno?

    Odpowiedz
  • I(nspektor pracy(2017-06-06 08:49) Zgłoś naruszenie 01

    System emerytalny w POlsce już dawno został skompromitowany. Jedyny sposób to wykazywanie że posiadasz gwarancje zabezpieczenia na starość i zwolnienie wszystkich z obowiazku odkładania na Emerytrury. Rząd nie pobiera skałdek -to nie kradnie ,nie manipuluje jak wiekiem dozycia a SBcja nie dieli sie kasą robotnikow. Kazdy inwestuje a przynajmniej Kto chce i ludzie zyją dostatniej.

    Odpowiedz
  • Marcin(2017-06-05 23:17) Zgłoś naruszenie 10

    czy ktoś kogoś pytał o zdanie? a gdzie obiecane referendum w tej sprawie? w końcu dotyczy to naszych ciężko zarabianych funduszy na emerytury:( jak dożyjemy:(

    Odpowiedz
  • fgggf(2017-06-05 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    ale nas ludzi pracy okradają, zgroza, bo przecież musza mieć płacić za ********** się i rozmnażanie tj. na 500+

    Odpowiedz
  • WolfHeart(2017-06-05 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    Swoją drogą, ciekawe gdzie jest niejaki "Inspektor Pracy" ze swoim komentarzem, jaki to on biedny, że pracował tyle lat i ni mo emerytury olaboga.

    Odpowiedz
  • WolfHeart(2017-06-05 20:03) Zgłoś naruszenie 80

    Całe to OFE od samego początku mogło być i całkiem fajnym pomysłem, tylko że wykonanie wyszło jak zawsze. Jakoś nikt nie pomyślał o tym, aby fundusze emerytalne miały obowiązek naprawdę aktywnego inwestowania. A w większości inwestowały one tylko w obligacje skarbu państwa. Wow. Toż to naprawdę ekonomia na wysokim poziomie. Tyle, że jeszcze pobierały za to prowizję. Nie ma co, super interes. Innymi słowy, za to, że de facto pożyczałem swoje pieniądze państwu, jeszcze ktoś pobierał ode mnie dodatkowy haracz. Sorry, ale jakby mi po prostu zostawiono te pieniądze w kieszeni, to bez żadnego doświadczenia maklerskiego byłbym w stanie zainwestować je o wiele lepiej, przede wszystkim dywersyfikując portfel. Z tych względów, z dwojga złego to już lepsza emerytura z ZUS, której i tak brać nie zamierzam, bo mam ciekawą i interesującą pracę, w której zamierzam pracować aż do śmierci. I emerytura mnie nie interesuje, przynajmniej teraz. Tylko, że mierzi mnie straszliwie, jak tumany najpierw krzyczały "OMG TUSK UKRAD MOJE PINIONDZE OSZUKUJA", a teraz jak PiS dokonuje dzieła zniszczenia, to nagle wszystko jest spoko i cacy.

    Odpowiedz
  • Tadek(2017-06-05 17:52) Zgłoś naruszenie 200

    Teraz wiem skad taki dobry budzet Panstwa!

    Odpowiedz
  • antyppp(2017-06-05 16:08) Zgłoś naruszenie 320

    zmusili człowieka do ofe, ustalili złodziejską prowizję, potem połowe "zapisali" na subkoncie, teraz po prostu chcą UKRAŚĆ 25%, resztę łaskawie przenieść na ikze, od którego trzeba będzie zapłacić podatek, ludzie!!!!! czy wy naprawdę nie widzicie co rządzący z nami robią? te ramole ciągle te same gęby od lat???? ZŁODZIEJSTWO!!!

    Odpowiedz
  • Zawiedziona(2017-06-05 14:36) Zgłoś naruszenie 31

    A kiedy rządy polskie przestaną dyskryminować emerytki urodzone w złym roku 1953, chociaż przepracowały ONE często ponad 35 lat i mają wymagany wiek, to w 2013 r zawieszono IM powszechne emerytury. Zapewniam, że w 2012 r kobiety53 nie mogły się wyzbyć wycofać czy zrezygnować z nabytej w dobrej wierze w 2008 r emerytury. Wszyscy prawnicy od lewa do prawa twierdzą że w Polsce ustawa nie może działać wstecz. Kobiety53 nie należały ani do ZOMO ani ORMO ani SB ani do OFE ani do żadnej innej organizacji, należały wyłącznie do ZUSu i tam uczciwie odprowadzały składki przez kilkadziesiąt lat. Mam pytanie Czy w Polsce ustawa art 25 ust.1b wprowadzona 1.01.2013 r bez okresu przejściowego dla najsłabszych kobiet53 (mundurowi dostali 12 lat okres przejściowy) może działać wstecz do 2008 r i tak bardzo dyskryminować emerytki53 ze względu na płeć i rok urodzenia???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A Kogo to Dotyczy?????(2017-06-05 14:18) Zgłoś naruszenie 09

    Tylko Tych co zostali w owym OFE........ czyli jakieś kilkadziesiąt tys osób

    Odpowiedz
  • igla(2017-06-05 12:38) Zgłoś naruszenie 253

    OFE to jest dopiero poczatek kradziezy pieniedzy emerytow i rencistow. Bardzo wielu wyborcow PiS-u bedzie w glebokim szoku.

    Odpowiedz
  • stop(2017-06-05 12:09) Zgłoś naruszenie 240

    masakra. zostawcie nasze pieniądze

    Odpowiedz
  • ultra(2017-06-05 11:11) Zgłoś naruszenie 270

    OFE załatwione kto następny ?

    Odpowiedz
  • zła.(2017-06-05 10:32) Zgłoś naruszenie 190

    jakim prawem!?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz