Nawet 50-latek zdobędzie dyplom magistra

autor: Klara Klinger03.12.2012, 08:26; Aktualizacja: 03.12.2012, 08:27
Nowe przepisy o szkolnictwie wyższym mają wejść w życie w 2015 r.

Nowe przepisy o szkolnictwie wyższym mają wejść w życie w 2015 r.źródło: ShutterStock

Resort nauki liczy, że nawet 5 proc. dorosłych Polaków zacznie się uczyć w szkołach wyższych w trybie studiów dziennych. Aby to zrealizować, musi wprowadzić zmiany prawne, które zachęcą ich do podjęcia studiów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • 50latep powinien myśleć(2012-12-03 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    O dębowej jesionce a nie o studiach

    Odpowiedz
  • wina(2012-12-03 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Też tak myślałem jak miałem 30 lat. Chyba nie w tym leży problem. Należałoby zapytać - tylko po co?. I tak nie znajdzie pracy ani nie awansuje. Studiując, podreperuje jedynie budżety szkół, które już pustoszeją.

    Odpowiedz
  • Tak(2012-12-03 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Furtka dla niedouczonych wybrańców narodu, swojskich urzędasów i wszelkiej maści nowobogackich.

    Odpowiedz
  • Kupie_tylko_polskie_auto(2012-12-04 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    Niech się uczą! Może w końcu coś zaprojektują lepszego niż samochód syrenka. A poza tym to wstyd żeby prawie 40 milionowe państwo nie miało swojej (choćby jednej) marki samochodu.

    Odpowiedz
  • paczpan(2012-12-05 02:23) Zgłoś naruszenie 00

    W latach 70-tych ub.wieku starsi wiekiem członkowie PZPR piastujący kierownicze stanowiska w fabrykach robili w przyśpieszonym tempie matury. /wymagane średnie wykształcenie/.Widać idzie" powtórka z rozrywki".Tak trzymać.

    Odpowiedz
  • GR(2012-12-05 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli chce ktoś chce studiować za własne pieniądze (pełna odpłatność) to nie widzę przeszkód

    Odpowiedz
  • lejtan(2012-12-05 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoły nie maja kogo uczyć .Jak się wyuczysz to i tak nic z tego bo pracy nie dostaniesz.Ale bogacze będą się uczyć dla swoich ambicji .

    Odpowiedz
  • Ferdek(2012-12-06 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    paczpan z IP: 37.31.82.* -w mojej byłej Firmie Unimor w 90 % kończyli technikum 2 letnie w oderwaniu od pracy wybitni fachowcy, należący później do elity Solidarność. W tym czasie ( nauki) brali wysokie wynagrodzenie członków PZPR było 2.

    Odpowiedz
  • Kasia(2012-12-06 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Czy my teraz pracujący w nieuprzywilejowanych zawodach nie będziemy zmuszeni pracować co najmniej do 67 roku zycia? Przeciez to oznacza że ludzie powinni miec mozliwości uczenia się przez caly okres sowjego życia! Jak wezmą się za te regulacje wiekową tacy np 28 latkowie to dla nich 40 latki to już będą staruszkowie a 60 latkowie to będzie dla nich w ogóle perspektywa nie do ogarnięcia wyobraźnią!

    Odpowiedz