Na ten dzień czekały setki tysięcy młodych ludzi. Dzisiaj w swoich szkołach odbiorą wyniki matur. Prezentujemy ogólnopolskie wyniki egzaminu dojrzałość z poszczególnych przedmiotów.

Rezultaty tego egzaminu są podstawą do przyjęcia na studia. Uczniowie teraz będą mieć kilka dni na dostarczenie dokumentów do uczelni, do których chcą się dostać.
Do egzaminu dojrzałości podchodziło prawie 370 tysięcy uczniów ostatnich klas ponadgimnazjalnych. Maturę pisali też młodzi ludzie, którzy chcieli poprawić swoje wyniki z poprzednich lat. Na przykład matematykę pisało 40 tysięcy osób, dla których to było kolejne podejście do egzaminu.

Matura 2013 - wyniki z przedmiotów / Media

Na maturze trzeba zdawać co najmniej trzy przedmioty pisemnie. Są to język polski, matematyka i język obcy - wszystkie na poziomie podstawowym. Do tego dochodzi egzamin ustny z języka polskiego i języka obcego. W zależności od rekrutacji na studia, uczniowie wybierali dodatkowe przedmioty. Największą popularnością cieszyły się biologia, chemia, geografia i wiedza o społeczeństwie. Uczniowie często wybierali też matematykę na poziomie rozszerzonym.

Matura 2013 - wyniki z przedmiotów 2 / Media

Wśród języków największą popularnością, tradycyjnie cieszy się język angielski. Wybrało go prawie 90 procent zdających. Najmniej osób zdaje hiszpański i włoski - kilka tysięcy - ale od kilku lat obserwowany jest stały wzrost zainteresowania tymi przedmiotami na maturze.