Szkoła online i nowy dylemat nauczycieli. Jak wystawić oceny z zachowania?

autor: Artur Radwan20.05.2020, 07:32; Aktualizacja: 20.05.2020, 07:32
Ocena z zachowania wystawiana jest przez wychowawcę. Nie jest wliczana do średniej końcowej, ale jest bardzo istotna dla uczniów, którym zależy na świadectwie z wyróżnieniem

Ocena z zachowania wystawiana jest przez wychowawcę. Nie jest wliczana do średniej końcowej, ale jest bardzo istotna dla uczniów, którym zależy na świadectwie z wyróżnieniemźródło: ShutterStock

Jak wystawić oceny z zachowania uczniom, którzy nie pojawiają się w szkole – to kolejne z wielu wyzwań stojących przed nauczycielami prowadzącymi nauczanie na odległość. Związkowcy i dyrektorzy liczą na ich zdrowy rozsądek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • pogonic(2020-05-20 08:38) Zgłoś naruszenie 746

    i udowodnijcie mi ze nasze dzieci ucza nauczyciele bo ja po tym tytule to twierdze ze sa glu---si od tych dzieci przeciesz oni chodzili do marca do szkoly dzbany a nie nuczysciele

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Adiunkt(2020-05-20 10:00) Zgłoś naruszenie 421

    Oby w życiu były same takie "wyzwania". Drodzy nauczyciele, jakkolwiek trudne "wyzwania" te by wam się nie wydawały, nie są one jednak pracami Heraklesa...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mama 2 uczennic(2020-05-20 12:42) Zgłoś naruszenie 1851

    to dzieci powinni wystawiać oceny z zachowania nauczycielom, którzy często gęsto mają dzieciaki gdzieś, oczywiście nie dotyczy to wszystkich nauczycieli

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Informatyk(2020-05-21 12:55) Zgłoś naruszenie 181

    Wszystkie komentarze tu z tego samego adresu ip. Weź się kobieto za wychowywanie swoich dzieci, a nie za pazurki.

    Odpowiedz
  • Elo(2020-05-21 13:23) Zgłoś naruszenie 141

    Kobieto weź się za wychowanie bąbelków! Nic ciekawego nie wnosisz, przez co sądzę, że jesteś niewykształconym pustakiem.....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sdf(2020-05-21 13:40) Zgłoś naruszenie 161

    ale w czym problem? jest to ocena roczna, na półrocze uczeń miał ocenę, do połowy marca chodził do szkoły i na tej podstawie należy wystawic ocenę z zachowania. nauczyciel spokojnie imoga zalozyć, że nic w zachowaniu ucznia by sie nie zmieniło do końca roku szkolnego. Ewentualnie gdy wystapily problemy: unikanie kontaktu ze szkołą, nie oddawanie prac i sprawdzianów, lekceważący stosunek do nauczycieli czy wręcz rozwalanie e-lekcji

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rr(2020-05-21 22:01) Zgłoś naruszenie 40

    co wy piszecie ogarnijcie sie

    Odpowiedz
  • Anonim(2020-05-21 22:03) Zgłoś naruszenie 53

    Może lepiej zająć się ogólnie ocenami.Moja córka dobrze się uczy ,świadectwo z wyróżnieniem. Na pierwsze półrocze w klasie 10 na 28 uczniów. Teraz 15 nauka online otworzy geniuszy.Tu widać wypaczenie oceń. Trochę nie dziwię się stanowisku córki, że nie warto się uczyć systematycznie bo cwaniak zawsze się slizga. Smutne...

    Odpowiedz
  • Jola(2020-05-21 22:31) Zgłoś naruszenie 82

    Nie ma oceny z zachowania, jest ocena zachowania. Kolejny bubel dziennikarski.

    Odpowiedz
  • obyw(2020-05-22 06:46) Zgłoś naruszenie 48

    Mowa o wykształceniu . Kogo w szkołach tępią nauczyciele bezzasadnie. Dzieci inteligentne zdolne , tylko biedniejsze. Niestety to prawda , bo pozostałe dzieci nie miałyby szans zostać prymusami i studiować w najlepszych uczelniach. Natomiast co do uczelni. Dlaczego Wy wybitni , nie kształcicie swoich dzieci w miejscowych uczelniach . Tylko wyjeżdżają do innych miast, żeby się tam kształcić, a po ukończeniu z tytułem mgr wracać do swoich miast , bo i praca czeka i możliwości są ogromne. Dzięki uprzywiliowanej rodzinie zapewnioną prace mają za godziwe wynagrodzenie. A jaki szacunek. Natomiast nie można powiedzieć o innych osobach , którzy muszą ciężko pracować , wychowywać dzieci . I co najbardziej przykre . Nie mogą nic w tym kierunku zrobić. Bo nie mają wykształcenia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Iza(2020-05-22 07:06) Zgłoś naruszenie 34

    Dylemat? Moja córka uczęszcza do 8 klasy. Zależjej na ocenach. Przez xałe drugie półrocze (w okresie styczeń - marzec ) z wf nie otrzymała żadnej ocent. Wczoraj naglw z wf otrzymała pięć 1-k i łaskawie 3 na koniec roku. Skandal. Jakim prawem nauczyciel olał lekcje on linw i wystawił same 1-ki???

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • mef(2020-05-28 12:58) Zgłoś naruszenie 20

    Tak, na pewno tak właśnie było. 5 jedynek za nic :D :D :D

    Odpowiedz