Powszechność kolektorów słonecznych, służących do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i wspomagania układu centralnego ogrzewania, jest coraz większa. Dowodzą temu wyniki opublikowane na stronie internetowej NFOŚiGW. Zgodnie z przyjętym budżetem Programu na lata 2010-2011 zaplanowano do wypłaty 85,7 mln zł. Dotychczas wykorzystano 85% tej kwoty – łącznie 72,7 mln zł.
Spora część budżetu NFOŚiGW została przeznaczona na dofinansowanie kolektorów HOVEN. Firma ta bowiem zainstalowała w tym roku aż 1000 zestawów solarnych i twierdzi, że wynik ten nie jest ostateczny. HOVEN cieszy się popularnością wśród klientów, zlokalizowanych na terenie całej Polski, dzięki kompleksowej usłudze jaką świadczy: od audytu, przez pozyskanie dofinansowania z NFOŚiGW, aż po sprzedaż i instalację wysokiej jakości kolektorów.
Komentarze(8)
Pokaż:
Tytuł artykułu: "Sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce".
Informacja o sprzedaży kolektorów słonecznych w Polsce w 2011 r. z tego artykułu:
"W przypadku kolektorów próżniowych (niecałe 30% sprzedaży kolektorów), liderem polskiego rynku jest firma Ulrich (sprzedaż w 2010: 8 tys. m2), która wyprzedziła polskiego producenta - firmę WATT (7,7 tys. m2). W czołówce sprzedaży solarów próżniowych są też: Projprzem-Eko (4,2 tys. m2), Viessmann (2,8 tys. m2), Geres-Asco (1,5 tys. m2), Nibe-Biawar (1,6 tys. m2) i Buderus (1,3 tys. m2).
W przypadku kolektorów płaskich na polskim rynku królują dwie firmy ze Śląska - Hewalex i WATT. Pierwsza z nich w ubiegłym roku sprzedała w sumie 41 tys. m2 solarów płaskich (w tym na eksport), a druga - 37,5 tys. m2 - z czego 50% trafiło za granicę.
Na trzecim miejscu w rankingu sprzedaży kolektorów płaskich w ubiegłym roku znalazł się Viessmann ze sprzedażą na poziomie 17,1 tys. m2, a na czwartym i piątym - kolejni producenci z Polski - Sunex (10 tys. m2) oraz EcoJura (7,7 tys. m2)."
Pozdrawiam Internautów.