statystyki

Zmiany w szkołach: Tylko magister potrzebny, aby uczyć w zawodówce

autor: Urszula Mirowska-Łoskot09.05.2016, 08:08; Aktualizacja: 09.05.2016, 09:30
nauczyciel, szkoła dzieci

679,8 tys. nauczycieli jest zatrudnionych w szkołach i placówkach systemu oświaty.źródło: ShutterStock

Pedagodzy, którzy będą kształcić w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, będą musieli legitymować się dyplomem magistra. Tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli. Ma ono wejść w życie 1 września 2016 r.

Obecne przepisy wskazują, że nauczyciele zatrudnieni w gimnazjach i zasadniczych szkołach zawodowych muszą się legitymować co najmniej dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia (np. licencjackich), natomiast ci pracujący m.in. w szkolnych schroniskach młodzieżowych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich – co najmniej dyplomem zakładu kształcenia nauczycieli.

Ministerstwo Edukacji Narodowej proponuje, aby osoby, które będą chciały pracować w tych typach szkół, musiały posiadać dyplom ukończenia studiów magisterskich.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane