statystyki

Bezpłatna medycyna z większą liczbą studentów

autor: Urszula Mirowska-Łoskot15.03.2016, 16:00
Zapowiedź rządu chwalą uczelnie medyczne.

Zapowiedź rządu chwalą uczelnie medyczne.źródło: ShutterStock

Szkoły wyższe będą mogły zaoferować dodatkowe miejsca na kierunkach lekarskich. Lekarzy chcą też kształcić uczelnie niemedyczne oraz prywatne.

W roku akademickim 2016/2017 limit przyjęć na kierunek lekarski w stosunku do roku akademickiego 2015/2016 ma wzrosnąć o 20 proc. – informuje Ministerstwo Zdrowia. W efekcie podczas tegorocznej rekrutacji uczelnie na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie stacjonarnej w języku polskim będą mogły przyjąć ok. 4300 osób.

Wykorzystać potencjał

– Szczegółowe dane dotyczące liczby miejsc na poszczególnych uczelniach będą dostępne na późniejszym etapie prac legislacyjnych nad rozporządzeniem, w którym minister zdrowia w porozumieniu z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego określa limity – wyjaśnia Milena Kruszewska, rzecznik prasowy ministra zdrowia.

I dodaje, że corocznie na początkowym etapie prac nad projektem tego rozporządzenia minister zdrowia zwraca się do uczelni posiadających uprawnienia do prowadzenia studiów na kierunku lekarskim lub lekarsko-dentystycznym o przedstawienie propozycji limitu przyjęć. Przy czym propozycje te są opracowywane na podstawie możliwości dydaktycznych uczelni, po analizie zarówno bazy kadrowej, jak możliwości finansowych danej placówki.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Adam(2016-03-15 18:57) Zgłoś naruszenie 40

    Dopóki nie zostanie zwiększona liczba miejsc rezydenckich, dopóty nawet podwojenie ilości studentów nic nie da. Każdy kto wyjdzie w próżnię i będzie miał do wyboru - specjalizacja "na wolontariacie" albo wyjazd z kraju - wybierze to drugie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane