MEN zachęca nauczycieli do udziału w szkoleniach ze zdalnego nauczania

19.08.2020, 14:11; Aktualizacja: 19.08.2020, 16:56
Szkoła online lekcja

Szkoła online lekcjaźródło: ShutterStock

Resort edukacji zachęca nauczycieli do udziału w darmowych szkoleniach online ze zdalnego nauczania i wykorzystywania nowych technologii w edukacji. Szkolenia w formie otwartych webinariów rozpoczynają się 25 sierpnia. Przygotowała je Fundacja PGNiG.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • Belfer (2020-08-19 18:00) Zgłoś naruszenie 819

    Niechaj mnie MEN nie zachęca , w domu płacę za internet , używam prywatnego laptopa, prywatnej drukarki na potrzeby szkoły i nauczania ! Nie widzę za to rekompensaty finansowej !

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Prawda(2020-08-19 18:35) Zgłoś naruszenie 703

    Mieli dwa miesiące do solidnego przygotowania się na powrót do szkoły i - w razie czego - naukę zdalną. Nie zrobili nic. Zamiast tego mamy jakiegoś fircyka który trąbi na lewo i prawo, że do szkoły mozna bezpiecznie iść, tylko uczniowie muszą myc ręce. Niech się wypchają ze swoimi szkoleniami!

    Odpowiedz
  • Maruda(2020-08-19 19:11) Zgłoś naruszenie 694

    25 sierpnia to nauczyciele siedzą w szkołach i przygotowują wszystko do nowego roku szkolnego. Nikt wtedy nie ma czasu na uczestnictwo w szkoleniach. Takie szkolenia robi się wcześniej, a nie na ostatnią chwilę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2020-08-19 19:43) Zgłoś naruszenie 694

    Firmy prywatne wysyłając pracownika do pracy zdalnej wyposażają pracownika w komputer/laptop, drukarkę i dają dodatek na pokrycie kosztów związanych z internetem i prądem. W szkole nie ma mowy o wsparciu nauczycieli w laptopy, tu zawsze pracowałam na swoim sprzęcie, -swój laptop, drukarka, tonery, papier, a często nagrody dzieciom. I wszystko byłoby ok, gdyby nie ciągła agresja płynąca na nas.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Prawda (2020-08-19 18:41) Zgłoś naruszenie 1470

    Ja zwykle znów coś nie pasuje zawsze źle o ciężko

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kiki(2020-08-20 12:11) Zgłoś naruszenie 110

    A Piątkowski powiedział że dzieci Maja dojeżdżać rowerem lub na pieszo iść do szkoły.a co z dziećmi że wsi jak mają iść do szkoły jak mają 23 km.o tym ciszą co z autobusami tam dopiero jest skupisko dzieci mało tego autobusy są brudne śmierdzi okna pozamykane.

    Odpowiedz
  • XYZ(2020-08-20 13:21) Zgłoś naruszenie 90

    Śmiech na sali - jaśnie MEN nie zauważyło, że to nauczanie trwało od marca i gdyby nie zaradność dyrektora i nauczycieli nic by z tego nie było. Moja szefowa sama nam zorganizowała szkolenie z trenerem Microsoftu na temat pracy i użytkowania aplikacji Teams. Ciekawe jaki "geniusz" poprowadzi MEN owskie szkolenia - założę się, że nikt kompetentny - jak zwykle. MEN szkołom, zresztą jak kuratoria jest do niczego nirpotrzebny.

    Odpowiedz
  • Stasia Bozowska(2020-08-20 07:52) Zgłoś naruszenie 93

    Szkolenia powinny być w dowolnym czasie dla każdego nauczyciela skoro są on-line. W Warszawie oeiizk robił takie dawno temu w ròżnych tematach, nawet z corela.

    Odpowiedz
  • Hipokryzja(2020-08-20 12:42) Zgłoś naruszenie 90

    Brawo WY....MEN!!!! Proszę bardzo tak pracuje minister ,który miał dostać podwyżkę 40%. Oczywiście czas na dymisję Piatkowski !!??!

    Odpowiedz
  • Rodzic(2020-08-20 12:27) Zgłoś naruszenie 26

    No to dopiero jest parodia. Koniec wakacji i Piatkowski się obudził. Ostrzegam że jeżeli jeszvze raz facowkec przyśle mi materiały do samodzielnej pracy w domu pozwę MEN i zażądam wypłaty subwencji na moje dziecko!!! ?

    Odpowiedz
  • Wnerwiona(2020-08-20 10:24) Zgłoś naruszenie 228

    Na szkolenia był czas przez wakacje. A teraz szkoła łaskawie nie potrafi podać godziny rozpoczęcia roku szkolnego. Zero kontaktu, czeski film Wszyscy wiemy jak pracuje większość nauczycieli. 18 godzin tygodniowo, to są jaja jak berety. Przede wszystkim no sorry ale większość nauczycieli ma w ***** swoją pracę. Spiepszaja ze szkoły aż się za nimi kurzy. Nie wykonują żadnego punktu z orzeczeń poradni psychologiczno pedagogicznych. Ale bezczelnie przez kuratorium udają że wszystko jest tak *********** Ale niestety na badaniach w poradni wychodzi potem jakie było nauczanie. Rodzic nie zastąpi fachowego nauczyciela chyba że sam nim jest. Weźcie się wreszcie lenie śmierdzące do roboty a nie kasę za darmo brać. I tyle.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Mama (2020-08-20 14:07) Zgłoś naruszenie 10

    A kto przeszkoli dzieci?

    Odpowiedz