statystyki

Jakie kryteria obowiązują przy zapisach do szkoły i przedszkola

autor: Artur Radwan15.02.2016, 20:00
nauczyciel, szkoła dzieci

nauczyciel, szkoła dzieciźródło: ShutterStock

Samorządy muszą w tym roku zagwarantować miejsce wszystkim czterolatkom, pięciolatkom, a także sześciolatkom. Podwyższenie obowiązkowego wieku szkolnego do siedmiu lat może utrudnić znalezienie miejsc dla trzylatków. Za rok gmina nie będzie mogła się już tłumaczyć, że ich zabrakło

Czy przedszkole powinno znaleźć miejsce dla dwulatka

Córeczka w styczniu skończyła dwa latka. Chciałabym w zbliżającej się rekrutacji do przedszkoli złożyć wniosek o jej przyjęcie po wakacjach. Będę to uzasadniać tym, że jej rodzeństwo już tam uczęszcza. Czy moje najmłodsze dziecko musi być przyjęte?

NIE

Zgodnie z przepisami wychowaniem przedszkolnym w szczególnie uzasadnionych przypadkach może być objęte dziecko, które ukończyło 2,5 roku. Jednak podczas powszechnej rekrutacji udział takiego malucha jest raczej skazany na porażkę. Nie ma znaczenia, że starsze rodzeństwo uczęszcza już do placówki. Dlatego z wnioskiem o przyjęcie warto zgłosić się w trakcie rekrutacji uzupełniającej albo tuż po. Wtedy argument rodziców, że chcą, aby rodzeństwo przebywało razem, w czasie kiedy oboje pracują, może być wystarczającym uzasadnieniem.

Podstawa prawna


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • tata(2016-02-16 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    Żłobków nie ma a przedszkola nie muszą przyjmować trzylatków. Niestety 500+ w wielu przypadkach nie pokryje nawet połowy kosztu zatrudnienia niani. Chcieli pomóc, wyszło jak zawsze. Zamiast dostać 500+ rodzice będę mieli 500- .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane