statystyki

Maturzyści nadal skazani na ocenę OKE

autor: Urszula Mirowska-Łoskot18.07.2016, 07:38; Aktualizacja: 18.07.2016, 09:34
Wyrok jest korzystny dla OKE, która oceniała pracę, a przede wszystkim dla Skarbu Państwa, który był pozwany.

Wyrok jest korzystny dla OKE, która oceniała pracę, a przede wszystkim dla Skarbu Państwa, który był pozwany.źródło: ShutterStock

Po raz kolejny nie udało się studentce udowodnić, że okręgowa komisja egzaminacyjna pomyliła się, oceniając jej pracę maturalną. Sąd Apelacyjny w Krakowie oddalił w piątek apelację w tej sprawie. Jednak studentka nie zamierza się poddać.

– Czekamy teraz na uzasadnienie wyroku. Potem będziemy decydować, czy złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego – mówi Elżbieta Bansleben, pełnomocniczka studentki.

Jej zdaniem OKE w Krakowie zaniżyła jej oceny z czterech zadań na rozszerzonym egzaminie maturalnym z biologii. Z tego powodu nie została przyjęta na bezpłatne stacjonarne studia na kierunku lekarsko-dentystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Za naukę musi teraz płacić. W ocenie studentki naruszono jej dobra osobiste, tj. prawo do wykształcenia zgodnego z predyspozycjami intelektualnymi, kultywowania tradycji rodzinnych i budowania wizerunku. Domagała się zobowiązania OKE do przyznania jej dodatkowo po jednym punkcie za odpowiedzi na źle ocenione pytania i ustalenia nowego wyniku egzaminu. Chciała także nowego świadectwa maturalnego ze skorygowanym wynikiem egzaminów. W jednym z ostatnich pism złożyła także wniosek o 32 tys. zł odszkodowania.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane