ZUS nie zmieni decyzji najbiedniejszym

autor: Bożena Wiktorowska24.01.2017, 20:30; Aktualizacja: 25.01.2017, 09:20
W środę, 26 stycznia, w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodzinny będzie rozpatrzony senacki projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 778).

W środę, 26 stycznia, w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodzinny będzie rozpatrzony senacki projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 778).źródło: ShutterStock

Organ rentowy nie będzie mógł zmieniać decyzji, jeżeli wiązałyby się to z nadmiernym obciążeniem dla osoby zainteresowanej. Dotyczy to sytuacji osobistej emeryta, materialnej, wieku, stanu zdrowia lub innych szczególnych okoliczności. Taka zasada będzie dotyczyć spraw, w których błąd leżał po stronie ZUS. Rząd zaproponował złagodzenie przepisów, które w wersji senackiej miały dotyczyć kapitału początkowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • 8 LAT PEŁOOO i ,,psl(2017-01-25 14:56) Zgłoś naruszenie 6414

    za PEŁO I PSL DO ZUS MI DAWALI 1,96 PL za msc pracy za msc pracy!!!!!!!!!!!!!! umofa zlecenie,tak traktowali narod, 8 lat tepili NAROD POLSKI I KIT WCISKALI A LODY KRECILI DO CELI Z NIMI AFERZYSCI

    Odpowiedz
  • dramat(2017-01-27 08:37) Zgłoś naruszenie 271

    Dramat ludzi w wieku 60+,którzy musieli zlikwidować działalność gospodarcza ,w związku z sytacją na rynku / biedronki,lidle ,itd/..Nie kombinowali z upadłością,czy inne cuda.Rzetelnie sie rozliczyli ,bo nie mieli szans z konkurencją.Są w wieku 60+ i przed sobą 5 lat śmietnika zupełnego,bez żadnego świadczenia.Ich kapitał wypracowany przez 40 lat,potrzebny jest dla Misiewiczow i innych po 15/20 latach pracy.Draństwo i złodziejstwo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • E w a (2017-01-25 19:18) Zgłoś naruszenie 272

    Noż w kieszeni sie otwiera Co oni wyprawiaja. Glodem chca nas zamoźyć! Ja po 40 latach pracy mam 1056 zł emerytury wraz z dodatkiem pielegnacyjnym! Moze ktorys madrych z rządu zamieni sie ze mną chodz przez pare miesiecy! Ale oni i tak tego nie czytaja. Gdyby nie dobrzy ludzie juz bym dawno z głodu zdechła.. Źeby przezyć zbieram butelki po piwie i sprzedaje po 20 gr.. Życze im tego samego... 70 letnia emerytka wdowa..... .

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • emeryt(2017-01-26 10:53) Zgłoś naruszenie 273

    Te groszowe waloryzacje rządzący niech dołożą sobie do po cichu wziętych tysięcy podwyżek, premii.

    Odpowiedz
  • dsp(2017-01-27 17:02) Zgłoś naruszenie 251

    Poslowie 1000 zl.podwyzki od stycznia br..Prezes TWP z 26 tys.do 50 tys.mies.Te pieniadze z kadcis trzeba brac.

    Odpowiedz
  • Teresa z Kuncendorfu 6 (2017-01-25 14:58) Zgłoś naruszenie 244

    Slusznie że nie chca ! Całe zycie pracować w polsce i dostać Ochłapa I co mi dała ta praca w polsce 48 lat pracy i 1100 emerytury .Chore przepisy .Dziś chcąc życ godnie , jestem zmuszona jeszcze dorabiac .Czy to jest normalne ? No i oczywiscie Zus placić jakby mało im było , płacenia tyle lat .Jakby zus mogli to by skóre zdarli z czlowieka .Jestm za tymi co w polsce nie opłaca sie poswiecac tyle lat pracy , za ochłapa .Moge tak powiedziec bo przeszłam na własnej skórze ten ból , rozczarowanie , zostałam oszukana za tyle lat pracy .Wazne że sobie potrafią naliczac .

