Szydło o priorytetach MEN: Obowiązek szkolny dla 7-latków i "godziny karciane"

24.11.2015, 16:36; Aktualizacja: 24.11.2015, 16:49
Premier Beata Szydło na konferencji prasowej po pierwszym formalnym posiedzeniu rządu.

Premier Beata Szydło na konferencji prasowej po pierwszym formalnym posiedzeniu rządu.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

We wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier była pytana, czy jest już jest harmonogram likwidacji gimnazjów, a jeśli tak, to jak wygląda. Beata Szydło przypomniała poniedziałkową konferencję minister edukacji Anny Zalewskiej dotyczącą zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Gaga(2016-02-02 15:47) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli nauczyciel ma nadliczbowe i dzięki temu więcej zarabia dlaczego nie ma więcej godzin karcianych? Ją mam ledwo etat, chciałabym też mieć nadliczbowe, a tyle samo karcianych muszę zrobić. Czy to sprawiedliwe?

  Odpowiedz
 • Alicja Kowalska(2015-12-02 17:28) Zgłoś naruszenie 30

  To nie rząd Millera wprowadził godziny karciane, ale rząd Platformy (tzw."halówki" wprowadziła minister Hall) Dziennikarz nierzetelny powinien sprostować

  Odpowiedz
 • Mural(2015-11-25 07:43) Zgłoś naruszenie 11

  Moje pensum nauczyciela bibliotekarza to 30 godzin w tygodniu. I 2 godziny karciane. Najwięcej z wszystkich nauczycieli. Podaję, bo obiegowa opinia to nauczyciel, który ma 18 godzin i "nic mu się nie stanie, jak te dwie przepracuje za darmo." Przypominam, że praca bibliotekarza to jednocześnie praca księgowej, opracowania zbiorów i szereg prac technicznych/ konserwacja księgozbioru. W bibliotekach sieci publicznej np. pracami tymi zajmują się inne działy. Do naszych obowiązków też należy opieka nad uczniami nie uczestniczącymi w religii i innych przedmiotach./od 3 do 15 uczniów na jednej lekcji./ Gdy nie ma pielęgniarki, zajmujemy się również opatrywaniem drobnych urazów uczniów. A jest komu, bo szkoła sportowa i 6 klas samych pierwszych. Nasza godzina to 60 minut. I dochodzi jeszcze komputeryzacja zbiorów. Biblioteka ma 25 tys. zbiorów. Tak jest w mojej szkole.

  Odpowiedz
 • Greg(2015-11-24 21:10) Zgłoś naruszenie 21

  A co stanie się z nauczycielkami nauczania początkowego , które znajdą się na bruku po wstrzymaniu 6-latków? Szacuje się, że będzie to od 20 do 30 tys. osób. dla nich, w odróżnieniu do dzieci, nie bedzie to dobra zmiana.

  Odpowiedz
 • m(2015-11-24 19:22) Zgłoś naruszenie 41

  Godziny karciane wprowadził rząd Donalda Tuska, nie Leszka Millera. Od nazwiska pewnej minister, która na ten genialny pomysł wpadła niektórzy nazywają je nawet "hallówkami"

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane