statystyki

Apel o testy na koronawirusa dla nauczycieli. Rząd zachowuje wstrzemięźliwość

autor: Agata Szczepańska20.05.2020, 07:35; Aktualizacja: 20.05.2020, 07:38
Minister edukacji Dariusz Piontkowski podkreślił, że nie ma przeciwskazań, by samorządy przeprowadzały badania we własnym zakresie

Minister edukacji Dariusz Piontkowski podkreślił, że nie ma przeciwskazań, by samorządy przeprowadzały badania we własnym zakresieźródło: ShutterStock

Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) i prezydenci miast apelują o przeprowadzenie testów na koronawirusa u nauczycieli zanim zostaną otwarte placówki edukacyjne.

Przed ponownym uruchomieniem przedszkoli ich pracowników przetestowano w Łodzi. Okazało się, że blisko 14 proc. badanych miało pozytywny wynik. Wczoraj prezydenci miast – m.in. Warszawy, Gdańska, Poznania i Białegostoku – przekonywali, że przebadać należy wszystkich nauczycieli. O szybkie i bezpłatne testy dla tej grupy zaapelował ZNP.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski nie jest jednak przekonany, że jest to potrzebne. – Gdy uruchamiano restauracje i galerie handlowe, nikt nie wychodził z pomysłem, by przetestować wszystkich pracowników sklepów – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej. Podkreślił, że nie ma przeciwskazań, by samorządy przeprowadzały badania we własnym zakresie.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • Beata(2020-05-21 15:28) Zgłoś naruszenie 323

    W takim razie ,ja jako pracownik szkoły oczekuję testów uczęszczających tam dzieci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Myśliciel(2020-05-20 18:19) Zgłoś naruszenie 2611

    Szanowny Panie Ministrze! Jeżeli moje dziecko zachoruje, to Pan ponosi odpowiedzialność. Badania powinny być zrobione obowiązkowo, ponieważ my Rodzice oddajemy nasze dzieci w opiekę nauczycieli. Nie chcemy w domu kwarantanny!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Hdhrfi(2020-05-20 18:48) Zgłoś naruszenie 205

    Jestem pracownikiem szkoły i też jestem za testami ale PiS i spółka Kaczyński mają to gdzieś dopiero jak coś się stanie będzie płacz wtedy Kaczyński i jego PiS padną A ich koniec jest już bliski

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja(2020-05-21 16:30) Zgłoś naruszenie 183

    Dlaczego karać odrazu nauczycieli. Przecież to nie ich wina , to wina tylko i wyłącznie rządu! Ja jestem za zamknięciem szkół i odwołaniem egzaminów ósmoklasisty!!!!! Dlaczego rząd chce narażać życie dzieci i nauczycieli. Wystarczy już tej chorej sytuacji , to wszystko jest męczące nauka w domu i przygotowywanie do egzaminów na odległość , dzieci są narażone na niepowodzenie z przyczyn wyższych ! Jeśli mają obowiązek nauki do 18 roku życia to przynajmniej nie podcinajmy im nóg egzaminami i nie narażajmy ich na choroby . Przecież cały rok się uczyły , niech świadectwo posłóży za wybór szkoły a nie egzamin do którego nie mogą się przygotować !!!!!

    Odpowiedz
  • AZ(2020-05-21 17:22) Zgłoś naruszenie 101

    Naprawdę, komentarz na poziomie... 😔

    Odpowiedz
  • rodzic(2020-05-21 13:05) Zgłoś naruszenie 938

    Jak mi nauczyciel zarazi dzieci to go pozwę. Jak jakiś rodzic pośle swojego dzieciaka do szkoły wiedząc, że ma chociażby katar a będzie to korona to go pozwę. Stać mnie na to więc uważajcie belfry i rodzice, przeziębiony to siedż w domu. A w szkole tylko w meseczkach. Wszyscy!

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • adik(2020-05-20 11:23) Zgłoś naruszenie 623

    14% pracowników, to jakas sciema to bylaby epidemia i masa ludzi podrespiratorami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Weronika(2020-05-24 16:57) Zgłoś naruszenie 30

    Jeżeli rodzice zamierzają pozywać nauczycieli za zarażenia dziecka, to może niech nauczyciele pozywają rodziców, że ich dziecko zaraziło nauczyciela, albo kogoś z jego rodziny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mm(2020-05-21 20:44) Zgłoś naruszenie 33

    Może ktoś się w końcu ocknie szkoła to nie tylko nauczyciele przecież inni pracownicy często mają większy kontakt niż nauczyciele z uczniami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nauczyciel(2020-05-22 11:34) Zgłoś naruszenie 21

    Górników można było przebadać. SŁABE TO

    Odpowiedz
  • Weronika(2020-05-24 16:57) Zgłoś naruszenie 20

    Jeżeli rodzice zamierzają pozywać nauczycieli za zarażenia dziecka, to może niech nauczyciele pozywają rodziców, że ich dziecko zaraziło nauczyciela, albo kogoś z jego rodziny.

    Odpowiedz