Budżet 2013: Więcej pieniędzy na oświatę, ale podwyżek dla nauczycieli nie będzie

08.09.2012, 08:00; Aktualizacja: 08.09.2012, 08:36
Nauczyciel

Nauczycielźródło: ShutterStock

Subwencja oświatowa w 2013 r. wyniesie 39 mld 806 mln zł i będzie większa o 2,8 proc. od obecnej - wynika z projektu budżetu państwa na 2013 r. Projekt nie przewiduje żadnej podwyżki wynagrodzeń nauczycieli w przyszłym roku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (67)

  • nie dziw sie janek(2012-09-16 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    bo nie tylko nauczycieli dotyczy takie uplasowanie sie w porównaniu zarobków, pewnie podobnie wypadaja choćby pielęgniarki, nikt natomiast nie napisał odrębnego atykułu o tym jak wypadają polskie sprzataczki, ekspedientki czy każdy inny zawód. Co niby takie rewelacje mają wnosić? Polskie wynagrodzenia są w ogonie Europy od zawsze. Czy oczekujesz wynagrodzeń na poziomie europejskim? To chyba wiesz robić.

    Odpowiedz
  • gość(2012-12-28 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele powinni pracować 8godziń za 1300zł miesięcznie a obsługa co chodzi sprząta karmi myje ich brudy nawet po sobie szklanki nie umyją wielkie państwo szpagatowe szkoda pisać na ich temat tyle mają wolnego a jak idom na urlop zdrowotny to za nich robią inni tylko za godzinny nadliczbowe to wiadomo druga pensyjka leci nawet nie zatrudnią nikogo ,a jak niema kogoś z obsługi to robią za friko nawet premia nie dadzą , tylko głupie gadanie dać im 1000zł czy by tak cicho siedzieli pozdrawiam wszytki pracowników obsługi jak by nie my to by zarosły brudem

    Odpowiedz
  • arek(2012-12-28 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ale fajne forum opisach co można napisać płaca minimalna czy z nauczyciele by pracował za takom pensyjkę chyba nie ,ale nas wszystko kształtuje się na najniższym wynagrodzeniu ciekawe czy rząd by pracował za najniższe wynagrodzenie ale fizyczny to morze aby tylko nie umarł ja mam 32 lat pracy zarabiam 1300zł to tak ponoć duzi o jest a gdzie jest teraz ten co ustala czy obliczył twym wszystkie wydatki pozdrawiam tych co tak zarabiają jeszcze zostało nam wyjechać z kraju tylko gdzie chyba do afryki

    Odpowiedz
  • Klara(2013-01-01 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do "XXX": "Gdzie jazgot nauczycieli..." A ty co teraz robisz? Siedzisz w domu, czy w pracy i uczciwie pracując przeglądasz strony internetowe i sprawdzasz czy nauczyciele dostana podwyżki??? Trzeba było uczyć się głąbie i pracować w szkole to też by było tyyyyle wolnego. Jestem nauczycielką, gdybym była takim prymitywem, mogłabym teraz napisać "jaka płaca, taka praca", bo będę musiała dorabiać, żeby utrzymać obecny poziom życia, a wiadomo, że ilość nie przekłada się nigdy na jakość...

    Odpowiedz
  • obserwator(2013-01-04 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    a może by tak kilku prezesików zwolnić bez odprawy i pozabierać to, co już wzięli zupełnie niesłusznie zamiast ciągle czepiać się nauczycieli? urzędnicy piszą, że tak mało zarabiają i podwyżek nie mieli i nie mają - to może niech przeniosą się do sektora prywatnego? tam dopiero kasa!!!

    Odpowiedz
  • Janusz emeryt z Tarnowa.(2013-01-11 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    do poz nr.68 zly-obserwator. Kto, mialby zwolnic Tych prezesików, z jakiej branzy.Poczytaj sobie, marny obserwatorze, Kodeks Pracy, Kodeks Cywilny, to zrozumiesz, a jak nie to idz do prawnika, do ZUS-u to ci wytłumacza.A Ty jestes obserwatorem- nauczycielem. W roku kalendarzowym, maja okolo 3 miesięcy wolnego, i pensje, jedyny zawód o takich przywilejach, innego nie ma w Polsce. Chlopie nauczyciel to tez urządnik, i tez czepiaja sie podwyżek, bo ciągle im malo. Sam sie przenieśc, do sektora prywatnego, nie bedziesz biadolił.Nauczyciele dostali podwyzki 5, 7 %, wczesniej a inni nie. Obserwój, ale madrze, sprawiedliwie, bez opanowanych emocji, bo to prawdziwemu nauczycielowi nie przystoi.

    Odpowiedz
  • Janusz emeryt z Tarnowa.(2013-01-11 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    poz nr.63 JANEK. popatrz sobie na inne dane. Ile w Polsce, dziennie pracuje, nauczyciel srednio 3-7, godzin. Popatrz sobie, ile wolnego rocznie ma nauczyciel w innych krajach, i czy ma placone a jak to jest w Polsce.Zyjemy, istniejemy w Polsce, i musimy dostosowac sie do naszego, prawa, konstytucji, realiow,, pewnych zachowan, jeżeli komus nie pasuje zawod nauczyciela w Polsce, jest bardzo wiele rozwiazan.trzeba sie więcej, bardziej kształcic, więcej znajomości języków obcych, nalezy zobaczyc ilu Polakow, pracuje, za granica w uczelniach, oni jakos potrafia, daja radę.

    Odpowiedz