IPN sprawdzi każdego emerytowanego mundurowego [WYWIAD]

autor: Bożena Wiktorowska20.03.2017, 07:43; Aktualizacja: 20.03.2017, 08:20
IPN

Służby PRL potrzebowały informacji o tym, co się dzieje w Polsce. Były specjalne listy zakładów szczególnie chronionych. I właśnie tam w specjalnych komórkach byli zatrudniani funkcjonariusze SB, których zadaniem było śledzenie nastrojów wśród robotnikówźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: MICHAL FLUDRA

Ustawa nie dotyczy ZOMO ani Milicji Obywatelskiej. Co do przypadków łamania prawa przez funkcjonariuszy tych formacji podczas demonstracji antykomunistycznych kroki prawne podejmuje pion śledczy IPN - wyjaśnia Marzena Kruk, dyrektor Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej – Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • chris(2017-03-20 17:38) Zgłoś naruszenie 866

    Jestem na skraju depresji - sortowanie ludzi, zabawa historią, brak zrozumienia tematu. Solidaryzuje się ze sprzątaczkami na etacie SB co lizolem dezynfekowały kible również zomowcom i milicjantom

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kik(2017-03-20 17:34) Zgłoś naruszenie 607

    Jeżeli gorszy sort nie daje rady się podnieść ,to niech już jak najszybciej będzie uzurpatorem Putin.Wydane zostaną nowe ukazy. Do tego dąży konus z Żoliborza to na co czekać.Ciekawe jakie stanowisko będzie pełnił konus?

    Odpowiedz
  • qqq(2017-03-20 17:16) Zgłoś naruszenie 338

    Ten artykuł bł już na jesieni ub roku.

    Odpowiedz
  • Lola (2017-03-20 17:03) Zgłoś naruszenie 1164

    Jak przykro czytać. wypowiedzi pełne nienawiści do tej Polski powojennej, i do ludzi którzy pracowali przy odbudowie Polski po wojnie. Polski - która była. jaka była.ale była.Dzitkowie. i ich rodzice - oraz pozostałe pokolenia. studiowali.uczyli się w tej Polsce. a teraz sami sobie do gardeł skaczą.To do niczego dobrego nie prowadzi.i nie powinno stosować się metod radem wczesnych lat PRL-U. - które to metody teraz są krytykowane.Zemsta o ściganie w PRL, s teraz RP. Niemcy mordowali Polaków w czasie wojny. i im przebaczono ale Polak Polakowi wilkiem

    Odpowiedz
  • buehehe(2017-03-20 15:52) Zgłoś naruszenie 7222

    Esbeki z ipn już dawno teczki pozabierali i się śmieją.

    Odpowiedz
  • asdf(2017-03-20 14:38) Zgłoś naruszenie 1219

    Już niebawem po nowych wyborach pion śledczy zajmie się pisiolami pacyfikującymi sądownictwo i trybunał konstytucyjny, obasadzaniem koleżków w spółkach skarbu państwa i innymi misiewiczami. Ja proponuję konfiskatę majątków tych panów, analogicznie do wyłudzeń VAT

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Duduś z Broszką plusk - też im "dopomóż" Tusk.(2017-03-20 14:15) Zgłoś naruszenie 57100

    Dlaczego ZOMO i Milicja mają dalej być bezkarne?????? Co to Bezprawie i Niesprawiedliwość "dobrej zmiany"?????????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nika(2017-03-20 14:04) Zgłoś naruszenie 18214

    Jak to MO nie podlega. A jak szło się z etatu milicyjnego do WSO w Legionowie to już cię z automatu do SBków dali. Ogarnijcie się. W IPN taki burdel że każdy ma inną sygnaturę akt. Po pijaku ja nadawaliście czy ślepy wybierał?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JAN(2017-03-20 11:37) Zgłoś naruszenie 1319

    JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO NIKT NIE WYJDZIE NA ULICĘ JAK DOJDZIE DO NIEPOKOJÓW SPOŁECZNYCH BO SIĘ BĘDĄ BALI ODPOWIEDZIALNOŚCI I TO JUŻ WIDAĆ MIN W POLICJI .A ODDZIAŁY ZWARTE TYPU ZOMO SĄ NA CAŁYM ŚWIECIE I TŁUKĄ WSZYSTKICH JAK LECI.

    Odpowiedz
  • ad ... jak wszyscy to wszyscy (2017-03-20 10:27) Zgłoś naruszenie 1548

    A co z tymi , którzy urodzili się w czasach PRL, ale WSZYSTKIMI ... bez żadnych wyjątków ???. Zostawić tylko wyjątkowo przejściowo ... 2 Kaczyńskich, którzy zasłużyli się dla POLSKI, ... bo KSIĘŻYC ukradli dla Polski. Rozliczyć Ich jednak za udział i współpracę z władzami PRL (Jaruzelskim i Kiszczakiem) ... w MAGDALENCE.

    Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2017-03-20 08:58) Zgłoś naruszenie 1305

    Kolejny ekspert od ustawy, której nie czytał. "Funkcjonariusze MO nie podlegają rygorom uchwalonej ustawy." Otóż pod ustawę podpadają wszyscy funkcjonariusze MO w latach 1944-55 (od szeregowego po komendanta głównego), a z późniejszych czasów wszyscy komendanci wojewódzcy i powiatowi, niektórzy ich zastępcy i szereg konkretnie wymienionych stanowisk.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jak wszyscy to wszyscy(2017-03-20 08:26) Zgłoś naruszenie 19413

    A co z urzędnikami państwowymi,spółdzielczymi,pracownikami komitetów PZPR,ZSL,SD,księżmi,nauczycielami i innymi co też pracowali na rzecz SB.

    Odpowiedz