statystyki

Konkurs dla wydawców zastąpi darmowy rządowy podręcznik

autor: Anna Wittenberg24.05.2016, 07:46; Aktualizacja: 24.05.2016, 08:48
nauczyciel, szkoła dzieci

Podręcznik wydany przez MEN został jednak źle oceniony przez nauczycieli wczesnoszkolnych.źródło: ShutterStock

Konkurs dla wydawców zamiast podręcznika napisanego w MEN. W ciągu trzech lat obowiązkowa książka dla pierwszaków zniknie ze szkół. Dotacja dla szkół na zakup podręczników zamiast jednej, przysłanej przez MEN książki dla pierwszaków. Tak wygląda pomysł resortu edukacji na wycofanie się z „Naszego elementarza”. Przygotowana przez rząd PO książka odciążyła portfele rodziców, ale została oceniona przez nauczycieli i metodyków poniżej przeciętnej.

O tym, że MEN planuje wycofanie się z „Naszego elementarza”, pisaliśmy już w styczniu. Wówczas szefowa resortu edukacji nie wiedziała jednak, jak zamierza to zrobić. Obecnie decyzja co do losu elementarza zapadła – Ministerstwo Edukacji Narodowej nie jest wydawnictwem i nie będzie się zajmowało się wydawaniem książek – przekonuje Anna Zalewska.

– Chcemy, aby to szkoły wybierały jeden podręcznik spośród trzech. Podręczniki są i nadal będą finansowane z budżetu państwa w formie dotacji – przekonuje. W ten sposób ministerstwo finansuje już książki do czwartej klasy podstawówki i pierwszej gimnazjum, a do 2017 r. ma pokryć koszty podręczników we wszystkich klasach. Resort chce uprościć sposób przekazywania dotacji.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane