Zawodówki autorskie to zero bezrobocia

autor: Sylwia Czubkowska25.09.2013, 06:47; Aktualizacja: 25.09.2013, 08:19

Technika i zawodówki się zmieniają. Ale nie wszystkie równie szybko. Tylko co piąte technikum i szkoła zawodowa wykorzystują autorskie programy nauki zawodu. W zaledwie co dziesiątej placówce praktykowane jest kształcenie modułowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • lenka(2013-09-25 13:53) Zgłoś naruszenie 10

  technik hodowli koni? pomysł dobry, zwłaszcza. że poprzednio zlikwidowaliśmy system nauki w technikach i szkołach zawodowych, wszyscy powinni studiować!!! takie zdolne społeczeństwo!! hi hi a teraz narzekamy na brak odpowiednio przygotowanych pracowników, szkoda tylko, że to nie pracodawcy polscy biją się o absolwentów i wciąż uczymy dzieci dla innych jeszcze je tam wysyłając, a my umrzemy z głodu na starość!!!

  Odpowiedz
 • Jerzyk.(2013-09-25 21:59) Zgłoś naruszenie 10

  Ja bym wolał żeby o absolwentów szkół zawodowych i technicznych biły się firmy na rynku krajowym , ale niestety tak nie jest .

  Odpowiedz
 • JanuszJG(2013-09-26 06:26) Zgłoś naruszenie 00

  Tak to jest, jeśli wpaja się ludziom do głowy, że po skończeniu zasadniczych szkół zawodowych oraz technikum nikim w życiu nie zostaną nic w życiu nie osiągną, ale nie tędy droga. Zobaczmy, ilu studentów szuka pracy po studiach, a osoby z zawodowym lub technicznym wykształceniem nie maja problemów w znalezieniu pracy. Na obecne czas tylko i wyłącznie zasadnicza szkoła zawodowa i technikum, a nie licea ogólnokształcące, którą są fabryką osób bezrobotnych, bez względu jakie studia się ukończyło, jaki kierunek...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane