Ranking Akademickich Szkół Wyższych 2014

autor: Agnieszka Brzostek21.05.2014, 05:00; Aktualizacja: 21.05.2014, 05:15

W zestawieniu obejmującym Akademickie Szkoły Wyższe przygotowanym w ramach 15. edycji Rankingu Szkół Wyższych przygotowanego przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy i Dziennik Gazeta Prawna sklasyfikowano 94 uczelnie - zarówno publiczne, jak i niepubliczne (z wyjątkiem uczelni artystycznych), posiadające uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora. Zestawienie oparto na 33 szczegółowych kryteriach, tworzących sześć grup kryteriów: prestiż, potencjał naukowy, efektywność naukowa, innowacyjność, warunki kształcenia oraz umiędzynarodowienie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Slup(2014-05-26 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    To te Letnie Praktyki Badawcze to dla doktorantów są?

    Odpowiedz
  • anonim(2014-05-21 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo UP-H Siedlce!!!

    Odpowiedz
  • UE Kraków <3(2014-05-21 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    hahahah, ktoś tu chyba nie był na UEK'u że takie rzeczy wypisuje.

    Odpowiedz
  • taa(2014-05-21 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    Wynik -100? Nie rozumiem. Tzn. że wszystkie kierunki są idealnie prowadzone, każdy ma pracę po studiach w swoim zawodzie i nie ma ani jednej osoby niezadowolonej? Przecież to niemożliwe... Jest chyba różnica od bycia najlepszym, a bycia idealnym

    Odpowiedz
  • web(2014-05-22 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ha nie tak źle robię, doktorat na 22 uczelni w Polsce :) No cóż mogło by być dużo lepiej z tym rankingiem. Ale kariera naukowa nie jest taka prosta. Dużo pracy, pisanie doktoraty , artykuły, praca nie tylko naukowa ale i zarobkowa wyjazdy takie jak na ESGI (akurat bardzo ciekawe) czy Letnie Praktyki Badawcze w PAN (dzięki nim byłem na ESGI).

    Odpowiedz
  • marcinek(2014-05-27 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    Napisz proszę coś więcej o tych praktykach, kiedy one się odbywają i jak można się zgłosić.

    Odpowiedz
  • wer(2014-05-22 00:20) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoła G(ł)ówna Handlowa systematycznie w dół, tak trzymać!

    Odpowiedz
  • Grażyna(2014-09-01 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Wszechnica Polska w Warszawie najlepsza! Uczelnia z mega klimatem!!!

    Odpowiedz
  • ja(2014-09-21 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    chyba cię Grażyna pogięło... wszechnica to najgorsza z... no właśnie, jak ją nazwać, bo na pewno nie uczelnią...

    Odpowiedz
  • dancer(2014-10-27 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Wszechnica Polska zasługuje na znacznie wyższe miejsce, bo zasługuję na czołówkę. Mój brat jest aktualnie na administracji, a ja kończę filologię hiszpańską i jest naprawdę w porządku, a za tym idzie wysoki poziom nauczania jak i kompetentna kadra wykładowców

    Odpowiedz
  • Agata(2014-11-22 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Studiowałam na Wszechnicy Polskiej finanse i rachunkowość, szybko znalazłam dobrą pracę:)

    Odpowiedz