    Odpowiedz
  • Irena a nna(2017-01-25 09:30) Zgłoś naruszenie 202

    Moim zdaniem jest to bardzo zły projekt.W przypadku fikcyjnych rent i emerytur ZUS powinien mieć prawo do bezterminowego ich korygowania.Osoba pobierająca świadczenie na cudze dane osobowe powinna być pozbawiona świadczenia i ponieść odpowiedzialność karną gdyż świadczenie przyznano na podstawie kradzieży tożsamości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krzysztof(2017-01-25 12:01) Zgłoś naruszenie 191

    Polacy nie chca pracowac dluzej i szukaja mozliwosci przejscia na "wczesniejsze",poniewaz nikt nie chce pracowac za grosze.Sytuacja opisana w artykule dotyczy czasu sprzed nowej ustawy o minimalnym wynagrodzeniu.To tez jest wqazne a nie zostalo w tym tekscie podkreslone.Dotyczy to tez tego,ze w Polsce bedac 40kilkulatkiem,mezczyzna,bardzo trudno znalesc prace.Na rynku fukkcjonuja rozni ncwaniacy,ktorzy do bolu wykorzystuja pracownikow jako tania sile robocza.Przyklad-firmy ochroniarskie(stawka 4,5zl/godz) czy inne jakies duze sklepy.Pisze o tych,bo tylko tam mrealnie mozna znalezc w Polsce prace.Jak kiedys staralem sie o inna prace,a mialem 44 lata-szef firmy powiedzial mi ze-"nie,pan to taki starszy,ma pan rodzine.My tu [lacimy 5 zl/godzine.To jest praca dla mlodych.On tam zarobi te 70 zl na miesiac i na impreze mu starczy.Reszte sobie tam gdzies dorobi".

    Odpowiedz
  • Sylwia Toruń(2017-02-02 00:41) Zgłoś naruszenie 849

    PISUARY SOBIE CIĄGLE PODWYŻSZAJĄ KASĘ. O KILKA TYSIĘCY MIESIĘCZNIE NA BIURA POSELSKIE, PODWYŻKI WYNAGRODZEŃ, MILIONOWE PREMIE, KURSKI CIĄGNIE KILKADZIESIĄT TYSIĘCY W TVPIS.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • STEFAN (2017-02-01 14:25) Zgłoś naruszenie 42

    tak dobrze by było , żeby na "waloryzację " ZUS dołożył emerytom , którzy mają emerytury poniżej średniej krajowej , t.j. poniżej 2500zł.- ,[ a jest ich chyba około 50% wszystkich emerytów!!!!!] , chociaż po 50zł.- na stałe, t.j. jako waloryzację a nie jednorazowy dodatek!!! Z grubsza to dałoby 50x12x4000000 czyli ok.2.4mld zł na rok ,,,,,czy może 24mld/rok, ale co to jest wobec tych 80mld wyciekających z tytułów innych z terenu RP!!!!!!

    Odpowiedz
  • MIM(2017-02-04 16:13) Zgłoś naruszenie 33

    ORGAN RETOWY TO LUDZIE KTORY GO REPREZENTUJA I DZIW BIERZE KIEDY O CHORYM CZLOWIEKU DECYDUJE MAGISTER INZYNIER -----------------------ORGAN RETOWY POWINNO SIE W POLSCE ZWERYFIKOWAC I LUDZI KTORZY TAM PRACUJA

    Odpowiedz
  • PATRIOTKA(2017-02-04 16:10) Zgłoś naruszenie 31

    SAMI POLACY SA SOBIE WINNI A TO DLACZEGO DLATEGO ZE W NORMALNIE CYWILIZOWANYM KRAJU LUDZIE ZYJA GODNIE I SPOKOJNIE I DLUGO A W POLSCE KOLEJNE ELITY RZADZACE OKRADAJA STARE PORTWELE EMERYTOW I RECISTOW MEDIALNIE NASMIEWAJA SIE Z NICH I NIC WZAMIAN NIEDAJA ZYJA SOBIE JAK PACZEK W MASLE A LECZA SIE ZA GRANICAMI POLSKI ZA CIEZKA PRACE NARODU POLSKIEGO ZOBACZCIE JAK FUNKCJONUJA DLAWAS SZPITALE DLA NOWEGO POKOLENIA PRZYGOTOWANE JUZ WSZYSTKO TO KARYGODNE A JAK ZYJE OWSIAK Z NAIWNOSCI BIEDNYCH POLAKOW ZASLANIAJAC SIE KOLEJNYMI RZADAMI ELITY RZADZACEJ KTORA NIC NIEROBI TYLKO MEDIALNIE OTLUMANIA NAROD POLSKI

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lech(2017-01-30 08:38) Zgłoś naruszenie 07

    A co to płacą w euro?

    Odpowiedz