statystyki

Zmiany w szkołach: Tylko magister potrzebny, aby uczyć w zawodówce

autor: Urszula Mirowska-Łoskot09.05.2016, 08:08; Aktualizacja: 09.05.2016, 09:30
nauczyciel, szkoła dzieci

679,8 tys. nauczycieli jest zatrudnionych w szkołach i placówkach systemu oświaty.źródło: ShutterStock

Pedagodzy, którzy będą kształcić w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, będą musieli legitymować się dyplomem magistra. Tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli. Ma ono wejść w życie 1 września 2016 r.

Obecne przepisy wskazują, że nauczyciele zatrudnieni w gimnazjach i zasadniczych szkołach zawodowych muszą się legitymować co najmniej dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia (np. licencjackich), natomiast ci pracujący m.in. w szkolnych schroniskach młodzieżowych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich – co najmniej dyplomem zakładu kształcenia nauczycieli.

Ministerstwo Edukacji Narodowej proponuje, aby osoby, które będą chciały pracować w tych typach szkół, musiały posiadać dyplom ukończenia studiów magisterskich.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane