statystyki

Indywidualne nauczanie zdalne. MEN jest na tak

autor: Paulina Nowosielska26.08.2020, 09:20; Aktualizacja: 26.08.2020, 19:54
– Dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować kształcenie zdalne np. dla uczniów pozostających na kwarantannie, dla uczniów przewlekle chorych, na podstawie opinii lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad uczniem, czy dla uczniów, którzy mają orzeczenie o indywidualnym nauczaniu z poradni psychologiczno-pedagogicznej i posiadają opinię lekarza o przeciwskazaniach do bezpośrednich kontaktów z nauczycielem ze względów epidemicznych – mówi Anna Ostrowska, rzeczniczka resortu.

– Dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować kształcenie zdalne np. dla uczniów pozostających na kwarantannie, dla uczniów przewlekle chorych, na podstawie opinii lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad uczniem, czy dla uczniów, którzy mają orzeczenie o indywidualnym nauczaniu z poradni psychologiczno-pedagogicznej i posiadają opinię lekarza o przeciwskazaniach do bezpośrednich kontaktów z nauczycielem ze względów epidemicznych – mówi Anna Ostrowska, rzeczniczka resortu.źródło: ShutterStock

Dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować kształcenie zdalne dla przewlekle chorych – mówi resort. Ale nie ma podstawy prawnej – słychać w placówkach.

– Moja córka od września powinna zacząć siódmą klasę szkoły podstawowej. Ale choruje na raka, ma obniżoną odporność. Kontakt z rówieśnikami i nauczycielami może nieść dla niej śmiertelne niebezpieczeństwo. Dlatego spytaliśmy szkołę o możliwość objęcia jej indywidualnym nauczaniem zdalnym. Dyrektor chciałaby pomóc, ale mówi, że brakuje podstawy prawnej – mówi pani Anna. Obawia się, że w tej sytuacji po prostu dziecko nie będzie realizowało obowiązku szkolnego. – Chodzi o jej zdrowie.

Spytaliśmy Ministerstwo Edukacji Narodowej o tę sytuację. – Dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować kształcenie zdalne np. dla uczniów pozostających na kwarantannie, dla uczniów przewlekle chorych, na podstawie opinii lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad uczniem, czy dla uczniów, którzy mają orzeczenie o indywidualnym nauczaniu z poradni psychologiczno-pedagogicznej i posiadają opinię lekarza o przeciwskazaniach do bezpośrednich kontaktów z nauczycielem ze względów epidemicznych – mówi Anna Ostrowska, rzeczniczka resortu.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane