Przedszkola odmrożone. Niektórzy nauczyciele mogą być stratni

autor: Artur Radwan09.07.2020, 06:01; Aktualizacja: 09.07.2020, 07:57
Przedszkola powoli się odmrażają – od tego tygodnia ponownie mogą przyjmować do oddziałów do 25 dzieci, choć na początku maja ten limit był o połowę mniejszy. Jednak w wielu placówkach, z uwagi na wakacje, maksyma nie będą wypełnione. Okazuje się jednak, że mimo poluzowania reżimu sanitarnego, z pracą w czasie pandemii nadal wiąże się wiele problemów, szczególnie dla starszych nauczycieli.

Przedszkola powoli się odmrażają – od tego tygodnia ponownie mogą przyjmować do oddziałów do 25 dzieci, choć na początku maja ten limit był o połowę mniejszy. Jednak w wielu placówkach, z uwagi na wakacje, maksyma nie będą wypełnione. Okazuje się jednak, że mimo poluzowania reżimu sanitarnego, z pracą w czasie pandemii nadal wiąże się wiele problemów, szczególnie dla starszych nauczycieli.źródło: ShutterStock

Nauczyciele, którzy będą zatrudnieni w czasie wakacji w placówkach, ale nie będą mieć w tym czasie kontaktu z dziećmi – nawet przez zdalne nauczanie – mogą być stratni finansowo nawet o 40 proc. Wszystko zależy od interpretacji przepisów przez przełożonego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Gośc(2020-07-10 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pogardzacie nauczycielami przedszkola i innymi też a dlaczego powierzacie im swoje dzieci? Drodzy rodzice? No bo przedszkola nie prywatne są tanie radzę zainteresować się finansami skąd biorą pieniądze nauczyciele to żebracy którzy szukają sponsorów dla przedszkola

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nauczyciel z dwoma fakultetami z 37 letnim stazem(2020-07-10 22:35) Zgłoś naruszenie 21

    Przecież to są ewidentne bzdury wypisywane w tym komentarzu w okresie wakacyjnym realizuje się zadania wychowawczo- dydaktyczne dla tych rodziców , którzy nie potrafią wychować swoich dzieci ,liczą że za nich zrobi to instytucja przy współudziale państwa pis

    Odpowiedz
  • Lokisa(2020-07-10 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    W okresie nauki zdalnej nauczyciele szkół specjalnych pomimo wykonywanej pracy nie otrzymywali dodatkow. Co miesiac tracili ok 500 zł. Koronawirus sprawił ze nagle dzieci niepełnosprawne zostały uzdrowione. Cuda i dziwy są wszędzie.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel z prywatnego przedszkola(2020-07-10 19:34) Zgłoś naruszenie 11

    Oczywiście wszystkie te uwagi dotyczą przedszkoli samorządowych/publicznych. Nauczyciele z przedszkoli sprywatyzowanych są znów "gorszej jakości" - wymagania te sane, te sane obowiązki, to samo wykształcenie, a prawa w zależności od widzi-mi-się dyrektora - prywaciarza. To wstyd dla ustawodawców!

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2020-07-10 11:41) Zgłoś naruszenie 50

    Ale wiecie, że te 25 dzieci to tylko na papierku? Sala musiałaby mieć 66 m2 więc wielkość sali gimnastycznej w niektórych szkołach. Absurd!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Malina(2020-07-10 08:20) Zgłoś naruszenie 71

    A ja mam pytanie..na jakiej podstawie osoba która ukończyła 60 lat ma iść na postojowe...skoro zgłasza gotowość podjęcia pracy.?Czy nie jest to dyskryminacja że względu na wiek?A nie na ryzyko?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Onek(2020-07-10 06:16) Zgłoś naruszenie 143

    Jakie postojowe nauczyciel przedszkola ma 35 dni urlopu, które wykorzystuje latem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ola(2020-07-10 05:34) Zgłoś naruszenie 101

    Jest to chyba jedyny artykuł w którym poprawnie nazywa się osobę pracującą w przedszkolu z dziećmi. Brawo i dziękuję jego autorowi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz