statystyki

Nurkowie łatwiej odnowią uprawnienia

autor: Urszula Mirowska-Łoskot20.10.2015, 07:16; Aktualizacja: 20.10.2015, 08:51

Nurek, którego dyplom stracił ważność, będzie mógł go odnowić po odbyciu specjalnych szkoleń. Tak wynika z nowelizacji z 22 września 2015 r. rozporządzenia ministra infrastruktury i rozwoju w sprawie szkolenia i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do wykonywania prac podwodnych (Dz.U. poz. 1535). Dzisiaj wchodzi w życie.

Zaproponowane w niej regulacje wynikają z ustawy deregulacyjnej, która znowelizowała ustawę z 17 października 2003 r. o wykonywaniu prac podwodnych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1389). Daje ona możliwość odnawiania nurkom dyplomów, które utraciły ważność. Przy czym rozporządzenie przewiduje dwa tryby dla tej procedury: jeden dla osób, których dokumenty utraciły swoją ważność, ale jednocześnie posiadają one co najmniej 250-godzinną praktykę w zakresie wykonywania prac podwodnych uzyskaną w ciągu 5 lat od dnia wydania dyplomu, adrugi dla niespełniających tych wymagań.

– Pierwszy przypadek dotyczy osób, które mają doświadczenie zawodowe, ale z przyczyn losowych nie przedłużyły swoich kwalifikacji zawodowych – wyjaśnia resort infrastruktury.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane