W Polsce kolektory słoneczne stają się coraz bardziej popularne. Za sprawą dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na kupno zestawu solarnego, moda na to alternatywne źródło energii jest odnotowywana we wszystkich województwach naszego kraju.

Powszechność kolektorów słonecznych, służących do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i wspomagania układu centralnego ogrzewania, jest coraz większa. Dowodzą temu wyniki opublikowane na stronie internetowej NFOŚiGW. Zgodnie z przyjętym budżetem Programu na lata 2010-2011 zaplanowano do wypłaty 85,7 mln zł. Dotychczas wykorzystano 85% tej kwoty – łącznie 72,7 mln zł.

Spora część budżetu NFOŚiGW została przeznaczona na dofinansowanie kolektorów HOVEN. Firma ta bowiem zainstalowała w tym roku aż 1000 zestawów solarnych i twierdzi, że wynik ten nie jest ostateczny. HOVEN cieszy się popularnością wśród klientów, zlokalizowanych na terenie całej Polski, dzięki kompleksowej usłudze jaką świadczy: od audytu, przez pozyskanie dofinansowania z NFOŚiGW, aż po sprzedaż i instalację wysokiej jakości kolektorów.

Reklama