Prezydent będzie mógł odebrać tytuł profesora?

20.02.2013, 19:03; Aktualizacja: 20.02.2013, 19:13

Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego pracuje nad nowelizacją usatwy Prawo o szkolnictwie wyższym. Planuje wprowadzić możliwość odbierania przez prezydenta tytułu profesora - informuje serwis wPolityce.pl.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • ano(2013-02-21 07:49) Zgłoś naruszenie 00

  Wygląda na to, że Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów nie wie co robi, jakaś pomroczność jasna?

  Odpowiedz
 • m.a(2013-02-21 08:21) Zgłoś naruszenie 00

  Bylo kilka medialnych przypadkow odebrania stopnianaukowego doktora habilitpwanego jako rezultat udowodnionych plagiatow.
  W zalozeniach z listopada 2012 r. poddanych publicznej dyskusji na str. 13 w punkcie 14 mozna przeczytac (polecam zwlaszcza ostatnie zdanie):
  "Prezydent RP zostanie upoważniony do zwracania się do Centralnej Komisji o informacje i dokumenty, związane z postępowaniem o nadanie tytułu profesora, zwłaszcza w przypadku powzięcia uzasadnionych wątpliwości natury prawnej i wystąpienia z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy, lub wątpliwości dotyczących nadania tytułu profesora na podstawie dorobku powstałego z naruszeniem prawa albo dobrych obyczajów w nauce.
  W dotychczasowych rozwiązaniach brakowało możliwości stwierdzenia przez Prezydenta RP utraty mocy postanowienia w sprawie nadania tytułu profesora także w przypadku stwierdzenia przez Centralną Komisję nieważności postępowania w sprawie nadania tego tytułu."

  Ja ten postulat osobiscie BARDZO popieram. Zreszta w ogole jestem przeciwniczka tytulu naukowego i uwazam go za jedna z podstawowych SYSTEMOWYCH przyczyn zapasci polskiego SW i nauki, a zwlaszcza drastycznego obnizenia poziomu nadanych doktoratow.

  Odpowiedz
 • Itd.(2013-02-21 11:18) Zgłoś naruszenie 00

  Kto daje i odbiera ten ...

  Odpowiedz
 • czawa(2013-02-21 16:21) Zgłoś naruszenie 00

  tytuly profesorskie powinny byc weryfikowane w srodowiskach miedzynarodowych-chodzi o to ze dokonania naukowe polowy profesorow w polsce sa na niskim poziomie- podniesienie rangi tytulu i jakosci ksztalcenia-popieram m.a

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane