Antyplagiat: dziurawe sito do sprawdzania dyplomów

autor: Urszula Mirowska-Łoskot27.05.2014, 07:39; Aktualizacja: 27.05.2014, 10:33
Student

– Prace dyplomowe są archiwizowane w różny sposób przez każdą uczelnię, ponieważ nie było jednolitych wytycznych, w jaki sposób należy to robić – mówi prof. Marcin Pałys, rektor Uniwersytetu Warszawskiegoźródło: ShutterStock

System antyplagiatowy może być wybrakowany. Niektóre uczelnie nie będą w stanie wprowadzić do bazy magisterek i licencjatów

Szkoły wyższe przyznają, że nie będą mogły wywiązać się z obowiązków, które zamierza narzucić im rząd. Chodzi o wymóg przesłania do ogólnopolskiej bazy antyplagiatowej wszystkich prac dyplomowych, które zostały obronione po 30 września 2009 r. Z wyliczeń Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) wynika, że będzie to dotyczyło około 1,5 mln licencjatów i magisterek. Uczelnie będą miały czas na ich uzupełnienie do końca 2016 r. Równolegle – jak wynika z oceny skutków regulacji do projektu nowelizacji ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym – będą musiały co roku wprowadzać do bazy ok. 300 tys. nowych prac.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • roznice edukacyjne(2014-05-27 17:26) Zgłoś naruszenie 00

  Zagranica prace dyplomowe pisze ten,kto nie jest w stanie skonzyc studiow w drodze egzaminu.


  A jesli ta bzdura jeszcze istnieje gdzies to jest niepunktowana gdyz prace pisane poza uczelnia sa niesamodzielne i nie podlegaja ocenie.


  Nastepna zasada jest by praca nie byla plagiatem to,ze nie mozna korzystac i powolywac sie na zadne inne zrodla niz podreczniki akademickie i spostrzezenia i badania wlasne.Od pracy doktorskiej mozna korzystac ze zrodel poza podrecznikami akademickimi.To akurat pozytywne gdyz nie trzeba na te bzdury wydawac pieniedzy na ksiazki czy bilety do duzej biblioteki-kilka tys.zl by napisac dobra prace.

  Na uczelniach publicznych mowy nie ma o tym gdyz dostac mgr trzeba zdawac egz. z calosci materialu.Tylko szkolnictwo za kase -platne umozliwia to,ze ktos bez wiedzy na drodze jakichs prac moze uzyskac wyksztalcenie.Niie placisz to zdajesz egz.panstwowe,placic masz latwiej-dzialasz tak jak chce uczelnia.

  We Wloszech wydzialy prawa aktualnie daja napisac prace mgr tylko tym,ktorzy nie sa w stanie zdac kilkudniowego egz.mgr z nie mniej niz 10 dziedzin prawa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane