Uczelnie nie radzą sobie z plagiatami: e-system to fikcja, promotorzy mają zbyt dużo pracy

autor: Tomasz Żółciak26.11.2014, 07:20; Aktualizacja: 26.11.2014, 12:40

Od 1 października uczelnie mają obowiązek sprawdzania pod kątem zapożyczeń prac dyplomowych jeszcze przed egzaminem. Jak wynika z raportu NIK, rzetelne wypełnianie tego obowiązku to fikcja. Pod lupę wzięto 14 szkół publicznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Yuki(2014-11-26 07:50) Zgłoś naruszenie 00

  Przy stale dużym zapotrzebowaniu na mgr, dr przed nazwiskiem i jednocześnie brakiem środków na prowadzenie badań przez studentów praca licencjacka/magisterska/doktorska to tylko wymóg formalny, który w niewielkim stopniu potrzebny jest ucelni, a niemal w ogóle zbędny studentowi (umiejętności akademickie są zbędne, a czasem nawet szkodliwe na większości stanowisk nieakademickich).

  W obecnej sytuacji wyłapywanie plagiatów, nadużyć itd. w pracach magisterskich przypomina budowanie świateł na końcu ślepej uliczki.

  Zamiast tworzyć coraz bardziej zagmatwane i sdformalizowane (i neiskuteczne) systemy antyplagiatowe lepiejby było zastanowić się nad samą formułą studiów zakończonych pisaniem pracy, czy w obecnej sytuacji jest ona komukolwiek potrzebna.

  Odpowiedz
 • JAcóś(2014-11-26 13:26) Zgłoś naruszenie 00

  Do Yuki: wbrew pozorom pisanie pracy jest niezbędne, co jest widoczne czytając artykuły, posty czy e-maile. Tytuł naukowy powinien od jego posiadacza czegoś wymagać, podczas gdy ludzie coraz mniej pamiętają o sztuce pisania.

  Odpowiedz
 • Michalina(2014-11-28 09:26) Zgłoś naruszenie 00

  Polecam program antyplagiat ze strony antyplagiat.net.pl
  Korzystam z niego ze znajomymi (można raz zapłacić i korzystać w wiele osób) i wszystko działa!
  Żadna praca nie wyciekła do sieci itp

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane