Już 24 maja egzamin ósmoklasisty z matematyki. Egzamin potrwa 100 minut. Z jakimi zdaniami będą musieli się zmierzyć uczniowie? O tym przekonamy się po egzaminie, gdy CKE opublikuje arkusze. Arkusze egzaminacyjne znajdziecie także w niniejszym artykule.

Przypominamy, że do egzaminu ósmoklasisty przystąpią nie tylko uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej, ale też szkół artystycznych, realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, w klasie o zakresie nauczania odpowiadającym klasie ósmej. Z jakimi zadaniami będą musieli się zmierzyć?

Egzamin ósmoklasisty: arkusze z matematyki

Zaraz po tym, jak CKE opublikuje arkusze egzaminacyjne, arkusze znajdziecie również w tym tekście, poniżej. Po ich publikacji poznamy wyzwania, przed jakimi stanęli uczniowie.

Egzamin ósmoklasisty: co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Na egzamin ósmoklasisty uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, jak również linijkę. ‎
Na egzaminie ósmoklasisty nie można korzystać z kalkulatora. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Ponadto:

- Egzamin jest obowiązkowy.
- Z egzaminu mogą być zwolnieni laureaci i finaliści olimpiad oraz konkursów z matematyki o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.
- Osoby zwolnione z egzaminu otrzymują najwyższy wynik.
- Minimalny wynik z egzaminu nie został określony i nie można go nie zdać.


Egzamin ósmoklasisty 2023 już w dniach 23-25 maja. Szukasz arkuszy CKE i proponowanych odpowiedzi? Dobrze trafiłeś! Każdego dnia będziemy publikować arkusze egzaminacyjne oraz odpowiedzi opracowane przez naszych ekspertów. Znajdziecie u nas arkusze i rozwiązania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Zapraszamy!