Kudrycka: najważniejsze jest włączenie przemysłu w finansowanie nauki

29.05.2012, 19:45; Aktualizacja: 29.05.2012, 20:00

Naszym najważniejszym zadaniem do 2015 roku jest włączenie przemysłu, biznesu i przedsiębiorstw do systemu finansowania nauki - powiedziała we wtorek w Senacie minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • teraz w biznesie(2012-06-01 18:18) Zgłoś naruszenie 00

  Dopóki nie zostanie zlikwidowana habilitacja i profesura belwederska każde ilości pieniędzy wpompowane w ten system będą zmarnowane , niezależnie od źródła pochodzenia. Musimy wprowadzić kontrakty. Po prostu habilitacja i profesura belwederska to patenty na nierobienie niczego przez naukowców do końca życia. Habilitacja eliminuje możliwość wchodzenia do nauki praktyków.
  Każdy kto studiował lub pracuje na uczelni to widział i czuł tą geriatrie i grontokracje na sobie. Habilitacja i profesura belwederska stanowią bazę dla innych patologii: nepotyzm, molestowania seksualnego, nieuczciwych recenzji oraz złodziejstwa

  Odpowiedz
 • zenek(2012-06-18 21:07) Zgłoś naruszenie 00

  Czarno to widzę. Gospodarka pada, płaci duże podatki, jest zmuszana do dokształcania absolwentów, bo ci nic nie umieją a tu trzeba oddać 1% podatku na uczelnie. To ile razy mamy płacić. Przecież płacimy podatki na badania i uczelnie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane