statystyki

Maturzyści nadal skazani na ocenę OKE

autor: Urszula Mirowska-Łoskot18.07.2016, 07:38; Aktualizacja: 18.07.2016, 09:34
Wyrok jest korzystny dla OKE, która oceniała pracę, a przede wszystkim dla Skarbu Państwa, który był pozwany.

Wyrok jest korzystny dla OKE, która oceniała pracę, a przede wszystkim dla Skarbu Państwa, który był pozwany.źródło: ShutterStock

Po raz kolejny nie udało się studentce udowodnić, że okręgowa komisja egzaminacyjna pomyliła się, oceniając jej pracę maturalną. Sąd Apelacyjny w Krakowie oddalił w piątek apelację w tej sprawie. Jednak studentka nie zamierza się poddać.

– Czekamy teraz na uzasadnienie wyroku. Potem będziemy decydować, czy złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego – mówi Elżbieta Bansleben, pełnomocniczka studentki.

Jej zdaniem OKE w Krakowie zaniżyła jej oceny z czterech zadań na rozszerzonym egzaminie maturalnym z biologii. Z tego powodu nie została przyjęta na bezpłatne stacjonarne studia na kierunku lekarsko-dentystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Za naukę musi teraz płacić. W ocenie studentki naruszono jej dobra osobiste, tj. prawo do wykształcenia zgodnego z predyspozycjami intelektualnymi, kultywowania tradycji rodzinnych i budowania wizerunku. Domagała się zobowiązania OKE do przyznania jej dodatkowo po jednym punkcie za odpowiedzi na źle ocenione pytania i ustalenia nowego wyniku egzaminu. Chciała także nowego świadectwa maturalnego ze skorygowanym wynikiem egzaminów. W jednym z ostatnich pism złożyła także wniosek o 32 tys. zł odszkodowania.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane