31 stycznia w MEN odbędzie się spotkanie poświęcone zmianom w Karcie Nauczyciela. Minister edukacji Krystyna Szumilas powiedziała, że do rozmów zaprosiła związki zawodowe i przedstawicieli samorządu lokalnego.

MEN proponuje wprowadzenie zniżki na przejazdy pociągiem dla nauczycieli przedszkolnych. Oznacza to, że ulga kolejowa dla nauczycieli w szkołach będzie niższa - poinformowała w radiowej Trójce minister edukacji Krystyna Szumilas. Do tej pory z ulgi mogli korzystać tylko pedagodzy szkolni. Teraz MEN chce zrównać przywileje nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, przyznając im jedną zniżkę 33 procent.

31 stycznia w MEN odbędzie się spotkanie poświęcone zmianom w Karcie Nauczyciela. Minister edukacji Krystyna Szumilas powiedziała , że do rozmów zaprosiła związki zawodowe i przedstawicieli samorządu lokalnego. Jak poinformowała, propozycje zmian są już przygotowane, jednak dobrym obyczajem jest, by przedstawić je stronie społecznej. Krystyna Szumilas oświadczyła, że treść projektu była już negocjowana.

Propozycje ministerstwa edukacji dotyczą zmian w sposobie wynagradzania i czasu pracy nauczycieli.