O godzinie 9.00 ósmoklasiści zaczęli pisać swój pierwszy, tak poważny w życiu egzamin – egzamin ósmoklasisty 2023. Dziś sprawdzana jest ich wiedza z języka polskiego. Jeśli chcecie sprawdzić, z jakimi zadaniami borykali się uczniowie klas VIII, zapraszamy do naszego serwisu. Około godz. 13.00 opublikujemy arkusze CKE i proponowane odpowiedzi z polskiego.

Znajomość lektur, rodzajów literackich i gatunków dziennikarskich to jedne z najważniejszych obszarów, których najprawdopodobniej będą dotyczyły pytania na egzaminie ósmoklasisty 2023 z języka polskiego. Co powinni umieć zdający?

Uczniowie, którzy przystępują do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, powinni posiadać umiejętności charakterystyki i oceny bohaterów, konfrontacji sytuacji bohaterów z własnymi doświadczeniami oraz określania problematyki egzystencjalnej. Czego jeszcze dotyczą pytania egzaminacyjne?

Zgodnie z podanymi przez Centralną Komisję egzaminacyjną wytycznymi, uczniów nie powinny zaskoczyć także pytania o swoistość artystyczną dzieła. Czy jednak takie pytania faktycznie pojawią się na egzaminie ósmoklasisty 2023? Tego dowiemy się o godzinie 13.00, kiedy CKE opublikuje arkusze egzaminacyjne z polskiego.

Chwilę po godzinie 13.00 arkusze egzaminacyjne z języka polskiego oraz proponowane odpowiedzi znajdziecie także w naszym serwisie. W dniu każdego z egzaminów opublikujemy również rozwiązania - dziś z języka polskiego, jutro matematyki, a pojutrze z języka angielskiego. Zapraszamy!