statystyki

Odpady niebezpieczne i produkty uboczne pod lepszym nadzorem

autor: Jakub Pawłowski26.07.2018, 16:00
Co ważne, nowelizacja wprowadza przepis przejściowy. Wynika z niego, że uznanie przedmiotu lub substancji za produkt uboczny, które nastąpiło przed dniem wejścia w życie noweli, wygasa po upływie sześciu miesięcy.

Co ważne, nowelizacja wprowadza przepis przejściowy. Wynika z niego, że uznanie przedmiotu lub substancji za produkt uboczny, które nastąpiło przed dniem wejścia w życie noweli, wygasa po upływie sześciu miesięcy.źródło: ShutterStock

Resort środowiska przygotował nowe regulacje, które mają pozwolić lepiej nadzorować odpady niebezpieczne i produkty uboczne.

Cel jest prosty: nie dopuścić, by jedne i drugie były traktowane tak samo, co sprawiłoby, że szkodliwe substancje mogłyby zostać wyjęte spod rygorystycznych procedur.

Co do zasady, te pierwsze są ściślej monitorowane i muszą być utylizowane w specjalnych warunkach. Te drugie niekoniecznie. Chyba że marszałek uzna, że są one szkodliwe dla środowiska, życia lub zdrowia ludzi.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie