TK orzeknie w sprawie maturzystów. Smolik: Bez względu na wyrok będą mogli odwoływać się od postanowienia OKE

autor: Urszula Mirowska-Łoskot03.06.2015, 07:40; Aktualizacja: 03.06.2015, 10:00
Czy przepisy dopuszczą możliwość odwoływania się od rozstrzygnięcia CKE do sądu administracyjnego?

Czy przepisy dopuszczą możliwość odwoływania się od rozstrzygnięcia CKE do sądu administracyjnego?źródło: ShutterStock

Bez względu na wyrok Trybunału Konstytucyjnego maturzyści zyskają możliwość odwoływania się od postanowienia dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej - mówi w wywiadzie dla DGP Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Jerzy(2015-06-03 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    W sprawie ściągania na egzaminie maturalnym w Ostrowcu doszło do znamiennego przesunięcia. Otóż nikt (w tym także TK) nie interesuje się, czy maturzyści rzeczywiście ściągali, czy też nie. Ten problem został już dawno zapomniany. Sprawa dotyczy tego, czy mieli prawo się odwołać, czy też nie. A więc kwestia tzw. prawdy materialnej została pominięta, a rzecz dotyczy zagadnień proceduralnych. Jak się mówi w kręgach nauczycielskich TK rozpatruje, czy zostało złamane konstytucyjne prawo do ściągania. I z całą pewnością można powiedzieć, że tak - zostało złamane. Trzeba to więc naprawić.

    Odpowiedz
  • Tomasz(2015-06-03 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, Trybunał rozpatruje sprawę o zgodność przepisów z Konstytucją. Nie bada czy rozstrzygnięcie w tej sprawie było słuszne, czy nie. Trybunał nie jest od badania takich rzeczy. Prawda materialna została zapomniana właśnie przez to, że nie ma żadnej procedury odwoławczej, a więc nie można zbadać, czy uczniowie ściągali czy nie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane